Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogrodowe porażki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe porażki

Gardenarium 07:23, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tutaj są porażki, a przecież nie wszystko na pewno jest porażką Ale sama zobacz jak to wygląda, przecież nie na tym polega ogród Mnie to skóra cierpnie jak patrzę i roślin szkoda. To jakbyś owinęła się szczelnie folią to zobacz ile wytrzymasz.

Gleba by się ucieszyła gdy zdejmiesz to i pozwolisz jej oddychać, wzbogacisz próchnicą, lekko przekopiesz. Dasz żyć.

Inne problemy najlepiej opisywać w wątkach tematycznych, tylko nie wiem czy poradzisz sobie z wyszukaniem, korzystaj z wyszukiwarki. W razie czego będę przenosić

Masz bardzo dobre podejście, po to tutaj trafiłaś aby poprawić co jest źle. To dobrze wróży ogrodowi i jest światełko w tunelu dla poprawy warunków uprawy roślin i kompozycji ogrodowych
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosia_w_ogro... 16:15, 15 lip 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Pani Danusiu! W przyszłym tygodniu zabieram się do roboty! Póki co jest mi tu dobrze w tych ogrodowych porażakch pogodziłam się już z tym, a może inni na moim przykładzie będą wiedzieć jak nie postępować z roślinami , hahah Postanowiłam ściągnąć tę folię ale potrzebuję paru konkretów. Zrobiłam dzisiaj zdjęcia roślinom z bliska, prosze o opinię czy to żle wygląda?Co robić z opadłymi igłami z tuji i innych? Myślałam że jak obłożę większymi kamieniami, to będzie łatwo wciągać odkurzaczem..

wi

Czym wzbogacić glebę? Zasilałam późną wiosną te rośliny substral osmocote



( wsypywałam pod rośliny pod folię, ale nie mieszałam z ziemią) nie mam swojego kompostu, co kupić? Na koniec wyłożyć korą? Co zrobić żeby było mało chwastów, bo mam średnio raz w tygodniu(cała sobota ) czas na prace ogrodowe, w tygodniu udaje mi się wygospodarować godzinę dziennie na podlewanie Co zrobić z kompozycją? Czy rzeczywiście jest tego za duzo? Bo dla mnie to trochę biednie wygląda...



i nie wiem z czym mogę łączyć te kwaśnolubne rośliny, czy coś tam mogę dorzucić ozdobnego ? Mam pytanie co robić z tymi iglakami, które są wysuszone od środka a na zewnątrz zielone?



Np. Tuje ładnie wyglądają ale w środku suche igły, puste itp. W tym zakątku wiatr zupełnie rozłożył jedno drzewko i nie wiem czy wiązac czy już je usunąć bo nie wygląda ładnie



Czytałam o hortensach w Pani artykułach i dowiedziałam się że niektóre później kwitną, ale nie wiem dokładnie co to był za gatunek i czy ta moja ma jeszcze czas?



Od teraz będę sobie pisała w zeszycie co dokładnie kupuję, bo póki jest w doniczce sklepowej to wiem co mam ale jak już włożę do ziemi do kicha, nie mam głowy do tego . Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Gardenarium 19:31, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgorzata_kadlubska napisał(a)

Zrobiłam dzisiaj zdjęcia roślinom z bliska, prosze o opinię czy to żle wygląda?Co robić z opadłymi igłami z tuji i innych? Myślałam że jak obłożę większymi kamieniami, to będzie łatwo wciągać odkurzaczem..

wi



Te igły można zgrabić, następnie widełkami lekko wzruszyć glebę bo jest klepisko, dać próchnicę kwaśną lub torfu trochę kwaśnego i korę sosnową przekompostowaną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:34, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgorzata_kadlubska napisał(a)


Czym wzbogacić glebę? Zasilałam późną wiosną te rośliny substral osmocote



( wsypywałam pod rośliny pod folię, ale nie mieszałam z ziemią) nie mam swojego kompostu, co kupić? Na koniec wyłożyć korą? Co zrobić żeby było mało chwastów, bo mam średnio raz w tygodniu(cała sobota ) czas na prace ogrodowe, w tygodniu udaje mi się wygospodarować godzinę dziennie na podlewanie Co zrobić z kompozycją? Czy rzeczywiście jest tego za duzo? Bo dla mnie to trochę biednie wygląda...



i nie wiem z czym mogę łączyć te kwaśnolubne rośliny, czy coś tam mogę dorzucić ozdobnego ? Mam pytanie co robić z tymi iglakami, które są wysuszone od środka a na zewnątrz zielone?





Wzbogacić glebę dla kwaśnolubnych można specjalnymi nawozami dla różaneczników i azalii. Nie wiem czy są dla wrzosów, ale już samo oddychanie ziemi pomoże. No i ściółka sosnowa kora.

W tym przypadku lepiej kwaśnolubne (wrzosy, wrzośce, azalie, rózaneczniki, pierisy łączyć jedynie z iglakami lub hortensjami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:36, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgorzata_kadlubska napisał(a)


Np. Tuje ładnie wyglądają ale w środku suche igły, puste itp. W tym zakątku wiatr zupełnie rozłożył jedno drzewko i nie wiem czy wiązac czy już je usunąć bo nie wygląda ładnie





Usunąć te wiechcie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:38, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malgorzata_kadlubska napisał(a)



Czytałam o hortensach w Pani artykułach i dowiedziałam się że niektóre później kwitną, ale nie wiem dokładnie co to był za gatunek i czy ta moja ma jeszcze czas?



Od teraz będę sobie pisała w zeszycie co dokładnie kupuję, bo póki jest w doniczce sklepowej to wiem co mam ale jak już włożę do ziemi do kicha, nie mam głowy do tego . Pozdrawiam serdecznie!


Później od drzewiastej kwitną hortensje bukietowe. A ta na zdjęciu to jest hortensja ogrodowa (Hydrangea macrophylla) i ona raczej nie zakwitnie, bo już by kwitła. Zapewne zeszłoroczne pędy przemarzły i nie zakwitnie. Ona tak ma. Pisałam o tym w jednym z art. o okrywaniu hortensji ogrodowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:40, 15 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W każdym poście zamieszczaj tylko jeden temat i nie więcej niż 4 zdjęcia, bo tak wielkie posty kiepsko mi odpowiadać i cytować. Muszę się nieźle gimanstykować a i regulamin mówi że 4 zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosia_w_ogro... 23:23, 15 lip 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Pani Danusiu! Dziękuję za odpowiedź i już teraz będę wiedziała, że krótko i na temat Pozdrawiam
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Gardenarium 16:48, 16 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Post z pytaniem o projektowanie rabaty przeniosłam tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=513#post_7
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosia_w_ogro... 19:00, 25 lip 2016

Dołączył: 14 lip 2016
Posty: 82
Pani Danusiu! W końcu udało mi się ściągnąć tą matę Wrzucam już fotki i liczę na jakieś podpowiedzi co i jak ułożyć,co ew dokupić? bo chyba dobrze byłoby to jak najprędzej obłożyć korą, póki chwasty się nie pojawiają. Środkowy iglak już wywaliliśmy, ziemię przekopałam, wymieszałam z torfem i osmocote do iglaków, ale przy okazji chciałam prosić o podpowiedź jak pozbyć się pnia? Nie mam jeszcze pomysłu na lawendy i trzmielinę, które wcześniej zakupiłam( wiem że lawenda nie w te miejsce, ale co z tą trzmieliną|?) U ogrodnika widziałam, że trzmielina była pod iglakiem, ale czy to dla niej dobre środowisko?
____________________
Gosia Gosia w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies