Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek przy wjeździe na posesję

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek przy wjeździe na posesję

MartaS 10:51, 20 kwi 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witam
jestem tu nową "ogrodniczką", naczytałam się i naoglądałam na tej stronie pięknych ogrodów i pomyslalam że może i mi ktoś coś podpowie w kwestii aranżacji ogródka przy chodniku który prowadzi do domu. ścieżka wije się jak wstęga na długości 70 m a ogródek jest pomiędzy ścieżką a wjazdem i ma szerokość od 0,5 m do 1,2 m. Do ścieżki z jednej stony przylega w lini prostej wjazd wysypany kamykiem, z drugiej strony jest ogród. Dodam że chodnik i wjazd jest jakby na skarpie róznica poziomów ok 0,5m. Mam nadzieje ze jakoś to dobrze wytłumaczyłam zdjęc na ten moment nie posiadam. Proszę o sugestie jak go zaprojektować jakie rośliny posadzić? liczę na Waszą pomoc
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
Ina 11:35, 20 kwi 2012


Dołączył: 08 paź 2011
Posty: 79
Witaj Marto, na tym forum chętnych do pomocy i znających się na rzeczy osób nie brakuje, na pewno będą Cię wspierać. Ale przede wszystkim musisz zamieścić kilka zdjęć poglądowych, albo przynamniej rozrysowany plan. Będzie o wiele prościej.
____________________
pozdrawiam Ewelina http://www.ogrodowisko.pl/watek/1655-przedogrodek-iny http://www.ogrodowisko.pl/watek/1062-kolejny-zdesperowany-amator-prosi-o-pomoc
MartaS 13:05, 20 kwi 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witaj INA
dziękuje za zainteresowanie moim wątkiem, postaram sie o kilka fotek albo naszkicuje rzut może znajdzie sie wtedy jakaś życzliwa duszyczka i podpowie co i jak , dzięki
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
barbara_kraj... 17:00, 20 kwi 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
I ja witam
Czekamy na zdjęcia
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Sebek 21:42, 21 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj - poprosimy o zdjęcie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MartaS 08:37, 23 kwi 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witajcie
dziękuję za powitanie na forum
mam juz kilka fotek, jak zauważycie koło domu w centralnym miejscu jest studnia, muszę coś z nią zrobić bo zostaje i trzeba ją jakoś wkomponować ogródek planuje wysypać kamieniem i w związku z tym co moża tam posadzić? myslałam może w najszerszych miejscach (ok 1,4 m) posadzić iglaki na pniu? jak myślicie?
Koło domu mam w kostce zrobioną taką "łezkę" jest tam świerk sitkajski na pniu a koło niego 3 szt little gem- czy mogą zostać? tylko w kącickach były wrzosy i nie wiem czy nie przemarzły raczej bym je zabrała z tego miejsca a posadziła np czerwonego berberysa miniaturkę 3 szt w kazdym rogu. Narazie jest tam szary kamien ale planuje białym wysypać bedzie wiekszy kontrast do roślin- co o tym myślicie?
i w ogóle mam dużo pytań ale moze wgram te zdjęcia i jakoś moze razem przebrniemy przez ten ogródkowy bałagan na mojej działce.
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
ania_wesola 10:49, 23 kwi 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Witaj Marto Zapowiada się ślicznie.
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
MartaS 08:43, 24 kwi 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witajcie
mam taki mały projekcik, te drzewka na pniu to np cyprysiki, koło nich czerwone plamki to mogą być berberysy i jakies płożace jałowce, stożki to świerki daisy white, a kulki to może bukszpany
.

Liczę na Waszą pomoc, musze tam szybko coś posadzić bo zarośnie i znowu będę musiała z motyką latać .
ten ogród co widać tak żle kiedys nie wyglądał, zakładała go moja mama wtedy jeszcze kiedy ja nie odróżniłam marchewki od pietruszki a co dopiero rodzajów iglaków. Niestety przyszła powódz i tylko tyle z niego zostało. Teraz nie wiem czy obudowac go na starych zasadach czy moze przerobić w ogóle? mam nadzieje ze mi coś podpowiecie bo sama nie wiem jak mam sie za to wszystko wziąć.

tak było
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
beta 10:02, 24 kwi 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witaj Marto

ta studnia jak dla mnie jest bardzo fajnym elementem-trzeba by tylko ją trochę "dopracować"

na tym projekciku, który wkleiłaś wydaje mi się że powinno być tam coś wyższego i reprezentacyjnego, bo to wkońcu podjazd, ale w doborze soślin jestem noga, więc nie pomogę

tak jak to fajnie okresliłaś-ja też do niedawna nie odróżniałam marchewki od pietruszki
teraz już odróżniam, chyba....
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
MartaS 13:26, 24 kwi 2012


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 278
Witam beta
Wiem ta studnia troche mi przysporzy kłopotów z jej aranżacja ale może ktoś miał podobny problem i moze coś podpowie ?
Wiesz tak sobie myślę że chyba masz rację ze tam powinno byc coś wyższego, moze np wiśnia Umbraculifera- tylko proszę niech ktoś sie wypowie czy ona bardzo duża rośnie, tz jaka szeroka korona jest tego drzewa po kilku latach? jak myślicie czy 3 sztuki wystarczą na długości ok 70 m?
____________________
Marta - Taka sobie rabatka pod oknem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies