Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Gardenarium 09:11, 27 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
W glebie nie będziesz grzebać, chyba że będziesz, więc objawy tak jak Gierczusia podała, ale to już za późno jak roślina zwiędnie i padnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Loosiuu 23:01, 08 maj 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Czy opuchlaki mogą żerować na świerkach? Wczoraj przechodząc pomiędzy małymi sadzonkami świerków serbskich widziałem na nich chrabąszcze do złudzenia przypominające opuchlaki. Były całe czarne i lekko połyskujące. Kiedy się ich dotknęło, tak jakby składały się, że wyglądały jak jakieś nasionka i upadały na ziemię. Zebrałem je i się ich pozbyłem. Dzisiaj już ich nie widziałem na świerkach, ale za to latały nad trawnikiem. W godzinach około 17 było ich pełno. Latały nisko nad ziemią. Wieczorem zobaczyłem również, że młode liście u jednej z trzmielin są wygryzione. Mam problem z opuchlakami już od dawna. Przywędrowały do ogrodu wraz z sadzonkami ligustru. Jakiś czas był spokój i ich nie było, lecz od zeszłego roku strasznie zrobiły się dokuczliwe i obgryzają dużo roślin. Najbardziej zastanawia mnie jednak czy mogą zaszkodzić świerkom? Mam końcówkę Mospilanu. Mogę nim popryskać? Niestety nie kupiłem jeszcze żadnych środków typowo na opuchlaki. Czy gdybym kupił Dursban lub Larvanem mógłbym zastosować je teraz czy już za późno?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 23:03, 08 maj 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Czy może lepiej kupić Decis i szubko opryskać wszystko narażone na chrząszcze?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Kasiek 23:30, 08 maj 2013


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Ja walcze z opuchlakami srodkiem Calypso,najpierw podlewanie,pozniej pryskanie.To moje pierwsze spotkanie z tymi robalami,mam nadzieje ze pomoge roslinom
____________________
Bawarka
Asisko_2005 22:54, 19 maj 2013


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Czy samo opryskanie zaatakowanego drzewka pomoze? czy należy jeszcze opryskać wszystko wokoło?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
ewa_h 16:42, 20 maj 2013

Dołączył: 20 maj 2013
Posty: 1
Witam wszystkich.
Wie ktos czy mozna podlac warzywa wywarem z paproci, wrotyczu? Jest jakis okres karencji ? Mam zainfekowana ziemie w ogrodzie przez drutowce,opuchlaki ,slimaki i mrowki oczywiscie.Mieszkam za granica i nie mam dostepu do srodkow zwalczajacych te bandziory.W ogrodniczym widzialam decis tylko.
Sebek 17:32, 22 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To są naturalne preparaty, więc okresu karencji raczej nie ma, ale możesz odczekać kilka dni lub przynajmniej umyć dokładnie warzywa przed zjedzeniem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:12, 03 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Asisko_2005 napisał(a)
Czy samo opryskanie zaatakowanego drzewka pomoze? czy należy jeszcze opryskać wszystko wokoło?


Opryskiwanie wieczorem, one żerują wieczorem. Glebę też opryskaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Asisko_2005 09:54, 05 cze 2013


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
Danusiu tylko wieczorem opryskuję, jak wiatru nie ma i deszczu oczywiście. Pryskałam dwa razy, wygląda na to, ze sobie poszły, ale czy przez opryski czy przez deszcz nie wiem.

Teraz znowu coś innegho zatakowało moje biedne wierzby, w miejscu gdzie było ''szczepienie'' jest dzurka jak po korniku i trociny wyjedzonego/przetrawionego drewna, co to znowu moze być?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Sebek 00:29, 17 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A mogą to być nawet korniki.....Podlej roślinę środkiem na owady i spryskaj pień....
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies