Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

gierczusia 18:04, 26 kwi 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Waldku czy mógłbyś jeszcze naświetlić sprawę częstotliwości używania preparatów z grzybem beauveria ??? Jak często podawać pod rośliny ???.. Pytam o postać płynną chyba tylkoTy możesz mi odpowiedzieć na to pytanie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
waldek727 21:23, 26 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Elu.
Nie przeceniaj mnie tak.
Są na ,,Ogrodowisku" koleżanki i koledzy którzy także dzielą ze mną wspólne zainteresowania dotyczące życia mikroorganizmów glebowych.
Grzyby są organizmami cudzożywnymi, które czerpią substancje organiczne z otoczenia.
Tym otoczeniem może być martwa materia, rośliny lub drobne owady ich jaja i wszelkie formy larwalne. Grzyb beauveria tak jak i pozostałe grzyby owadobójcze pozyskany jest z próchniczej gleby lub z kompostu, odpowiednio spreparowany do formy przetrwalnikowej, umieszczony w tym przypadku w środowisku wodnym i przeznaczony do handlu. Szczep tego grzyba do gleby wprowadza się tylko raz. Jest to uzupełnienie grzybów tego gatunku stale tam bytujących. Grzyb z rodzaju beauveria oplata napotkaną ofiarę swoimi strzępkami i wydzielając enzymy trawienne rozkłada składniki wydzielin owada do prostszych form np cukrów czy skrobi które to bezpośrednio wchłania do swojego organizmu. Niszcząc naskórek potrafi przeniknąć nawet do wnętrza napotkanego zwierza.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
KasiaBawaria 08:45, 27 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Waldek, co masz na mysli piszac zwierza??No chyba nie kota czy psa???
____________________
Zapraszam na kawe
gierczusia 08:49, 27 kwi 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Tylko raz..achhaaaaa a co z grzybami dzieje sie zimą ??
Rozumię ,że glebę trzeba dobrze zlać takim preparatem ???
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
waldek727 19:22, 27 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
KasiaBawaria napisał(a)
Waldek, co masz na mysli piszac zwierza??No chyba nie kota czy psa???

Kasiu.
Czy ja wyglądam na Alfreda Hitchcocka?
Do larwy owada.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 19:29, 27 kwi 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
gierczusia napisał(a)
Tylko raz..achhaaaaa a co z grzybami dzieje sie zimą ??
Rozumię ,że glebę trzeba dobrze zlać takim preparatem ???

Grzyby, bakterie i większość mikroorganizmów glebowych przyjmuje w niesprzyjających warunkach formy przetrwalnikowe.
-Niska temperatura
-Brak pożywienia
-Nieodpowiednia wilgotność

Przed wprowadzeniem do gleby lub w obszar roślin jakiegokolwiek biopreparatu najpierw trzeba zwilżyć wodą środowisko do którego będą aplikowane mikroorganizmy. Przed wprowadzeniem grzybów oraz pożytecznych bakterii dobrze jest też zruszyć ziemię wokół systemu korzeniowego.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
gierczusia 20:48, 27 kwi 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Waldek naprawdę wieeelkie dzięki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
KasiaBawaria 22:01, 27 kwi 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
waldek727 napisał(a)

Kasiu.
Czy ja wyglądam na Alfreda Hitchcocka?
Do larwy owada.


No juz sie przerazilam
____________________
Zapraszam na kawe
abiko 11:06, 28 kwi 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
A ja jestem załamana, bo przegrywam walkę z opuchlakami w domu na storczykach przyniosłam chyba z hortensją. Podlewanie na dorosłe osobniki nie pomaga, co chwilę po nocy mam jakiegoś na parapecie Miał ktoś je w storczykach?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Sonka 11:10, 28 kwi 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246
Pokażcie proszę jak wyglądają opuchlaki, gdzie je znajdujecie? Ja mam tylko widoczne skutki żerowania, ale nigdzie nie widzę tych szkodników.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies