Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Aktinidia ostrolistna - Actinidia arguta

Pokaż wątki Pokaż posty

Aktinidia ostrolistna - Actinidia arguta

katel 15:49, 22 cze 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Nie mam zbyt dużego doświadczenia ale to może być poparzenie sloneczne, może podczas podlewania zostało trochę wody na lisciu?
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Gardenarium 10:00, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Albo uszkodzenie mechaniczne po prostu, oberwij i nie przejmuj się, obserwuj czy nie pojawiają się na innych liściach, wtedy będzie problem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 09:01, 23 lis 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ktoś wrzuci nowe info nt aktinidii? Tylko Issai jest samopylna? Ma ktoś owoce z aktinidii?
Kupiłam na bazarku w październiku, były pyszne, posadziłam u siebie 2 egzemplarze różnych odmian, zobaczymy
____________________
Mój nowy ogródek
katel 22:29, 01 gru 2015


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
popcorn napisał(a)
Ktoś wrzuci nowe info nt aktinidii? Tylko Issai jest samopylna? Ma ktoś owoce z aktinidii?
Kupiłam na bazarku w październiku, były pyszne, posadziłam u siebie 2 egzemplarze różnych odmian, zobaczymy

Tu można znaleźć dużo informacji:
http://www.clematis.com.pl/pl/encyklopedia?nazwa=actinidia
Jak smakuje? Jest kwaskowate jak zwykłe kiwi? Nie miałam jeszcze okazji próbować.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
maciej_micha... 17:53, 13 maj 2016

Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 61
Witam. Od kilku lat rośnie na działce aktinidia pstrolistna, która już 3 rok kwitnie obficie ale owoców nie zawiązuje. Nie wiem dokładnie jaka to odmiana bo jak nabyłem działkę już rosła. Może ktoś doświadczony pomoże mi po kwiatach powiedzieć czy to ona czy on.
akita 23:09, 21 lip 2016


Dołączył: 26 gru 2015
Posty: 53
Mam u siebie trzy młode egzemplarze jedna Szymanowskiego, Issai trzecia męska nie pamiętam nazwy. W tym roku kwitła tylko Issai ale niestety owoce się nie zawiązały..
____________________
akita 21:55, 28 lip 2016


Dołączył: 26 gru 2015
Posty: 53


Co może być mojemu kiwi? Od jakiegoś czasu żadnych przyrostów, stoi w miejscu. Czy coś zaatakowało czy coś brakuje??
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies