Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

KasiaBawaria 15:22, 23 kwi 2014


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A gdzie mozna dostac te luski kawy?
____________________
Zapraszam na kawe
ana_art 15:38, 23 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Kasiek napisał(a)
Zbyszku Stosuje tez od niedawna luski i kawe i juz widze efekty Myslalam ze trzeba na efekty troche dluzej czekac, ale nie, widze ze rosliny sa mocniejsze i zdrowsze. Mam darmowy dostep do lusek, na jesien zamowie znowu kilka ton i bede przekopywac razem z ziemia A efekty wizualne- po prostu miodzio, juz nie chce kory
bosze pierwszy raz słysze o łuskach kawy, masz gdzieś fotki?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Kasiek 16:39, 23 kwi 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Mam Aniu pozniej podesle Ci linka ze strona, zebys nie musiala dlugo szukac na moim watku
____________________
Bawarka
Milka 16:49, 23 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Teraz wszyscy chcemy tych łusek, skąd brać u nas?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
mischa 18:58, 23 kwi 2014

Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 76
Wczoraj wrzuciłam na wątku "rozpoznawanie szkodników..." zdjęcia larw, jak się okazało, opuchlaków, które odgryzły mi żurawkę, dzisiaj pogrzebałam w miejscu gdzie ona rosła i znalazłam jeszcze kilka sztuk larw różnej wielkości. Wrzuciłam do słoika, bo jakoś nie potrafię ich rozgnieść, więc będę miała pogląd kiedy się przepoczwarzą i zobaczę na żywo jak wyglada dorosły osobnik, żebym wiedziała co ubijać jak mi gdzieś będzie biegało. Niestety nie było dzisiaj w sklepie nic specjalnego na larwy, ale jutro jeżdżę po sklepach ogrodniczych do skutku
Jak się ich szuka w ziemii to takie skulone i nieruchome, a teraz "biegają" po słoiku jak dzikie

gierczusia 21:27, 23 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Bleeeee... Bij to póki Ci nie uciekną .. A fotk opuchlaka w necie znajdziesz
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 21:28, 23 kwi 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kasiek napisał(a)
Mam Aniu pozniej podesle Ci linka ze strona, zebys nie musiala dlugo szukac na moim watku


Ja też bym prosiła .... A kawa i łuski od kawy mają takie samo zastosowanie ??? I efekty ???
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
dorotyiwojtk... 21:37, 23 kwi 2014


Dołączył: 07 mar 2012
Posty: 38
Przejrzałam ten wątek, bo też mam ten problem na jednej rabatce....... Może nie doczytałam, ale czy wszystkie środki biologiczne i chemiczne - doglebowe działają tylko na larwy? Ja mam mnóstwo jaj w ziemi !!!!!!!! Co lepsze - wymienić ziemię, czy lać i lać? Mogę opłukać w wodzie korzenie z ziemi i jaj ,a potem na nowo posadzić? Mam małego rh i zaczął marnieć. Wykopałam go, ale między korzeniami są jajka. Z góry dziękuje za odpowiedź
____________________
ana_art 22:02, 23 kwi 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
czy Apaczem bądź Calypso to pryskać po ciemaku cały ogród czy jakieś konkretne rośliny?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Gardenarium 22:10, 23 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Konkretnie cały ogród, liście w zakamarkach szczególnie.,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies