Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

Mazan 15:34, 16 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bayros

Taki wygląd tui wynika z nadmiaru, a piszesz o nawożeniu. Z przejedzenia jeszcze nikt nie wyzdrowiał, dlatego trzeba się wstrzymać przed podjęciem niektórych kroków, żeby nie czytać tylko jednego wątku.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Bayros 15:43, 16 kwi 2016


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 5
Mazan

Hmm ale tak wygląda tylko 3-5 sztuk z ponad siedemdziesieciu.. Więc może to śnieg... Ok czyli w tym roku nie karmić? Mam granulat polimag s, który chciałem sypac na trawnik i po garstce pod tujkę oraz substral do iglaków jako oprysk dolistny..
I co z innymi zabiegami.. Korowanie , przycinanie? Jakie jest Twoje zdanie?
Mazan 16:10, 16 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bayros

Przecież to dopiero pierwszy kwartał minął. Daj sobie czas na obserwację i wyciągnięcie wniosków. Możliwe, że będziesz musiał przyciąć, ale zrób to z rozwagą, w przeciwnym razie znów coś będziesz poszukiwał odsuwając w czasie uzyskanie pełnego efektu.
Co do pozostałych zabiegów. Przejrzyj wątki 'ogrodowe', wybierz najbardziej Ci odpowiadające i dopiero wówczas zdecyduj, która forma ogrodu Ci "leży". Wtedy rozmawiaj z właścicielami, jak dojść do takich wyników.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 21:27, 16 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bayros napisał(a)
Mazan

Hmm ale tak wygląda tylko 3-5 sztuk z ponad siedemdziesieciu.. Więc może to śnieg... Ok czyli w tym roku nie karmić? Mam granulat polimag s, który chciałem sypac na trawnik i po garstce pod tujkę oraz substral do iglaków jako oprysk dolistny..
I co z innymi zabiegami.. Korowanie , przycinanie? Jakie jest Twoje zdanie?


Zastanów się ile razy nawoziłeś, ja wcale nie nawożę i ogród rośnie. Pędzenie nie ma sensu, zapewnij wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Patix 11:18, 24 kwi 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 4
Witam wszystkich.
Szukałam w internecie informacji na temat niezbyt urokliwych tui i wpadłam na to forum.
Moje tuje zasadziłam we wrześniu 2015 roku. Kupiłam tuje w szkółce w doniczkach 5l. Od początku były bardzo cienkie ale pan ze szkółki zapewniał, że się rozrosną ponieważ hodowane były blisko siebie i szły tylko do góry a nie na boki.
Tuje zasadziliśmy w ziemi do iglaków, podsypaliśmy dużą ilością kory. W późniejszym etapie położyliśmy agrowłókninę, wysypaliśmy kamyczek i podsypaliśmy nawozem jesiennym. 2 tygodnie temu podsypałam je nawozem granulowanym do iglaków i zastanawiam się co jeszcze mogę dla nich zrobić aby zaczęły się zagęszczać i aby stały się bardziej stożkowe a nie takie cienkie i chude.
Proszę o rady co mam zastosować, jakie odżywki kupić, czy przycięcie od góry będzie dla nich dobre?
Pokazuje kilka zdjęć.
Pozdrawiam
Patrycja





zielona 23:04, 04 maj 2016

Dołączył: 04 maj 2016
Posty: 10
witam
zastanawia mnie czy każdy kto ma zieloną ścianę - zwarty, mocno przycinany od góry i bokow zywoplot prowadzony w formie sześcianu musi miec dostęp do tych roślin od strony sąsiada. Czy moze tam są one pozostawione "naturalne".
Chcialabym mieć cos takiego i proszę o opinie.
gorpaw 13:28, 05 maj 2016

Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 15
Bardzo proszę o podpowiedź. jaki nawóz kopić do iglaków aby przyspieszyć ich wzrost i poprawić wygląd oraz który nawóz jest skuteczniejszy: doglebowy w granulkach czy do dolistny w płynie ?
dajana 13:58, 05 maj 2016


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Patrycjo czy to są szmaragdy? Te kamyki i korę to można jeszcze przyjąć, ale włókniną zadusisz je wszystkie Czym ma roślina oddychać skoro nie ma szans .Przepraszam że tak piszę, ale nie chcesz chyba abym udała ze jest ok? Zmarnujesz wszystkie drzewka jeśli nie zdejmiesz tej włókniny. Wszyscy ci tu tak napiszą Na Ogrodowisku włóknina nazywa się szmata i każdy ją sciąga aby uratować rośliny nią przykryte. Mnie tez to dotyczyło, a kiedy ją podniosłam wszystkie korzenie miałam na wierzchu Z braku tlenu roślina próbowała się sama ratować .U ciebie jest jeszcze kora i kamień który dodatkowo je przydusza. W tym nie mają korzenie szans .W pierwszym roku po sadzeniu nie powinno się stosować żadnych nawozów zakładając że posadziłaś drzewka w dobrej ziemi .Odzywki nie mają wpływu na szybszy porost ,lecz dobrze odżywioną i zdrową roślinę. Roślina tyle urośnie ile przewiduje wzrostu dany gatunek. Jesli to szmaragdy to się zagęszczą lecz będzie to efekt powolny bo one wolno rosną. Nie mam szmaragdów moje tuje przycinam bardzo solidnie każdego roku i to powoduje ich zagęszczanie Nie mam wiedzy czy ze szmaragdami postępuje się tak samo .Zapytaj w goglach .Pozdrawiam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Patix 21:10, 05 maj 2016

Dołączył: 24 kwi 2016
Posty: 4
Tak, kupiliśmy szmaragdy w szkółce i od początku były wysokie ale takie chude. Za namową znajomych, u których rosną pięknie tuje wyłożyliśmy agrowłókninę i kamień. Po przeczytaniu tu na forum o złym wpływie agrowłókniny na rośliny całe dwa dni poświęciłam na odgarnianiu kamienia, wycięcia agrowłókniny koło tui, spulchniłam ziemie, nasypałam nawozu i przykryłam kamieniem na nowo. Włóknina pozostała praktycznie tylko przy siatce. Urobiłam się po pas ale myślę, że zrobiłam wiele dobrego dla moich roślinek
Od początku miałam wątpliwości co do tej agrowłókniny jednak widziałam kilka ogrodów znajomych, u których mimo tej ago tuje i krzewy rosną wspaniale.
Pozostaje mi chyba teraz cierpliwie czekać ponieważ to będzie dopiero pierwsze lato po ich zasadzeniu. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Karol99 21:45, 05 maj 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
gorpaw napisał(a)
Bardzo proszę o podpowiedź. jaki nawóz kopić do iglaków aby przyspieszyć ich wzrost i poprawić wygląd oraz który nawóz jest skuteczniejszy: doglebowy w granulkach czy do dolistny w płynie ?


Nawóz stosuje się przede wszystkim do roślin zdrowych. Jeżeli chcesz poprawić wygląd tuj to na razie skupilbym się na podlewaniu. To jest najważniejsze. A jeżeli brakuje im wody to dawka nawozu dodatkowo je zniszczy.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies