Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przycinanie - cięcie tui

Pokaż wątki Pokaż posty

Przycinanie - cięcie tui

Lacki80 16:56, 24 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Gardenarium napisał(a)
Przyciąć teraz - nie czekać, przyciąć na rozgałęzieniach pędów, nie ciachać nożycami, tylko pojedyncze gałazki,


Przygladnelam sie fotka na 1 stronie jak przyciac na rozgalezieniach. Ale u mnie tak wygladaja szpice




Gdzie,a raczej w ktorym miejscu ciac.Jestem w tym temacie bardziej zielona niz te moje thuje
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Gardenarium 20:25, 24 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie przycinać, nie ma co, tuje są zwarte i chude, więc nie tnij.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lacki80 21:02, 24 kwi 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Gardenarium napisał(a)
Nie przycinać, nie ma co, tuje są zwarte i chude, więc nie tnij.

Dobrze Dal am nawoz,podlewam a za tydzien podsypie je ziemia z kompostu i man nadzieje,ze rusza w Gore
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
recha_84 13:26, 20 maj 2014

Dołączył: 09 paź 2013
Posty: 14
Witam
Chciałbym uzyszpadliać poradę w sprawie przycinania tuji. Mianowicie 4 dni temu zasadziłem ponad 100 sztuk Brabantów o wysokości 100-120 cm. Odpowiednio wcześniej przygotowałem ziemię w ten sposób że wykonałem wzdłuż płotu kanał szerokości 2 szpadli i głębokości 30 cm. Na dno wysypywałem ziemię pod iglaki a resztę mieszałem i zaspywałem sadząc tuje. Wszystko dobrze podlałem i do tej pory utrzymuje stałą wilgotność. Chciałbym uzyskać zwarty żywopłot wysokości ok 2,5 m i w związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy można tuje już przyciąć po czubkach aby się zagęściły czy dać im spokój do przyszłej wiosny a teraz dbać aby miały odpowiednio wilgotno. I czy można je wesprzeć nawozem w chwili obecnej.
Z góry dziękuję za rady
Sebek 17:40, 27 maj 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Teraz iglaków nie tniemy, czekamy z cięciem do czerwca. Bardzo dobrze, że przygotowałeś ziemię - myślę, że nawożenie nawet nie jest konieczne. Jeśli chcesz to możesz je spryskać pinivitem albo florovitem - jednak zmniejszyłbym zalecaną dawkę, żeby nie przedobrzyć.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kemotd 22:21, 08 sie 2014


Dołączył: 23 cze 2013
Posty: 29
czy teraz jeszcze na dniach można przyciąć tuje szmaragdowe ?. sadzone w zeszlym roku we wrzesniu. do tej pory jeszcze ich nie przycinałem.
Karol99 20:27, 09 sie 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Można jeszcze, ale tak do połowy sierpnia.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
patrycja_roz... 13:29, 01 paź 2014

Dołączył: 28 kwi 2012
Posty: 20
Tuje szmaragdy- taki maja przyrost. Posadzone 4 lata temu. Ciete tylko na początku. Kiedy wykonać -wiosną?-cięcie i w jaki sposób. Dziękuję za uwagę

Gardenarium 13:40, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Przytnij wiosną na rozgałęzieniach pędów



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:22, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Emilia napisał(a)
Mam wzdłuż ogrodzenia posadzone thuje. Są to szmaragdy i takie o żółtych igłach podobne do "Europe Gold" niestety nie pamiętam ich nazwy. No i właśnie o nie chodzi, mają na pewno ponad 10 lat i wysokość około 3 m no i dużo szersze niż szmaragdy. Chciałabym je wyrównać ze szmaragdami (obwód). Czy mogę je przyciąć bez szkody dla nich? Bardzo dziękuję za radę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies