Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Zuzka25 22:38, 22 lip 2017


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
U mnie opuchlaki upodobały sobie hortensje. Liście mają mocno pogryzione. Czekam na sierpień, żeby podlać nicieniami. Na razie próbuję wieczorami wyzbierać dojrzałe osobniki. O dziwo żurawki są nie tknięte, choć to w nich wiosną znalazłam larwy.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
maed 13:01, 22 sie 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Pomocy! może ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytanie. Namawiam moją wspólnotę na zakup nicieni, bo w tym roku opuchlaków jest od zatrzęsienia. Wszystko rozbija się oczywiście o koszty. Firma ogrodnicza, która dba o naszą zieleń twierdzi, że opryskać trzeba również trawniki. Czy rzeczywiście opuchlaki składają jaja w trawniku?
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
maed 19:10, 31 sie 2017


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Już wiem, że opryskać trzeba 3 metrowy pas trawnika przy rabacie. Może się komuś przyda.
____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
Mary 19:29, 13 lis 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Toszko,

Znalazłam dzisiaj siedlisko larw opuchlaków w korzeniach rozchodników.
Czy podlanie Decisem ma jeszcze sens czy już za zimno?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasiek 22:15, 13 lis 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Zuzka25 napisał(a)
U mnie opuchlaki upodobały sobie hortensje. Liście mają mocno pogryzione. Czekam na sierpień, żeby podlać nicieniami. Na razie próbuję wieczorami wyzbierać dojrzałe osobniki. O dziwo żurawki są nie tknięte, choć to w nich wiosną znalazłam larwy.


Zimne nicienie mozna zastosowac juz wczesna wiosna. I od tego bym zaczela nie czekajac do sierpnia.
____________________
Bawarka
Kasiek 22:16, 13 lis 2017


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
maed napisał(a)
Pomocy! może ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytanie. Namawiam moją wspólnotę na zakup nicieni, bo w tym roku opuchlaków jest od zatrzęsienia. Wszystko rozbija się oczywiście o koszty. Firma ogrodnicza, która dba o naszą zieleń twierdzi, że opryskać trzeba również trawniki. Czy rzeczywiście opuchlaki składają jaja w trawniku?


Tak, moga byc w trawniku, i jaja i postac imago.
____________________
Bawarka
Tess 22:18, 13 lis 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mary napisał(a)
Toszko,

Znalazłam dzisiaj siedlisko larw opuchlaków w korzeniach rozchodników.
Czy podlanie Decisem ma jeszcze sens czy już za zimno?

Jeszcze żerują? Rany, w przyszłym roku trzeba będzie zacząć od zimnych nicieni.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mary 23:23, 13 lis 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Tess napisał(a)

Jeszcze żerują? Rany, w przyszłym roku trzeba będzie zacząć od zimnych nicieni.

Też byłam zaskoczona. Sądziłam, że w listopadzie to już schodzą niżej. A znalazłam je tuż pod ziemią.
Zimne nicienie stosuje się w marcu?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Anabell 09:28, 14 lis 2017


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
W ubiegłym roku w końcu listopada przekopałam wielką karpę rozchodnika i pod nią były różnej wielkości larwy.
wykopałam wszystkie 7 szt i pod każdą duża ilość. Wybierałam niszczyłam, karpy rozerwałam na drobne, moczyłam w mospilanie dwa dni.
Przesadziłam w inne miejsce.
W tym roku tydzień temu też te same karpy przesadzałam i jednak dalej miały już po kilka szt. b. maleńkich.

To już były nowe larwy, zastanawiam się jaj złożonych jest zawsze dużo, jaj nie było widać. jednakowa ilość była pod każdą karpą w tym roku ponownie wykopaną.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Tess 10:01, 14 lis 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mary napisał(a)

Też byłam zaskoczona. Sądziłam, że w listopadzie to już schodzą niżej. A znalazłam je tuż pod ziemią.
Zimne nicienie stosuje się w marcu?

Myślę, że długość cyklu zależy od pogody, zarówno jesienią jak i wiosną.
Mają teraz idealne warunki, jest mokro, a one to lubią i ciepło.
Jeśli będzie ciepła zima i wczesna wiosna, to już w marcu pewnie można stosować. Bo często w kwietniu jest już za gorąco.
Muszę sprawdzić moje żurawki, bo mi podejrzanie wyglądają.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies