Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Ogródki ziołowe - zioła

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródki ziołowe - zioła

Gardenarium 20:43, 24 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Laury są zimozielone, skórzaste i mam je już od lata, Trzymają się dobrze. Obrywam do zupy i ładnie wyglądają.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Filomena 10:07, 28 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Gardenarium napisał(a)
Laury są zimozielone, skórzaste i mam je już od lata, Trzymają się dobrze. Obrywam do zupy i ładnie wyglądają.


A ja nie czułam tego charakterystycznego zapachu i nie zakupiłam
Te z marketu nie "ten-teges" ?
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Gardenarium 22:30, 28 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nie napisałam,że mam laury z marketu, mam akurat ze szklarni pana, którego znam z giełdy. Mają zapach, zaręczam Miałam również 2 wielkie drzewka laurowe na pniu, gdy je sama przechowywałam w garażu było dobrze, zachciało mi się do szklarni...ale zmarnowały się bo nie grzali, a zima stulecia była prawie, więc poszły sobie.

Pewnie, że nie ten teges z marketu, ale o jesiennej porze (wtedy zadano pytanie) jakie masz inne możliwości uprawy ziół w domu?
Moja odpowiedź dotyczyła następującego pytania:

MarzenaRac napisał(a)
Czy jest możliwość uprawy ziół na parapecie w dobrze oświetlonej kuchni? Tak się przydarzyło, że obecnie nie mam balkonu, a bardzo chciałabym mieć własne zioła. Tak się tylko zastanawiam czy ma to większy sens? Macie jakieś wskazówki i porady?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:40, 28 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pienny laur (po lewej Aucuba).
Nie jest to typowe "zioło" tylko roślina przyprawowa i jednocześnie tarasowa, bo zioła z reguły to rośliny zielne a nie drzewa, ale polecam go na teraz bo najdłużej wytrzymuje w domu i naprawdę zdobi okno kuchni. Oczywiście nie taki wielki jak poniżej.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Filomena 09:27, 29 lis 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Danusiu, nie mam cienia wątpliwości, że Twoje źródła zaopatrzenia roślinnego są jak najbardziej w porządku.
Swoim postem chciałam zaintonować problem ziół marketowych, które, jak zauważyłam często ( czytać : nie zawsze !) pozostawiają wiele do życzenia.
Piękne drzewka laurowe - chciałoby się rzec - ja też takie chcę!
pozdrawiam gorąco
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Gardenarium 15:40, 29 lis 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zioła same w sobie powinny być od nasiona / sadzonki wyprodukowane osobiście, wtedy spożywając je mamy pewność "czystości" ekologicznej i z czystym sumieniem jemy jako zdrowe. Te marketowe są pewnie "pędzone" nawozami czyli niezbyt ekologiczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarzenaRac 13:18, 08 gru 2015

Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 4
Przepiękne drzewka i ogólnie część ogrodu widoczna na zdjęciu Większość produktów kupowana w sklepie ma ten problem, bo do końca nie wiemy co się w nich znajduje. A nawet tzw. żywność bio też nie jest do końca sprawdzona, bo tak naprawdę producenci oszukują używając naturalnych kolorów lub zwrotów. Także chyba najlepiej chodzić na ryneczki.

A czy można zaufać sklepom ogrodniczym? Nie będącym częścią jakiejś sieci lub marketu?
____________________
Basilikum 15:19, 19 sty 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Marzenko ogolnie z tym zaufaniem to zle jest ale jak sie zna ogrodnika, jak sie wie jak dba o rosliny to mozna. Ja odkrylam takie jedno ogrodnictwo, gdzie od razu po jednej rozmowie zaufalam i z checia bym tylko tam kupowala ale niestety za daleko. Ogrodnictwo jest bio z certyfikatem, ogrodnikami jest malzenstwo po studia z wielka pasja. Wiedza o swoich roslinach wszystko.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
MartaR 20:58, 06 mar 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Witam. Przycielam hyzop po zimie, ale zastanawiam sie czy dobrze zrobilam, czy moze sciac go przy samej ziemi?
Mariczka25 16:21, 26 mar 2016

Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 6
Ja zioła mam w doniczkach w kuchni super to wygląda i fajnie mieć zawsze pod ręką takie swieże zioła i przyprawy. Jakiś czas temu kupiłam takie słodkie kolorowe doniczki na zioła w sklepie DUKA i w sumie od tego się zaczęła moja mini hodowla
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies