Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początek wielkiej przygody - jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Początek wielkiej przygody - jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

admete 16:25, 19 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Witam się serdecznie!!!!!!

O tym że założę swój wątek na Ogrodowisku wiedziałam już rok temu.
Rok temu trafiłam do Was i mnie pochłonęło.

Zakupiłam całą półkę literatury, wyczytałam chyba wszystkie wątki. Chłonęłam wiedzę, uczyłam się zachwycałam Waszymi ogrodami.
Siedziałam cichutko bo działka była dopiero zakupiona, budowa na etapie fundamentów, a ja nic nie wiedziałam o zakładaniu ogrodów i samym ich prowadzeniu. Dalej wszystko przede mną ale chcę się wsztstkiego nauczyć mam nadzieję z Waszą pomocą.
We wrześniu przyszedł na świat mój najmłodszy i ogród i planowanie poszło na trochę w odstawkę .
Od stycznia ruszyła wykończeniówka która pochłonęła mnie bez końca, ale robi się elewacja i czas najwyższy wrócić do spraw OGRODU. Cieszę się bardzo że coś zacznie się wreszcie dziać wokół domu.


Jak już pisałam o swoim ogrodzie myślałam dużo, mam już wszystko rozplanowane, wiem co mi się podoba, wiem jak chciałabym żeby mój ogród wyglądał za kilka lat……..
Jednak żeby ogród wyglądał jak w moich marzeniach, tak jak go sobie wyobrażam w mojej głowie, musi upłynąć trochę czasu – to raz, i trzeba w niego włożyć mnóstwo pieniędzy – i to niestety jest głównym problemem.

Dużo rzeczy nas zaskoczyło, kilka spraw wyszło nadprogramowo – co pochłonie póki co pewną sumę która była nie przewidziana we wcześniejszym planowanym budżecie.

Zakładam wątek żeby stworzyć piękny wymarzony ogród, ale też żeby uniknąć wpadek zanim on powstanie. W tych czasach jest wielu doradców, dzięki którym można jeszcze bardziej się pogrążyć.

Na dzień dzisiejszy mamy połowę ogrodzenia do poprawienia.
Z tyłu działki mamy usypany wał - który powstał z różnicy poziomów – na nim stanęło ogrodzenie – żeby nie było tak wielkiego spadku musieliśmy się cofnąć od granicy o 3 – 4 metry na długości 60 m.Tyle naszej działki zostało za siatką.
Ogrodzenie na tym wale po pierwszych deszczach pofalowało – i jest cale do poprawki.
Drugim wydatkiem będzie odwodnienie całej działki bo woda nam się zbiera w okolicy małego garażu.
Następne kroki to już samo zajęcie się ziemią już pod planowany ogród.
Na całej działce jest koszmarna glina - więc trzeba trochę zebrać i wywieźć i nawieść czegoś żyźniejszego - i tu będzie moje pierwsze pytanie. Co dokładnie robicie/robiliście w takich przypadkach jak mój. Nie chcemy żeby panowie od ogrodu naciągali nas na niepotrzebne wydatki. Ale chcemy zrobić wszystko co na tym etapie jest wskazane żeby później nie mieć problemów z roślinami czy trawnikiem.

Napiszę jeszcze o jednej rzeczy która mnie skłoniła do szybszego założenia wątku. Zgłosiliśmy się do firmy ogrodowej działającej w naszych okolicach.
Pan dostał ode mnie wskazówki, dużo zdjęć – głównie ogrodu P. Danusi w którym jestem zakochana – i na którym chcę się wzorować. Mam nadzieję że uda mi się przenieść chociaż małą namiastkę tego ogrodu do mnie.
Po spotkaniu na naszej działce i dokładnym omówieniu moich oczekiwań i planów – pan wykonał plan ogrodu. Plan jest całkowicie do zmiany – rośliny przypadkowe – nic z tego co było na moich inspiracjach – wyglądało to tak jakby pan mnie w ogóle nie słuchał.
Dlatego postanowiłam założyć swój wątek i z Waszą pomocą i pomocą Szefowej stworzyć mój wymarzony ogród
Dzisiaj wrzucę ogólny rzut działki, zdjęcia. Od czegoś trzeba zacząć przedstawienie tej mojej działki

Za kilka dni powinnam dostać poprawiony plan mojego ogrodu więc będziemy mieć na czym bazować. Sama mam już dużó pomysłow na rabaty – ale będę potrzebowała pomocy do samego zatwierdzenia czy tak w ogóle można dane rośliny posadzić – czy dane zestawy będą się lubiły i dobrze rosły koło siebie.
Mam ogromną pomoc mojej mamy która jest zapalonym działkowcem – ale wiem że pomoc na pewno będzie nam potrzebna.
Ok. koniec gadania – bo ja gadułą straszna jestem spróbuję wkleić jakieś zdjęcia.

Acha nie napisąłam-że cała działka ma 2970 m2






zdjęcie z praweo rogu działki stojąc od frontu domu



i patrząc w lewą stronę

widok na furtkę do lasu




widok z tarasu na prawą stronę działki i las



i dalej w lewo widok na mały garażyk położony w lewym górnym rogu



Teraz stoję za garażem czyli patrząc od frontu dziłałki lewy górny róg i widok w stronę rogu z furtką, widok na pofalowane ogrodzenie, które jest do poprawki




i dalej stojąc za garażykiem widok w stronę frontu-drogi do domu



I stojąc pod siatką pod lasem widok na dom




Mam nadzieję że dobrze wszystko poopisywałam

W następnym poście opiszę co planuję na działce i jakie rośliny mi się podobają.












____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
bociek 19:43, 19 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Witaj, dzialka ogromna i w pieknym miejscu Chyba dobrze byloby wyrownac teren tak, zeby nigdzie nie bylo niecki, z glina to klopot. Trzeba bedzie pewnie nawiezc ziemie. Danusia w ogrodzie przy rezydencji miala wlasnie teren gliniasty, ale tam sie dzialo
http://majawogrodzie.tvn.pl/60,Ogrod-przy-rezydencji,odcinek.html
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
admete 19:50, 19 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Witam mojego pierwszego gościa !!!!
I dziękuję za pierwsze rady

Kładę dzieciaki spać i zaraz skrobnę o moich planach działkowych.

Mam jeszcze pytanko techniczne o samo menu pisania postów - gdzie są emotikonki, zmiana koloru tekstu i powiększania tekstu?.Nie mam ich na pasku i nie wiem gdzie szukać
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
kapka 20:33, 19 kwi 2012

Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 10

''Mam jeszcze pytanko techniczne o samo menu pisania postów - gdzie są emotikonki, zmiana koloru tekstu i powiększania tekstu?.Nie mam ich na pasku i nie wiem gdzie szukać''

to nie jest forum dla 'gimnazjalistów'. wiele osób/gości czyta, poczytuje i zagląda wielokrotnie w posty ogrodowiska szukając rad, inspiracji i natchnienia. lepiej żeby nie było oczopląsu
admete 20:59, 19 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Kapka nie zgadzam się - nie obrażaj gimnazjalistów - może też niektórzy są juz zapalonymi ogrodnikami i podczytują to forum???

I pytam o emotki których i Ty użyłeś w swojej wypowiedzi - to dlaczego ja nie mogę się dowiedzieć jak się je wkleja?

Pozdrawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
kapka 21:06, 19 kwi 2012

Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 10
dziękuję za obrone gimnazjalistów emotikonki strzelam z klawiaturki : ) czyli dwukropek i nawias
admete 21:13, 19 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Obiecany rzut z moimi planami na zagospodarowanie działki.
Dopiero uczę się radzić sobie z paintem więc przepraszam że trochę krzywo - ale widać co gdzie ma być




I tak:
-na niebiesko altana z grillem i miejscem na balię - do zrealizowania za X lat - ale teraz planujemy wyłożyć to miejsce samą kostką,a samą realizację wykonamy jak uzbieramy pieniążki

-na zielono miejsce na boisko (mam 2 synków), nie wiemy jeszcze jak je wyłożymy. Pan od ogrodów poroponował siatkę z której wyrasta normalnie trawa. Ale mnie ona nie bardzo przekonuje - czy takie podłoże nadaje się do grania np w koszykówkę?

-na czerwono pola na plac zabaw (piaskownica , zjeżdżalnia) - jeszcze nie wiem które miejsce będzie lepsze


-na różówo mój warzywnik

-na pomarańczowo miejsce na kilka drzewek owocowych


To taki ogólny plan.
W weekend będę mieć więcej czasu to spróbuję podejść szczegółowo do kilku zakątków na mojej działce,

Pozdrawiam wszystkich zaglądających i życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy



Ps Kapka dzięki :
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Gardenarium 21:59, 19 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam nową ogrodniczkę. U nas dla odmiany w sprawach techn, jest przejrzyście, staramy się nie nadużywać emotkonek. O tym jest w prawach technicznych.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/209-nowe-funkcjonalnosci-szybkie-dodawanie-zdjec-usmieszki-statystyki-i-inne-drobne-zmiany

Zdjęcia możesz dodawać przez nasz automat, wtedy nie giną. Mamy własny, nie muszisz korzystać z Image Shacka. Masz napis po prawej "wgraj zdjęcie". Automatycznie dodaje się znak wodny.

Pogrubianie zaznaczasz i literka B u góry nad ramką. Pochylanie literka I


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
admete 19:53, 20 kwi 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Danusiu Witaj

Dziękuję za wprowadzenie techniczne, zaraz wszystko poprawiam
Nie doczytałam, tylko pokierowałam się straszym postem
http://www.ogrodowisko.pl/watek/10-jak-dodawac-zdjecia
gdzie była mowa o image shack,
sama też główkowałam gdzie się dodaje te znaki wodne - a tu wszystko uproszczone i ułatwione.

Rano chciałam odpisać i zabrać się za poprawianie ale nie mogłam otworzyć strony.

Obiecuję nie wprowadzać więcej chaosu. Idę ćwiczyć wstawianie zdjęć ze znakami wodnymi......
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Joanka 20:02, 20 kwi 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Witaj Admete

Piękna działka i jakie otoczenie....
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies