Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

MartaR 15:39, 29 mar 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Czy to możliwe ,że już w połowie marca powstały dorosłe osobniki i to one podgryzły mi lekko liście RH?
MartaR 15:39, 29 mar 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Czy to możliwe ,że już w połowie marca powstały dorosłe osobniki i to one podgryzły mi lekko liście RH?
stychaz 16:43, 29 mar 2016


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
To raczej są te, które przeżyły zimę.
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Manalena 11:36, 02 kwi 2016


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Potrzebuję Waszej porady- co wkopać w miejsce różaneczników,zeby nie zeżarły opuchlaki i jak je wytepić w ziemi? Moje różaneczniki wyglądają okropnie-jedno sito.Zdjęcia są tutaj:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/868-rozaneczniki-choroby-i-szkodniki?page=144

Chcę je wykopać i wsadzić do donic-może uda mi się je odratować,ale na to miejsce chciałabym cos wkopać. Żurawek sie pozbywam - i tak wypadły mi po tej zimie ok 6 sztuk- oczywiście zeżartych przez opuchlaki.Podpowiedzcie proszę co można wsadzić i co zrobić z ziemią ?
____________________
Ogród dla zapracowanych
mirkaka 09:39, 04 kwi 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Ja zrobiłabym tak, Rh wysadziła do donic i zastosowala w donicach nicienie. Donice obkleić taśmą obustronnie klejącą aby nowe do nich nie wchodziły. Każdą łodygę obkleić taśmą aby te co są schowane w ziemi przykleiły się.
Ziemię zlałabym dursbanem i przekopała.
Albo- nie wykopuj tylko podlej nicieniami obficie, pilnuj aby zawsze tam było mokro. łodygo obklej taśmą lepiącą, pozbieraj ściółkę i wrzuć do pojemnika, zalej wodą z płynem do naczyń, to się potopią tylko pilnuj aby nie wylazły, niech ściółka jest pod wodą. Po pewnym czasie możesz ją ponownie włożyć po Rh.
Ja po wykopaniu żurawek dołki przeglądałam i krewetki ręcznie wybierałam a potem zalewałam wrzątkiem.

Wczoraj znalazłam już pod deseczką dorosłego gada
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Manalena 22:00, 04 kwi 2016


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Dzięki- chyba skuszę się na opcję z doniczkami.Przy okazji zobaczę czy Rh mają jeszcze korzenie i w jakim są stanie. Nicienie do ziemi nie przynoszą efektu-mimo przestrzegania zaleceń - odpowiednia temp,wilgotana ziemia itd.

Czy są jakieś rośliny które nie smakują opuchlakom? Muszę coś wsadzić na miejsce Rh-myślałam o hortensjach,ale to nie jest chyba dobry pomysł,bo mogą je również zeżreć!!

____________________
Ogród dla zapracowanych
Tess 22:12, 04 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Manalena napisał(a)
Dzięki- chyba skuszę się na opcję z doniczkami.Przy okazji zobaczę czy Rh mają jeszcze korzenie i w jakim są stanie. Nicienie do ziemi nie przynoszą efektu-mimo przestrzegania zaleceń - odpowiednia temp,wilgotana ziemia itd.

Czy są jakieś rośliny które nie smakują opuchlakom? Muszę coś wsadzić na miejsce Rh-myślałam o hortensjach,ale to nie jest chyba dobry pomysł,bo mogą je również zeżreć!!


Nicienie są skuteczne, zmniejszają znacznie populację opuchlaków. Ale nie wytepią opuchlaków raz na zawsze, a to po pierwsze dlatego, ze niszczą tylko larwy - osobniki dorosłe sobie nadal hasają i znoszą jaja. Po drugie - opuchlaki się przemieszczają, czyli nawet jeśli w naszych ogrodach ich populację znacznie ograniczymy, to przyjdą od sąsiadów.

A dlaczego chcesz wywalić te rodki? Owszem, są pogryzione, ale żywe.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Manalena 22:51, 04 kwi 2016


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Nie chcę je wywalić! Wsadzę do doniczek żeby miały szansę odżyć-nie wiem jak wyglądają korzenie. Zobaczę czy ruszą teraz na wiosnę-póki co mają marne pączki. Co do opuchlaków to chyba mnie to zaczyna przerastać!!!! wszystko to wiem,ale mam ich serdecznie dosyć!
____________________
Ogród dla zapracowanych
Tess 22:56, 04 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Nie chcesz wywalić? A to źle zrozumiałam.
Mam wątpliwości, czy pomysł z donicą jest dobry.
Po pierwsze - rodki mają płytki, ale rozbudowany system korzeniowy. Taki talerzowaty. Tzn. prawidłowy system korzeniowy. więc do doniczki raczej się nie zmieszczą.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Manalena 23:19, 04 kwi 2016


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Myślałam o donicach wykonanych samodzielnie- bardzo szerokich,ale może i masz rację,ze moze to byc kłopot. Wstrzymam się -tzn zobaczę jak wyglądają ich korzenie i wzmocnię je jakimś nawozem. Zobaczymy co z tego wyjdzie!
____________________
Ogród dla zapracowanych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies