Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Hanusi po zimie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Hanusi po zimie

hanka_andrus 17:26, 15 sty 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408



Zima jeszcze ma się jeszcze całkiem dobrze, ale mnie już się chce zobaczyć co słychać w moim ogrodzie. Od domu do ogrodu 10 km autobusem MZK,i trochę ......około kilometra spaceru. Ale dla chcącego nic trudnego. Biorę psa i jedziemy. Dojazd bez kłopotów, bez tłoku-komfort! Ale dalej..... 100m ścieżką rowerową, nieźle! A potem niby utwardzona, szutrowa droga, ale ile na niej dołów, kolein, błota.
Nic to! Brniemy. Mijają nas samochody ciężarowe dowożące materiały budowlane do pobliskich domków jednorodzinnych. Ale to tylko 300 m i już brama ogrodu pracowniczego, gdzie i ja mam swoją rezydencję. Dojście do mojej działeczki zajmuje mi następne 15 minut.
Dziś niewiele tu zobaczę jeszcze. Ale od czego wyobraźnia?

Przede wszystkim sprawdzam jakie są szkody i czy były jakieś odwiedziny. A jakże! Na trawniku 4 kopce kreta, do natychmiastowego usunięcia --ziemi i pozostałości. Cebulki tulipanów powyrywane, liście obgryzione, korzenie są. To działalność saren. Nawet ślady w postaci bobków zostawione. Krany i altanka w całości, znaczy się: dwunożnych gości nie było.

To cieszy, bo dla ogrodnika najgorsze są bezmyślne włamania, chociażby po kawałek kabla od grzałki. Szklarenka prawie cała- tylko jedna szyba wybita przez spadającą gałąź. Dobra nasza, szybę mam zapasową.
Teraz altanka: otwieram i słyszę chrobot i jakieś tupanie na stryszku. Oho! Są jednak lokatorzy! Zajmiemy się nimi później. Dach nie przeciekł, ani się nie załamał, dobra jest! Włączam wodę na kawę ! Sprawdzam co będzie potrzebne do natychmiastowego przywiezienia z domu. Jesienią-większą część potrzebnych mi w ogrodzie przedmiotów wywożę do domu. Robię kawę i ....w dalszy obchód .

Sprawdzam stan roślin. Pierwsze kwiatki nieśmiało wyłażą z ziemi. Przede wszystkim ranniki, przebiśniegi, sasanki, ciemiernik. Tulipany już zaznaczone na rabatkach. Towarzyszą im pierwiosnki, to niezawodne kwiatki wiosny. Krzewy różaneczników i azalii nie zmarzły pod śniegiem, nawet mają dorodne pąki-będą kwiaty. Borówka amerykańska i winorośl jeszcze śpi - -na nie przyjdzie czas w kwietniu. Grządki pod warzywnik, skopane na jesieni, muszą jeszcze obeschnąć, ale w szklarni już muszę przygotować pole pod sałatę, rzodkiewkę i szczypiorek z dymki. Zabrałam ze sobą nasiona i cebulkę
Szybko grabki w dłoń....... sieję, sadzę, podlewam i przykrywam jeszcze włókniną. Nocami mogą nastąpić przymrozki. Planuję w myślach,co będę robić następnym razemrzycinanie winorośli, przerzedzenie borówki, porządek po zimie. To najpilniejsze sprawy.
Szczekanie psa kazało mi przyjrzeć się, co ciekawego dzieje się za altanką, gdzie mam wannę na deszczówkę. Pies wyraźnie zainteresowany tym co pod wanną. Zaglądam. Patrzą na mnie czarne oczy i brązowy pyszczek. Przód z białym kołnierzem ,futerko jasny brąz kuna domowa. To ona zimuje u mnie na stryszku. Psa odwołuję i widzę brązową smugę śmigającą spod wanny. Niech sobie żyje!

Czas się zbierać do domu. Zamykamy domek i ogród. Tym razem wrócimy tu nie za 4 miesiące a za tydzień!


Kochani tak wyglądało zeszłej wiosny. A jak będzie w tym roku? Zobaczymy.......już niedługo! Do zobaczenia w ogrodach!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Matka 17:31, 15 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Hanusiu (imię mojej 4latki),
zapowiada sie ciekawie!
pisz....
____________________
U Matki
Niage 19:28, 15 sty 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Z przyjemnością przeczytałam Twoje wstępne opowiadanie Pisz więcej i przedstaw swój ogródek na fotkach.
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
monteverde 20:01, 15 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Hania ma fajnie, już może siać w szklarence ,a u mnie jeszcze nawet dojść do niej nie można (śnieg leży....,ale ciekawie pisze,prosimy o więcej)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 20:43, 15 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Śliczna sasanka.

Haniu, pięknie opisujesz swoje ogrodowe historie, prosimy o więcej.
Ja dzisiaj planowałam przegląd ogrodu, ale lało cały dzień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 23:03, 15 sty 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
gardenarium napisał(a)


Śliczna sasanka.

Haniu, pięknie opisujesz swoje ogrodowe historie, prosimy o więcej.
Ja dzisiaj planowałam przegląd ogrodu, ale lało cały dzień.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 23:15, 15 sty 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dziękuję wszystkim za miłe przyjęcie mojego opowiadania.Wstawiłam link na początku,bo nie umiałam sobie poradzić z fotkami,ale już się podszkoliłam i spróbuję co nieco pokazać.


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
hanka_andrus 23:19, 15 sty 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408


Uploaded with ImageShack.us


Na dzień dzisiejszy -dość wiosennych kwiatków
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 00:14, 16 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale prosimy o więcej wiosny, bo z niecierpliwością jej wyglądamy. Za jakiś miesiąc zaczniemy już pokazywać tegoroczne wiosenne kwiaty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 11:11, 17 sty 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jeszcze trochę wiosennych kolorów


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies