Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

Gardenarium 08:45, 22 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje są bidulki, widać, że były nie pierwszej jakości, normalnie na dole powinny być szersze, cięcie nic im nie pomoże. Trzeba o nie dbać, powinny się zabudowywać, ale super one jednak nie będą

Ja tam widzę wodę, czy czasem ziemia nie jest gliniasta i one Ci marnieją z powodu nadmiaru wody??
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mika 08:48, 22 cze 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Ziemia jest gliniasta, ale podsypaliśmy wczesniej spora warstwe lepszej ziemi, tzn. przed wyrównywaniem działki, więc bezpośrednio w glinie one nie siedzą tylko mają ja pod soba jakieś 10 cm. od korzeni w dół..
Włsnie nie wiem co robić, one od poczaku były nie pierwszej świeżości..a jeszcze wczoraj znalazłam na jednek taki kokon białay wydłużony i siedział na nim dziwny pająk co to może być?
niestety nie mam fotki..
____________________
Mika
Mika 08:49, 22 cze 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
dziś zadzwonię do ogrodniczego i chyba jednak będe je reklamować..
____________________
Mika
Mika 08:52, 22 cze 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
a czy o może być też troche oja wina, bo jak one przyjechały to były w doniczkach i na korzeniach miały bbaloty. Jak je wsadzaliśmy nie wiedzieliśmy czy zosawić ta siatkę wiecpo wykopaniu dołka i zaprawieniu każdą wsztawialiśmy delikatnie i wycinaliśmy tą siatkę, robiliśmy to delikatnie żeby bryła się nie rozsypała.. ale po zdjęciu ej siatki widziałam że one w ogóle rosły eż na glinie bo niektóre bryły korzeniowe miały ją w składzie w sporej ilości..
____________________
Mika
Mika 08:03, 24 sie 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Witam w tym tygodniu skróciłam swoje tuje i cyprysiki.
Nie wiem tylko czy dobrze to zrobiłam, starałam się tak jak pisaliście na rozgałęzieniach pędów.
Ale mam jeszcze pytanko, czy tnąc tuje (smaragd i brabant, sunkist, rheingold), tnie się im tylko tegoroczne przyrosty? (te cienkie i żółtawe, które wystrzeliwują do góry) Czy też można ciąć parę cm niżej już zdrewniałe gałązki??
Dziękuję za odpowiedź.
____________________
Mika
Sebek 15:50, 24 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jasne, że można zdrewniałe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:24, 23 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie można tylko ciąc bardzo radykalnie, nie zostawiać samych kikutów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mika 11:18, 24 wrz 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Dziękuję za odpowiedzi, tak też zrobiłam..
Ostatnio nie miałam czasu zaglądać na ogrodowisko, bo zajmowałam się ogródkiem
No i tuje smaragd po jedenej stronie działki oraz cyprysiki lawsona, mi niestety padły, reklamowałam je w ogrodniczym. Dostałam zniżkę na nowe drzewka, posadziliśmy tak jak na pozostałym terenie tuje Sunkist i pomiędzy nimi Globosa.
____________________
Mika
monitka 19:15, 29 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Mam pytanie do znawców tematu. 3 lata temu posadziliśmy wzdłuż płotu tuję Kórnik i Gelderland. Czy powinnam je już przyciąć czy poczekać aż osiągną pożądaną wysokość i dopiero wtedy to zrobić?
Powiem szczerze że Kórniki troche słabo rosną a zależy mi na szybkim osłonięciu się od tej strony. Czy przycięcie pobudzi ich wzrost?

Kórniki w tle





Gelderlandy - one szybko rosną na długość ale mam wrażenie że zbyt ażurowe są

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Gardenarium 22:50, 29 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przytnij, najważniejsze teraz jest cięcie pionowe, żeby nie wylazły nierówno na boki.

Poziome cięcie tylko delikatnie czubki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies