Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

asiak 10:35, 02 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Gardenarium napisał(a)
Zależy ja wyglądają, czy odbiły i zabudowały ładnie, czy zostały gołe dziury?
Pokaż jakie są.

Dziękuję Danusiu... fotkę wstawię w niedzielę, bo planuję iść na działkę
____________________
AsiaDziałeczka Asi
asiak 16:29, 04 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Danusiu, byłam na działce, zrobiłam fotkę



Na wprost wygląda jako tako, ale wzdłuż już kiepsko




Dodam tylko, że pod koniec lata cięłam go i to było chyba pierwsze jego cięcie. Jest nie równo wsadzony, no i te dziury
Co z nim począć?




____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gardenarium 17:39, 04 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ładnie, tylko suchą gałązkę zdejmij, bo widzę że wisi i można leciutko poziomo górą wyrównać i jest ok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 18:29, 04 mar 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Suchą gałązkę zauważyłam dopiero na zdjęciu... tak to jest jak człowiek ślepy
Dziękuję Ci bardzo Danusiu
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gardenarium 14:28, 05 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Te wnęki zarosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
skarabeusz 21:21, 13 mar 2017


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Pokażę wam, co mi sąsiadka uczyniła
Przycięła tuje Brabant tak, że zmasakrowała je i zamiast zielonej ściany, która przechodziła przez płot, mam wielkie G.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Gardenarium 20:42, 17 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Masz faktycznie to, co piszesz. Mój sąsiad tak samo zmasakrował i uschło wszystko. Potem wyciepał pnie i jest pustka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KatarzynaKromka 14:16, 19 mar 2017

Dołączył: 15 lut 2017
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Drugie zdjęcie, przytnij poziomo na wysokości siatki. To im dobrze zrobi. W pionie też przytnij. Na zielonym, nie do gołego. Słabo jednak odbijają z gołego patyka. Ja mam takie doświadczenie. A od dołu jak już się ogołocą, to nigdy nie odbudują "dołów" i trzeba podsadzać czymś.

Pierwsze zdjęcie - utnij poziomo górę, sporo obniż. Pionowo lekko. Ja bym tak doradziła. Borykam się ze swoimi tujami.


Bardzo dziękuję - z opóźnieniem przez chorobę - za odpowiedź Pani Danusi i Pani Alinie - zrobione
Rozumiem, że co roku na wiosnę tak przycinać - góra i boki? Proszę jeszcze o radę - kiedy spryskać Pinivitem? Te moje tuje mają dużo szyszek - doczytałam, że dlatego, że im się źle dzieje, a ja myślałam, że taki ich urok Początkująca ogrodniczka jestem Nie mają maty, ale tych kilkuletnich nie zasilam ani nie podlewam - to może być przyczyną szyszkowania?

Mam jeszcze pytania odnośnie innych krzewów, ale postaram się tematycznie wstawić, nie wiem tylko gdzie zapytać o te na zdjęciach. Nie przycinane wcale, ten złoty marny bardzo, bo posadzony w mało korzystnym miejscu -silne wiatry - proszę o radę co z nim zrobić? Czy jakoś przyciąć? I jak przycinać te na kolejnych zdjęciach? Jeden rośnie na skarpie więc muszę ograniczyć w miarę wzrost, ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać...




Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich Ogrodników
ajka 22:44, 26 mar 2017


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3786
Dobry wieczór, mam pytanie dotyczących naszych lichych tui brabant.
Zostały zasadzone jakieś dwa lata temu, w trakcie budowy, częściowo ogryzione przez sarny, kiedy ogrodzenia jeszcze nie było. W tym roku chcemy oczyścić wokół nich teren, wysypać korę, nawieźć, odratować. Rosną na strasznym wygwizdajewie. Co zrobić by wyglądały lepiej? Będzie z nich coś jeszcze? Czy mamy je przycinać? Bo słyszymy skrajne opinie, jedni, że koniecznie, bo nie będą nigdy gęste, drudzy, że mamy czekać aż będą mieć półtora metra. Proszę o radę. Jeśli obcinać to jak? Wszędzie porady tylko dotyczące dużych już tui szmaragdów Na razie wyglądają jak sterczące patyki



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Ewa2017 15:58, 31 mar 2017

Dołączył: 31 mar 2017
Posty: 3





Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,
Mam na imię Ewa i od niedawna jestem ogrodnikiem niedzielnym moje sukcesy to róże, rododendrony no i thuje
Zalogowałam się pierwszy raz na forum, chociaż czytam je od dawna całymi nocami Jest wspaniałe!

Proszę o pomoc, 2 lata temu w maju 2015r. posadziłam tuje dorosłe 3-4 metrowe, zależało mi bardzo żeby były wysokie bo nagle odsłonił mnie sąsiad wycinając wszystkie drzewa. Znalazłam świetną ofertę dużych drzewek żywotnika zachodniego Wareana Lutescens tylko do połowy były bez gałęzi. Minęły już 2 lata drzewka dobrze się przyjęły zaczęły puszczać małe pędy na dole chciałabym je przyciąć u góry tak żeby zaczęły odrastać od dołu gęściej czy to dobry pomysł? co jeszcze mogę zrobić żeby zaczęły odrastać na dole.

Dodam że po roku od zasadzenia były szczepione mikoryzą w żelu i są traktowane rosahumusem i azofoską.

Z góry dziękuje za pomoc Ewa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies