Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Kasiek 14:44, 25 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Bogda napisał(a)



i ja się zaczytuję tym tematem-ale odnośnie organizmuzaczynam pić sodę, sok z cytryny i miód!


Bogda, nie przesadzaj, powoli, wystarczy soda i sok klonowy, reszta jest nie na miejscu...
____________________
Bawarka
jozefinkaz 09:59, 26 maj 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 19
Uwaga, dodaje zdjecia
Nic lepszego nie moglam wycisnac z tego aparatu, jezeli chodzi o zblizenia na liscie.
Te z bialym nalotem wygladaja jakby je ktos cukrem puderm przez sitko oproszyl.
Jablonka po prawej ma jedno drzewo do wyciecia.
Tego z lewej nie chcialabym wycinac.
Wogole to marzylo mi sie zeby jablonke wyleczyc i przesadzic za dom, ale moj R. i wlascicel domu kreca nosem i chyba nic z tego nie bedzie :/

Kasiek- dzieki za info z tym srodkiem do odczynu, jak bede jechac do miasta to wskocze do obi.
____________________
jozefinkaz 10:00, 26 maj 2015


Dołączył: 24 paź 2013
Posty: 19
No i sie nie wgraly za pierwszym razem
Jeszcze raz
____________________
Pszczelarnia 12:10, 01 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mazan napisał(a)
Wrzos, ale musisz to robić systematycznie. Stosowanie "od przypadku do przypadku" mija się z celem. Preparat jest dla wytrwałych i cierpliwych, za to efekty niczym GMO.



Pozdrawiam


Mazan, jak często stosować octan wapnia? Rozumiem, że rhododendrony też można nim pryskać? Na razie ominęłam. Czy cisy zniosą tę miksturę? (Już opryskałam).

Czy znasz coś naturalnego na nimułkę różaną?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mazan 12:54, 01 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Pszczelarnia

Raczej nie pryskaj OW różaneczników, można gdy pH jest zbyt niskie. Swoje opryskuję co tydzień wyciągiem ze skrzypu + wyciąg z łodyg podagrycznika i to im wystarcza.
Cisy zniosą, a nawet się zazielenią. Oprysk roślin w gruncie co 7 dni, pod osłonami co 10.
Na nimułkę i inne mszyce na różach nic ciekawego nie wymyślam lecz stosuję to: www.oczarjk.pl/index.php?act=270/#naturalne_metody_zwalczania, czasem tylko wrotycz lub piołun, ale z dużą ostrożnością - może poparzyć.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
aga55 13:07, 01 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Witam
a czy owocujące truskawki, borówki i ogórki na gruncie można potraktować OW?
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
Mazan 13:27, 01 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aga55

Nawet trzeba. Ochronisz truskawki przed szarą pleśnią, zaopatrzysz rośliny w wapń, którego duże ilości znajdują się w owocach, a to poprawi pobieranie innych składników /sprawdziłem u siebie/. Ogórki ochronisz przed mączniakami, którym na dyniowatych jest b. dobrze i przed uwiądem wierzchołków, co zdarza się przy niedoborach podczas kwitnienia i owocowania. U siebie opryskuję również pomidory, jako że to rośliny intensywnie rosnące, a wapń nie należy do pierwiastków mobilnych, co objawia się jego niedoborem, najbardziej widoczna jest sucha zgnilizna wierzchołkowa na owocach.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Pszczelarnia 13:27, 01 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Walerek, dziękuję i
jeszcze muszę zapytać o to: mimo zachowania proporcji w recepturze na octan wapnia kreda mi się nie "rozpuściła": ciecz sobie a osad kredowy na dnie butelki sobie - tak ma być? Przed kolejnym użyciem wstrząsnąć i dolać wody?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mazan 13:30, 01 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aga55

Borówek nie opryskuj octanem. Jego pH ok 6 i może zaburzać pobieranie. Przeciw chorobom stosuj HT - herbatkę tymiankową.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 13:53, 01 cze 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Pszczelarnia

Osad powstaje gdy kreda ma domieszki. Zwykle jest ich ok. 5%. Nie powodują - oprócz niewielkich plam, łatwozmywalnych - innych perturbacji. Jeśli osadu jest więcej to z czystością kredy nie tak i trzeba zlewać płyn z nad osadu, aby nie blokował dyszy.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies