Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Magda70 20:13, 14 paź 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
butterfly napisał(a)
Juz ostatnie bo przesadziłam ze zdjęciami...

[/quote

Te zawilce chodzą za mną od 2 lat...tylko gdzie ja bym je wcisnęłą?? Piękne są.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 20:15, 14 paź 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
malkul napisał(a)
Pisałaś o przycięciu carcex the beatles, ja w sierpniu jednego trochę przycięłam (musialam) i nie odrosło straszy taki wycięty



Ooo zmartwiłaś nie...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
magnolia 12:46, 17 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Zielona napisał(a)
chodzi mi o takie łezki z roślin:




Jestem. zawiesiłam się na spory moment.
Zielona Marto pomysł b. fajny. Ja bym tylko nie dawała juz tej zielonej lini, żeby nie dawac za dużo rytmów wzdłuż, czyli podłuznych, u MOtylka tam dużo jest już 'wzdłuż.
A czerwona linia może być ciut bardziej pękata, ale tez nie musi.
Niebieska linia- Red Barony, tak na gęsto-a może z czerwonej je zrobić, a wiosną tulipany czy czosnki. Ewentylanie Red Barony i kapnięte w nich kilka rozchodników, ale niedużo i juz na zewnątrz zawijasa
____________________
magnolia 13:02, 17 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
niebieska linia może byc z rosplenicy byle nie tej wielkiej- jakiś średniak
A miedzy prawie kule cisowe może też rozchodnik? Tylko nie wyższy niz kule najlepiej. Piekny jest Purple Emperior, ale nie wiem czy rosnie dobrze, czy nie histeryzuje w ogrodzie, nie mam doświadczeń. Chyba Aga robiła kiedyś badania naukowe w tym temacie i wyszło jej że różnie bywa z purpurowymi.
Albo inaczej jak nie znajdziesz rozchodnika w dobrej wielkości, to daj rospelnice w prawie kule a w niebieską linię rozchodniki.

Wiem że rozchodniki zdobią od lata, ale one jak się obudzą wiosną, to są cudne jako matryca do czosnków- np krzyśków- duże kule na niskiej nodze
____________________
magnolia 13:04, 17 paź 2014


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
pokaż rabate z zawilcami, co?

i jeszcze jedno- jakie masz wrażenia dot molini z jeżówkami?- wysoka pieruńsko wyrosła ta molinia, nie zdominowała wszystkiego? Kontrast wysokości nie za duży? Za zdjęć trudno ocenic dobrze
____________________
butterfly 15:49, 17 paź 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Dziekuje kochana Magnolko, że zajrzałas
ja też się zawiesiłam ostatnio - potworny ból gardła przerodziła sie wniemniej okrutny katar i kaszel...
nic w ostatnim tyg nie podziałałam w ogrodzie...

Myślimy podobnie - czerwona linia Red Barony
niebieska - rozplenice (tu muszę dobrze wybrać bo mój Medium BoY widoczny na zdjęciu obok hortensji wcale nie taki średniaczek...)
A zielona? może pociagnąć tak niedbale te rozchodniki az po "prawie kule", a pomiedzy stipa? sporo mi się jej nasiało i mam ogromna nadzieje ze przezyje zimę.... oby... Z wielkoscią rozchodników nie powinno byc problemu bo te prawie kule dosyc duże są
Tylko co na sam brzeg rabaty?

Byłam ostatnio w mojej najbliższej szkółce zeby sie zorientowac co mają.
To juz marginesem ale nadal wkurza mnie to że nie maja oisanych roslin...
jest tam piekna seledynowo-zielona turzyca - niestety pani nie wie jaka... myślałam ze Everillo, ale ta "moja" miała na zewn paski ciemniejsze delikatnie... musze zrobic zdjęcie i może ktoś rozpozna...

I z daleka zobaczyłam czerwone berberysy, normalnie aż swieciły z daleka!
Pani podejrzewa () że to Red Pillar (też nie jestem pewna...)
I tak pomyslałam zeby tak ze 3 szt przed miskanty Krater (przypominam - mają iść na lewo od hortensji)

____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Milka 15:52, 17 paź 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Motylku, no nie miałam jak dotrzeć, macham i cieszę się, że cię poznałam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
butterfly 15:59, 17 paź 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
magnolia napisał(a)
pokaż rabate z zawilcami, co?

i jeszcze jedno- jakie masz wrażenia dot molini z jeżówkami?- wysoka pieruńsko wyrosła ta molinia, nie zdominowała wszystkiego? Kontrast wysokości nie za duży? Za zdjęć trudno ocenic dobrze


rabate z Honorine Jobert? - moge cyknąć fotki, ale one juz przekwitają - a widziaaś zdjęcia w pełni rozkwitu? jak będziesz mieć czas to cofnij sie bo robiłam.

Molinia z jeżówkami - wiem ze te trawy miały być niższe...rzeczywiście pieruńsko wyrosła...
jezówki są w połowie wysokości. Molinie maja te liście gęsto dołem, a do góry idą "gołe" łodyżki i jezówki nie giną w nich mimo wszystko.
A co do kontrastu wysokosci - jest, ale na razie mi to nie przeszkadza - a może inaczej - tłumacze sobie że "tak ma być"
Tak czy inaczej - jestem zadowolona
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
butterfly 20:17, 21 paź 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Uakualniam wątek

I ja stałam się szczęśliwą posiadaczką kwitnących miskantów Morning Light



Zakwitła tez sesleria jesienna, niedawno posadzona (Zielona, u ciebie tez zakwitła?), a miłorzeby chyba nie zdążą zżółknąć przed zapowiadanymi na weekend przymrozkami...



lecę zajrzeć co u innych - choroba skutecznie mnie odseparowała od jakichkolwiek działań w ogrodzie...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
malkul 21:30, 21 paź 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Magnolia i motylek- proszę się wiecej na tak długo nie zawieszać!
NO!
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies