Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Marzenia i plany vs. rzeczywistość

Pokaż wątki Pokaż posty

Marzenia i plany vs. rzeczywistość

siakowa 07:37, 27 paź 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
niesamowite doznania się ma oglądając taki piękny i taki dojrzały ogród!
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
bdan 14:31, 28 paź 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
butterfly napisał(a)
bdan, hmmm, skalną mam najdłuzej i poza cieciem jej jak robi sie brzydka i denerwuje to nie przysparza żadnych kłopotów. Szybko zbiera się po zimie, potem te kotki kwitnace... do tej pory jest zielona, leciutko tylko nabrała jesiennych barw.

Jesienna - najbardziej ją lubie w odsłonie wiosenno-letniej kiedy jest soczyscie zielona w odcieniu limonkowo-seledynowym. Już jesien na niej widać, I po lecie taka rozłożysta się zrobiła. na początku podejrzewałam mojego psa że na samaym srodku kazdej zrobił sobie legowisko... dopóki u MałejMi nie przeczytałam ze ma tak samo... widocznie taki jej urok ale i tak ją lubie

Heufleriana - mam ją dopiero od tego roku, jeszcze u mnie nie kwitła a to te czarne kotki mnie u niej najbardziej urzekły. Do tej pory jest soczyście zielona

ranking -1 skalna (bo najdłużej ja mam i wiem z czym ja ugryźć)
2 heufleriana (tylko dlatego że ja mam krótko, moze w przyszłym roku wysunie się na czołówkę)
3 jesienna (za to wylegiwanie się)



Mam tez jesienna i właśnie te jej wylegiwanie się niezbyt mi się podobało. Dlatego na poczatku października ściełam ją i na razie żyje, bałaganu nie ma i esetyczniej się zrobiło, bo tam jeszcze szałwię miałam, więc był misz masz totalny
ren133 14:39, 28 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
butterfly napisał(a)


ren133, pan jak dzwonił to mówił że będzie na miejscu ok 7 rano, w sobotę !!! myslę, dobra , poświęce się i wstane takim bladym świtem... ale koniec końców wyjechałam duuużo później i byłam na miejscu ok 9... i pan też dojechał na te godzine bo oboje szukaliśmy miejsca gdzie mieliśmy się spotkać



a to ja dzwoniłam do niego jak dojeżdżał do Ciebie z "przesyłką"
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ivo 18:04, 01 lis 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Motylku co ile tą seslerię sadziłaś? I ile ma lat ? Ile taka jedna kępa ma średnicy ? ( Z serii 100 pytań do ... )

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
butterfly 20:54, 03 lis 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ivo, sadziłam ją początkiem pażdziernika 2012 roku (jezzzzu, jak to zleciało... !)

miałam może z 1/4 potrzebnej ilosci. Każda dzieliłam drastycznie na 4-5 czesci.

Posadzona co 40 cm
reszta u ciebie
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
ivo 21:00, 03 lis 2016


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 3134
Dzieki za pomiary.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5905-zielonym-od-linijki-ogrod-ivony
Nowa12 16:31, 05 lis 2016


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
butterfly napisał(a)


Mogę zapytać co to są widoczne w tle te fioletowe krzewy na ostatnich 2 zdjęciach - berberysy?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
butterfly 11:44, 06 lis 2016


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
To jest berberys. Wydaje mi się ze to może byc Red Lady, tak dawno go sadziłam... ale mam go zapisanego w zakupach więc chyba to ten.
Tnę go regularnie i wychodzą ładne kuleczki
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Nowa12 20:41, 07 lis 2016


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
butterfly napisał(a)
To jest berberys. Wydaje mi się ze to może byc Red Lady, tak dawno go sadziłam... ale mam go zapisanego w zakupach więc chyba to ten.
Tnę go regularnie i wychodzą ładne kuleczki




No właśnie szukam berberysa o takim kolorze. Tylko myślałam, że to berberys atropurpurea.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Jagodaa 21:46, 24 lis 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Beata, czy Twoje krokusy rozrastaja się z roku na rok, czy zanikają podobnie jak tulipany?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies