Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Madzenka 19:27, 03 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Motylku a może zamiast runianki carex morrowi?

U mnie runianka daje radę w słońcu, po zimie trochę słabnie ale daje radę. twoją musiała jakaś choroba porazić.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Loosiuu 19:35, 03 mar 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Duża ilość hakonechloi razem wygląda na prawdę bajecznie. Ja bym jeszcze dosadził chyba. Albo kocimiętkę dla kontrastu.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Zielona 21:19, 03 mar 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Beatko, niestety w sprawie roślin się nie wypowiem, bom niekompetentna, ale trzymać kciuki za dobre wybory mogę Wiesz... wyniosłam kanapę pod taras. Dach to jednak fajna sprawa. Kanapa nie zmoknie, a kawusie pić już wygodnie można Jak u Ciebie? Taras wiosennie ochrzczony?
Tess 05:56, 04 mar 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
O, dosadzenie hacone w dużych ilościach to też bardzo dobry pomysł..
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
magnolia 09:03, 04 mar 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Wg mnie golteria na słońcu często słabo rosnie. Może w niektórych miejscach sobie radzi, jednak te które ja spotkałam w słońcu bardzo słabo przyrastały.

Carex morrowi jest super, ale chyba za bardzo konkurowałby z hakone o to które ładniejsze.



Może być więcej hakone,może.Jeśli dobrze rośnie.

A jak dosadzać coś zamiast runianki to ja mam 2 typy:
- irga dammera Major- szybko da niski dywanik. Tylko taki bardzo niski. Ewentualnie irga queen of carpers

- trzmielina Minimus- ta da wyższy troszkę dywan. Będzie miała inny odcień niż np bukszpan, taki bardziej w kolorze jak sesleria skalna.Rozrasta się początkowo dość wolno, przez pierwsze 2 sezony będzie trzeba ją pielić, ale później już nie. Piszą o niej że wymarza, ale wg mnie nie jest z nią źle- u mnie wymarzała tylko raz, tej zimy kiedy i miskanty i rosplenice poszły ( 3 lata temu?)
____________________
magnolia 09:11, 04 mar 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
a jak masz tylko evergold za bukszpanem, to i bodziszki tez mogą być, sporo jednak tam bordowego , więc spoko. Ona nie da takiej mocnej plamy żółci
Są też bodziszki nie różowe, ale bierzemy pod uwagę te o zwartym pokroju, niskie ale dobrze rosnące, pewne.
można w nich wybrać białe odmiany, tyle że wg mnie te białe nie są zbyt odpowiednie- korzeniasty Album ma brzydszy pokrój, kantabryjski Ola jest biały ale wpada lekko w róż, Biokovo jest też nabiegły różem.
Kantabryjski karmina jest różowy- jak nie masz hakone żółtej to nie będzie się gryzło.
Bodziszek Max Frei czy Compactum są mocno różowe, też w zestawieniach z zielenią i bordo będą ok

____________________
magnolia 09:12, 04 mar 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Sonka napisał(a)
A dereń kanadyjski ? on chyba do cienia raczej.


kaprysica z niego. Rośnie jak głupi, albo marudzi .
Raczej półcień/cień
____________________
magnolia 09:15, 04 mar 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
butterfly napisał(a)
Taras - na 156 str sa zdjecia.

Plan - -czy o coś takiego chodzi?
Pierwsze linie zaproponowane przez Sylwie (prawda ,że ładniejsze?)
i na drugim moje - prosze się nie sugerować roślinami - myslę nad innymi



2 kratki = 1 m

na razie dumam nad rabata po prawej stronie tarasu


a masz szerszy plan? Chyba miałaś gdzieś.
Wiem że marudzę, ale dobrze jest zobaczyć z otoczeniem.
Tam jest wąsko chyba, co?
____________________
butterfly 11:43, 04 mar 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dzięki za wszystkie rady i podpowiedzi - pocztałam, zakodowałam.

Odpisze i szersza zdjęcia jak w domu będę - po południu
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 19:09, 04 mar 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dzięki za pomoc - wszystkim

Boje się troche tej ilosci hacone, ale.... jak dziś się przyjrzałam to wydaje mi się ze to chyba najlepsza z opcji - w sumie to 2 rzedy musiałbym jej dodać... rośnie dobrze, teraz bedzie jej 3 sezon.

Carex morrowi tez mi się wydaje że za bardzo będzie konkurował z hacone...

Irga wydaje mi się za niska akurat tam

trzmielina Minimus - nie znałam jej, obejrzałam, jakoś nie widze jej tu na froncie, a może barziej nie widze albo jeszcze bardziej - nie będzie mi sie chciało - trzymac jej w ryzach po paru latach... bo pewnie zacznie włazić na bukszpan...

no to chyba postanowione - będzie więcej Hacone
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies