Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Opuchlaki

Pokaż wątki Pokaż posty

Opuchlaki

Milko 19:58, 09 maj 2015

Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 4
BożenaM są nicienie "zimne" które już można stosować.


W swoim ogrodzie stosowałam nicienie ubiegłej wiosny i jesienią. W tym roku jeszcze nie laliśmy ich, a mimo wszystko znajduję w ziemi ciemne larwy opuchlaka, czyli zaatakowane przez nicienie.
Warto je stosować


Wykopałam i wyrzuciłam 3 jagody kamczackie, które były ewidentnie "stołówką" opuchlaków. Dołki po kamczatkach zalałam wyciągiem z wrtotyczu. Szukam teraz czegoś co nie będzie opuchlakom tak smakowało.



Gosiniak 08:06, 15 maj 2015


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Wczoraj wieczorem ok 22-23 wyłapałam ok 60 małych opuchlaczków z lilaków palibin. Na pierwszy i drugi rzut oka nie było ich wogóle widać, ale wpadłam na pomysł, podłożyłam pod krzewy białą włókninę i trząsnęłam krzewem, zwłaszcza dolnymi gałązkami, które miały ślady żerowania, spadały wprost na białą szmatę. Szczerze to jestem przerażona, bo myślałam że znajdę kilka sztuk, sama nie wiem czy się cieszyć czy płakać. Będę pryskać Calipso ale u mnie nocki bardzo zimne ostatnio, a środek działa najlepiej powyżej 10 stopni, więc na razie pozostaje mi takie wyłapywanie.
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Toszka 02:53, 16 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na wiosnę Lasy Państwowe dawały komunikat o tegorocznej (cyklicznej), obfitej rójce żuka majowego.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wietrzyk 10:50, 16 maj 2015


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Opuchlaki w formie larw i w fazie przepoczwarczania, wydłubane z korzeni cisów, 3 tygodnie po zastosowaniu nicieni



Niektóre pomarańczowe lub brunatne, wszystkie nieżywe
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Sonka 16:07, 16 maj 2015


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Ja też mam opuchlaki, chciałam już wyrzucić żurawki, dzisiaj je trochę przesadzałam i w ich korzeniach nie było larw. Mam już na nie uczulenie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
mirkaka 10:24, 22 maj 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Gosiniak napisał(a)
Wczoraj wieczorem ok 22-23 wyłapałam ok 60 małych opuchlaczków z lilaków palibin. Na pierwszy i drugi rzut oka nie było ich wogóle widać, ale wpadłam na pomysł, podłożyłam pod krzewy białą włókninę i trząsnęłam krzewem, zwłaszcza dolnymi gałązkami, które miały ślady żerowania, spadały wprost na białą szmatę. Szczerze to jestem przerażona, bo myślałam że znajdę kilka sztuk, sama nie wiem czy się cieszyć czy płakać. Będę pryskać Calipso ale u mnie nocki bardzo zimne ostatnio, a środek działa najlepiej powyżej 10 stopni, więc na razie pozostaje mi takie wyłapywanie.


Gosiu, no ten pomysł to chyba najlepszy do tej pory na wyłapywanie dorosłych form, muszę i ja się zmobilizować, ja do tej pory wyłapuje na deseczki, też dobry sposób, codziennie zbieram ok 10 szt. ale Ty to zrobiłaś hurtem
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
kachat 23:38, 26 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Czy to opuchlaki..? Wyjęłam derenia z doniczki a tam dziury i korytarze. Ok. 25 robali wyciągnęłam.

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
KasiaBawaria 05:47, 27 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Na to wyglada. Pokaz larwy z bliska ale to chyba one.
____________________
Zapraszam na kawe
kachat 09:26, 27 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Larw się już pozbyłam, tyle ich było że aż mi się niedobrze zrobiło... Niestety lepszego zdjęcia nie mam
Nie wiedziałam, że pod dereniami też one żyją, brrr.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Madzenka 19:58, 27 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kachat z czasem będziesz je zgniatać bez obrzydzenia... To kwestia ilosci... Po kilkuset sztukach bedziesz miała znieczulicę....
Profilaktycznie wypłucz cała ziemie i dopiero posadz derenia. Na 100% zostawisz najmniejsze osobniki jesli tego nie zrobisz, z czasem urosna i zjedza korzenie derenia...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies