Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne zwalczanie szkodników (bez chemii)

Linka 22:01, 02 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Gardenarium napisał(a)
Mrówki można powiedzieć, że żyją z mszycami w symbiozie.

Niektóre gatunki mrówek wręcz "opiekują się" mszycami, które wydzielają spadź, a z tego korzystają z kolei mrówki.

Cały proces opisany jest tutaj, to bardzo ciekawe, poczytajcie

http://www.terrarium.com.pl/zobacz/mszyce-bezbronne-1934.html


No dokladnie, te mrówki tak opiekuńcze, że nawet swoim ciałem przysłoniły mszyce skoro ich nie zauważyłam
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Sebek 22:54, 02 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Danusiu - ja jutro będę pryskać swojego derenia bo cały oblepiony mrówkami - a listki już pozwijane Mam nadzieję, że pomoże.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 23:07, 02 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobaczymy aż się boję
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krys 23:56, 02 maj 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
A ja już tydzień temu zrobiłam gnojówkę z pokrzywy a dobrze ,że Danusia przypomniałaś o miksturze z pokrzywy na mszyce i może na przędziorka jutro zrobię czyli 1kg pokrzyw na 5 l. gorącej wody ?
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gardenarium 23:57, 02 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja tak zrobiłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Krys 00:04, 03 maj 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Super nowe doświadczenia
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Gardenarium 14:28, 03 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po wczorajszym oprysku nie zginęły wszystkie mszyce, ale ich populacja się zmniejszyła. Na niektórych gałązkach jest ich bardzo dużo, ale nie wiemy czy je ominęliśmy czy nie wzięło nic?
Te czerwone to jakby po tej papryce się zrobiły i nie żyją, a są bardziej czerwone
Dzisiaj była powtórka pryskania i to tak full serwis. Popaczymy jutro







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ana 20:16, 03 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Danusiu, dziękuję za ten wątek - wlaśnie zauważyłam mszycę na stokrotkach w donicy, a donica stała kolo rózanek, więc boję się o moje różyczki...zrobię sobie taki oprysk, jeśli znajdę pokrzywę...a jeśli nie to z czosnku będzie mikstura...mój taras i patio stoją na gigantycznym mrowisku, więc mrówek mam ogrom, macie na nie jakieś sposoby bez chemii (bo mi do domu zaczynaja znów włazić )
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Linka 22:30, 03 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Ana napisał(a)
Danusiu, dziękuję za ten wątek - wlaśnie zauważyłam mszycę na stokrotkach w donicy, a donica stała kolo rózanek, więc boję się o moje różyczki...zrobię sobie taki oprysk, jeśli znajdę pokrzywę...a jeśli nie to z czosnku będzie mikstura...mój taras i patio stoją na gigantycznym mrowisku, więc mrówek mam ogrom, macie na nie jakieś sposoby bez chemii (bo mi do domu zaczynaja znów włazić )

Podłączę sie i ja pod pytanie. U mnie dziś po kuchennym blacie biegały sobie w najlepsze, nie chce przy dzieciach wysypywać jakichś proszków. Co roku jest taki okres inwazji.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Sebek 14:31, 04 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Podobno dobrze działa proszek do pieczenia - rozsypcie i zobaczcie - jak zniknie to znaczy, że zadziałało i mrówki się wyniosą - niestety na jakiś czas, bo albo wracają w to samo miejsce albo inne.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies