Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Obsługa niwelatora

Pokaż wątki Pokaż posty

Obsługa niwelatora

Ozz 11:45, 16 cze 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ciekawy temat - też najchętniej poszłabym się dokształcić praktycznie w tym temacie. Najważniejsze to nie koniecznie ustawić niwelator, ale jeszcze umieć policzyć co i jak zmienić/nawieźć itp... jak kształtować masy ziemne...

Ostatnio właśnie odmówiłam podjęcia się prac w ogrodzie ze względu na braki sprzętowe i kadrowe - źle wyprofilowany został teren wokół budynku, w dodatku wcięty z boku górki, ze skarpami częściowo ,,domowej" roboty i jeszcze na glinie na której stoi woda, bez odwodnienia... mimo, że mnie namawiano to nie chcę wykonywać prac na których się nie znam :/
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
teodor_kawka 23:46, 16 cze 2013

Dołączył: 16 cze 2013
Posty: 1
potrzebuje pomocy...moge dostac fajna prace ale musze znac sie na niwelatorze optycznym mniej wiem jak to dziala ale nie mam praktyki...prosze o pomoc lub jakies stronki czy linki by zobaczyc jak to w praktyce sie je dzieki pozdrawiam
Sebek 23:40, 19 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wystarczy wpisać w google - i już 92 700 wyników
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Adrian 07:35, 20 cze 2013

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 2
witam

może ten film coś pomoże?

http://youtu.be/ae7LnWI02cU



mpudlo napisał(a)


Słowem wyjaśnienia. Ze świecą szukać niwelatora, kótry nie jest produkowany w Chinach.

Sokkia, Topcon, Leica - tak.

Wild - tak, ale nie ma już tej marki i dostępny jest sprzęt z drugiej ręki

Trimble - produkuje niwelatory pod marką Spectra Precision

Amman, Quante - nie wiem, kto to w Polsce sprzedaje i oferuje chociażby części zamienne do tych produktów.

Jest mnóstwo, mnóstwo producentów niwelatorów, których warto rozważyć. Do tej listy dopiszmy: Pentax, Geo-Fennel, Nikon, może nawet niskobudżetowy CST/berger.

Do pomiarów ogrodniczych każdy niwelator się sprawdzi. Nawet ten najtańszy, byleby był zrektyfikowany przed sprzedażą.



Wild nawet z 3 ręki będzie lepszy od każdej Chińskiej maszyny

Amman to Szwajcar firma Hilti sprzedaje dwa ich modele PR20/ PR 25. Quante jest Niemiecki.. Części tak samo dostępne jak np. Topcona i tak samo drogie.

Pentax, Geo Fennel, Nikon to bardzo dobre firmy.

Trimble to Trimble a Spectra to Spectra. Dwa takie same niwelatory są sprzedawane pod dwoma markami tego samego koncernu.
Np. Topcon to też Sokkia a sprzedawane są pod różnymi nazwami. Hilti nic nie produkuje też sprzedaje wyroby Topcona i ww. Ammana.

Nie każdy niwelator sprawdzi się dla początkującego.
Markowy niwelator ma zupełnie inną budowę niż taki z marketu. Ułatwia pomiary i pozwala uniknąć błędu.

Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies