Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Ewa777 20:55, 22 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
ana_art napisał(a)
a ja bym już larvanu nie stosowała, bo temperatura podłoża ma być minimum 14st. Pamiętam jak kupiłam nicienie wiosną (te zimne) i latałam jak głupia z termometrem i mierzyłam temp gleby o ile w południe ziemia dochodziła do 14st o tyle rano było +2


Przed zakupem rozmawiałam z konsultantem. Podałam jakie temperatury u nas są teraz w ciągu dnia i nocą i stwierdził, że można go jeszcze użyć. Kupiłam, to spróbuję. Może chociaż trochę ich ubiję i będę miała mniej wiosną.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Tess 20:58, 22 paź 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ewa, słusznie - już kupiłaś więc trzeba go zużyć, bo nie poleży do wiosny
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
ana_art 21:03, 22 paź 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
no zużyć koniecznie bo ma swoją ważność. Rozmawiałam pod koniec sierpnia na Zieleń to życie z wystawcą larvanu i powiedział że na te 'ciepłe' nicienie to ostatnia chwila... ja używałam 'zimne'
odszukałam środek który stosuje Bogdzia to Calypso
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Toszka 21:09, 22 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Teraz po lecie gleba jeszcze dłuższy czas będzie ciepła. Nie to co wiosną.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Madzenka 21:12, 22 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
a ja bym już larvanu nie stosowała, bo temperatura podłoża ma być minimum 14st. Pamiętam jak kupiłam nicienie wiosną (te zimne) i latałam jak głupia z termometrem i mierzyłam temp gleby o ile w południe ziemia dochodziła do 14st o tyle rano było +2


Rozmawiałam z konsultantem Nemasys L mozna lać gdy temp jest +5, gdy sie ochlodzi nic im nie bedzie gdyż zejda nizej. Czy to prawda czy cheć nakłonienia klienta do zakupu nie wiem.użyję ich gdy nie bedzie zapowiadanych przymrozków przez co najmniej tydzien
Zupełnie inna sytuacja jest dla Larvanem... Nie odwazylabym sie ich używac przy zapowiadanych przymrozkach bo moga zginac. Wg mnie larvanem nie powinno sie stosować pózniej niz na początku pażdziernika przy wysokich temperaturach. Podobnie jest wiosna, uzywa sie ich pod koniec kwietnia/maj. Dziwie się, ze Ewie polecono go teaz użyc... Gdyż temp aplikacji powinna wynosić od 14-33 stopnie. Trudno teraz o taka temperaturę... Za chwilę listopad...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:25, 22 paź 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ewa777 napisał(a)
Ciężko mi ocenić nasilenie. Rozkopywanie ziemi nie pomogło nam, bo nie znaleźliśmy larw, ale pewnie jest to wina tego, że nie wiemy jak to zrobić. Na 81 stronie wrzuciłam zdjęcie, jak wygląda mój podjedzony rododendron. To jest najbardziej uszkodzona roślina. Mam w ogrodzie 6 rododendronów i 6 róż, które są pożarte,oraz kilka trzmielin. I jeden młody kolonik palmowy świeżo posadzony.
Tak jak pisałam kupiłam małe opakowanie. Jak odmierzyć te 500 sztuk nicieni na m2?


Gdy szukałaś mogly być jeszcze w fazie jaj. Już dorosłych nie masz a lary jeszcze sie nie wytworzyły. Calypso polecane przez Ana Art jest skuteczne na cgphrząszcze i należy stosowac wieczorem bo tylko wtedy żerują dorosle osobniki. Jesli u Ciebie jest ciepło to uzyj Larvanem ale nie tylko pod zeżartym rododendronem ale na powierzhni ok 100m2 w okolicach. Opuchlaki bowiem wędrują w poszukiwaniu roślin o delikatnych korzonkach. Uwierz mi są żarloczne i smakowalo im u mnie wszystko. Najbardziej w moim ogrodzie polubiły korzenie żurawek, beregeni, carex oraz kiścieni a liście wygryzją rh, trzmielinom, hortensjom i laurowisniom. Jesli będzie ciepla zima to już w lutym zaobserwujesz zamieranie roslin, ktorych korzenie zjadly. Roślina marnieje doslownie w ciągu tygodnia i wyciagasz ja z ziemi bez korzeni...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 21:32, 22 paź 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)


Rozmawiałam z konsultantem Nemasys L mozna lać gdy temp jest +5, gdy sie ochlodzi nic im nie bedzie gdyż zejda nizej. Czy to prawda czy cheć nakłonienia klienta do zakupu nie wiem.użyję ich gdy nie bedzie zapowiadanych przymrozków przez co najmniej tydzien
Zupełnie inna sytuacja jest dla Larvanem... Nie odwazylabym sie ich używac przy zapowiadanych przymrozkach bo moga zginac. Wg mnie larvanem nie powinno sie stosować pózniej niz na początku pażdziernika przy wysokich temperaturach. Podobnie jest wiosna, uzywa sie ich pod koniec kwietnia/maj. Dziwie się, ze Ewie polecono go teaz użyc... Gdyż temp aplikacji powinna wynosić od 14-33 stopnie. Trudno teraz o taka temperaturę... Za chwilę listopad...
jestem takiego samego zdania, nicienie przerabiałam mocno wiosną. Zwróćcie uwagę że są dwa rodzaje Nemasys L to te tzw zimne czyli do stosowania gdy temperatura GLEBY nie jest niższa niż +5st i Larvanem tzw nicienie ciepłe do stosowania gdy temp gleby nie jest niższa niż +14st. Stąd moje obawy o zasadność stosowania. Tymbardziej, że one nie działają tak już natychmiast tylko potrzebują CZASU by znaleźć larwę i ją ubić...
Z jednej strony dziwie się że konsultant powiedział że teraz jeszcze można stosować larvan, ale z drugiej strony jak zadzwniła spanikowana Pani a oni mają na magazynie produkt który za chwilę straci ważność to niech próbuje... Taka jest
moja opinia i uważam że to niezbyt fer...

Jako, że Ewa ma produkt to niczym nie traci...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 21:36, 22 paź 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)


Jesli będzie ciepla zima to już w lutym zaobserwujesz zamieranie roslin, ktorych korzenie zjadly. Roślina marnieje doslownie w ciągu tygodnia i wyciagasz ja z ziemi bez korzeni...


To ją pocieszyłaś ale to niestety prawda... szlak Cie trafia jak wyjmujesz umarłe rośliny bez korzeni...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Ewa777 21:41, 22 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18272
ana_art napisał(a)
jestem takiego samego zdania, nicienie przerabiałam mocno wiosną. Zwróćcie uwagę że są dwa rodzaje Nemasys L to te tzw zimne czyli do stosowania gdy temperatura GLEBY nie jest niższa niż +5st i Larvanem tzw nicienie ciepłe do stosowania gdy temp gleby nie jest niższa niż +14st. Stąd moje obawy o zasadność stosowania. Tymbardziej, że one nie działają tak już natychmiast tylko potrzebują CZASU by znaleźć larwę i ją ubić...
Z jednej strony dziwie się że konsultant powiedział że teraz jeszcze można stosować larvan, ale z drugiej strony jak zadzwniła spanikowana Pani a oni mają na magazynie produkt który za chwilę straci ważność to niech próbuje... Taka jest
moja opinia i uważam że to niezbyt fer...

Jako, że Ewa ma produkt to niczym nie traci...


Ana, to nie do końca tak było. Najpierw zamówiłam, potem oni napisali do mnie, żebym zrobiła odkrywkę w ziemi. Potem oni zadzwonili do mnie po moim mailu i przy okazji opowiedziałam o temperaturach u mnie. Nie czułam tego, że chcą się pozbyć towaru. Ale może tak było. Tak czy siak podlewam nicieniami w sobotę
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ana_art 21:46, 22 paź 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Ewa777 napisał(a)


Ana, to nie do końca tak było. Najpierw zamówiłam, potem oni napisali do mnie, żebym zrobiła odkrywkę w ziemi. Potem oni zadzwonili do mnie po moim mailu i przy okazji opowiedziałam o temperaturach u mnie. Nie czułam tego, że chcą się pozbyć towaru. Ale może tak było. Tak czy siak podlewam nicieniami w sobotę

Niczym nie ryzykujesz, lej
nie miałam nic złego na myśli...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies