Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Naturalne materiały w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Naturalne materiały w ogrodzie

Gardenarium 20:38, 01 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ekologiczny ogród to także naturalne materiały, z których buduje się elementy architektury ogrodowej, nawierzchnie, używanie materiałów z odzysku, naturalne meble.

Nie wyrzucaj niczego, co można poddać recyklingowi i nadać nowe przeznaczenie.

Naturalne jest drewno i kamień.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rewq 22:19, 28 cze 2016


Dołączył: 14 maj 2016
Posty: 42
Ciekawy temat, dlaczego w nim pusto?
1. Czy sciółkowanie kora ma minusy? ponoc jakies garbniki hamujace wzrost wydzielaja
2. sciółkowanie scieta trawa? Czy pasuje do ogrodu w miescie? Mam na mysli posadzenie na niej wielkolistnej ekspansywnej truskawki i/ lub bluszczu. Będzie to atrakcyjnie wizualnie? i nie będzie generować chorób drzew i krzewów?
3. zakrywanie miejsca wokół drzewa kartonem? ponoć mrówki to uwielbiaja, zaszkodzi to drzewu?
4. Pomysły na tanie obrzeza do rabat
____________________
Mój ogród
Gardenarium 12:10, 25 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nikt widać nie ma nic do powiedzenia.

- róż nie należy ściółkować korą
- ściółkowanie ściętą trawą - cienka warstwa wyłącznie gdzieś na uboczu (zapach), nie pasuje do ogrodu w mieście, chyba że warzywnika
- na karton ściółka, ale niekoniecznie w mieście
- tanie obrzeża? - brak obrzeży.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Maryla 23:03, 25 lip 2016

Dołączył: 03 maj 2016
Posty: 87
Ekologiczny ogród to:
-kompost- najlepszy i najbezpieczniejszy nawóz
-to wykorzystanie ściętych gałęzi( np. wierzby do zrobienia płotku lub rabaty wzniesionej )
-to wykorzystanie gałązek lub pędów wysokich traw ściętych wczesną wiosną jako podpórek dla kwiatów
-to zbieranie deszczówki do podlewania
-to nawet przyzwolenie na kreta lub na mrowiska misternie wybudowane w kępach traw ozdobnych ( oczywiście to zależy od charakteru ogrodu- kret i mrówki pasują do ogrodu wiejskiego lub naśladującego naturę)

Na razie tyle mi przyszło do głowy
____________________
Maryla Mój zielony azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies