Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

marysiak 12:43, 05 lip 2014

Dołączył: 08 maj 2013
Posty: 67
Mój agrest uratowany. Liście odrastają, także chyba będzie ok. Sąsiadujace porzeczki też dobrze rosną. Może za rok coś w końcu z nich zjem

Jeszcze raz specjalne dzięki dla Mazana
Pozdrawiam
____________________
Marysia Nieduży, trochę zielony ogródek przy bliźniaku
Marysia 18:54, 07 lip 2014


Dołączył: 23 lis 2013
Posty: 152
Wrzos napisał(a)
Marysia, czy ten eliksir trzeba rozcieńczyć przed pryskaniem?
Mam na bukach tak uprzykrzona mszycę, że nawet chemią nie mogę jej do końca zwalczyć.

Ja nie rozcieńczam tylko takim pryskam, można zrobić z większej ilości 2 razy lub więcej ile potrzeba.
____________________
Mój skromny ogródek
magdalena_ma... 22:05, 09 lip 2014

Dołączył: 15 lip 2013
Posty: 7
dzisiaj na obficie owocującej borówce zauważyłam mszyce. Czy parzoną pokrzywa mogę je opryskać ?? Czy borówkom nic się nie stanie.? Pytam bo mój dwuletni synek często podchodzi i zjada borówkę prosto z krzaczka.
Sebek 08:54, 24 lip 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To sama natura, nie powinno nic mu być
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kuba13 11:06, 29 lip 2014

Dołączył: 18 maj 2014
Posty: 30
Ja sam opryskuje i zasilam gnojówką z pokrzyw ponieważ jest to sprawdzony ale i naturalny sposób zasilania i zwalczania szkodników.
Jabeska 21:40, 26 paź 2014


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 663
Czytałam kiedyś, że nie każdy skrzyp się nadaje z powodu silnej toksyczności, jak rozpoznać ten "dobry"?
____________________
Witajcie w Wyżełkowie proszę o pomoc w planowaniu Planowanie w Wyżełkowie pozdrawiam Joanna
Mazan 13:00, 27 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jabeska

Skrzyp polny, który jest używany do sporządzania preparatów, rośnie przede wszystkim na gruntach suchszych i zaniedbanych w tym sensie, że dopuszczono do powstania zbitej warstwy niedopuszczającej powietrza i dużej wilgotności podglebia. Nie nadają się: skrzyp błotny i bagienny - zawierają dużo wyższy poziom tucizn. Opracowane, udostępnione i powielane w internecie sposoby wykorzystania skrzypu i przetworów z niego są sprawdzone. Przekonałem się, że nawet ma duży wpływ na ukorzenianie się sadzonek, gdyż podlane nim podłoże w doniczkach jest 'zdrowsze', nie występują grzyby plesniowe czy zgorzelowe, a zawarte biopierwiastki są dobrą formą startową.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
hania78 11:44, 01 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Mam pytanko, czy wywar z pokrzywy, działa tylko na mszyce czy ogólnie podobnie jak octan wzmacnia rośliny? Czy można pokrzywowy wywar dać także na iglaki - w celu wzmocnienia roślin i ogólnej ochrony przed szkodnikami?

____________________
zakładam ogród
waldek727 20:01, 01 maj 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Każdy wywar czy wyciąg z odpowiedniej grupy roślin poza substancjami nietolerowanymi przez patogeny a także szkodliwe owady zawiera w sobie minerały nagromadzone przez daną roślinę w całym okresie wegetacji. Minerały te również przenikają do roztworu wodnego którym następnie nawozimy doglebowo rośliny lub zasilamy je dolistnie.
Sporządzenie fermentującej gnojówki roślinnej wzbogaca dodatkowo tą substancję w namnożone pożyteczne mikroorganizmy.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
hania78 21:04, 01 maj 2015


Dołączył: 31 sty 2013
Posty: 134
Dziękuję bardzo.
____________________
zakładam ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies