Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla Agusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla Agusi

akanta 23:35, 11 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Witam zalożycielkę,uczestników i wszystkie osoby związane z Forum " OGRODOWISKO" !
Mam przyjemność wraz z Wami podziwiać piękno natury przez nas wszystkich uparcie poprawiane ,tonąc w zachwycie dla tego cudu jaki nam pozwala stworzyć nasza ziemia i nasze ręce.Miłość do przyrody zaszczepiła wemnie moja mama.Spędzałam wakacje wśród pól i lasów.Podpatrywałam przyrodę z nosem przy ziemi,zachwycając się każdym nawet drobnym chwastem - kształtem,kolorem ,zgodnym współistnieniem.Filozofia przyrody jest wciąż niepojęta !Jest w niej ogromna siła i sens.Zrozumiałam,że współdziałanie z nią jest podstawą naszej egzystencji na ziemi -wszak jesteśmy jej częścią.! Ta rozumna miłość przerodziła się w chęć posiadania choć skrawka ziemi aby czerpać z niego siły,oddać hołd przez swoją pracę i nagrodzić podziwem.
Pomyślałam,cóż mogę dać piękniejszego swojej najbliższej rodzinie,chyba to co sama kocham najbardziej.No i ta myśl narastała jak chmura burzowa.Pewnego dnia z tej chmury lał wielki deszcz a ja wsiadłam w samochód i pojechałam za miasto.Pomyślałam ,jeśli w taką pogodę droga zaprowadzi mnie w jakieś piękne miejsce to z pewnością ,będzie jeszcze piękniejsze w słońcu i to wlaśnie będzie to moje miejsce na ziemi.I stało się ! Jechałam drogą ,zagajnik schodził się nad nią jak brama ,ot pomyślałam to wrota do mojego raju.Za nim wielka polana z wiekowym dębem i ściernisko porosnięte łanem rumianku na ścianie zagajnika.Chmury się rozsunęły i z nieba błysnęło słońce nad skrawkiem mojego miejsca na ziemi.To było magiczne przeżycie.! Drogą na rowerze jechał jakiś człowiek tak popatrzył dziwnie, co ta kobieta w taką pogodę tutaj szuka.Zatrzymał się więc powiedziałam na swoje usprawiedliwienie,bardzo mi się tu podoba.A on odpowiedział ,ze ten kawałek ziemi jest właśnie do sprzedania i wskazał właściciela.Przeznaczenie? I domyślacie się co było dalej? Już następnego dnia siedzialam wsród moich rumianków! Szybko przystąpiłam do pierwszych prac -przeoranie,bronowanie i sianie trawy / ta ostatnia czynność własnorecznie/.Miałam wielką jasność jak zagospodaruje te 3 tys m kw./100x30/ na tle zagajnika i gotowy projekt w głowie.O projekcie i początkach jego realizacji przed dwudziestoma laty napiszę niebawem.Pozdrawiam serdecznie !
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 00:14, 12 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Witaj Danusiu! Dziękuję za miłe słowa.Jak miło dołączyć do Waszego grona zjednoczonego wspólną pasją pod Twoim przewodnictwem.Podziwiam kompozycje Twojego ogrodu,jego styl i zadbanie jak też otwartość i poświęcenie w przekazywaniu wiedzy młodym ogrodnikom.Odnosnie host to ich jeszcze nie liczylam nawet nie pomyślalałam ale wiem że jeszcze dziesięć czeka na dosadzenie. Bardzo je lubię obok wielu roślin znoszących różny stopień zacienienia.Uwielbiam grę światła i cienia ,zwłaszcza cieniste ogrody ze świetlistymi polankami /to był jeden z zamysłów mojego projektu/.Zachwytem napawają mnie refleksy świetlne miedzy konarami rzucające smugi.Starałam sie budować takie efekty przez podświetlenie roślin wschodzącym i zachodzącym słońcem. Czasem są to magiczne obrazki.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 18:26, 12 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Danusiu sprowokowalaś mnie aby policzyć swoje hosty .Istotnie mozna powiedzieć ,że już powstaje mała kolekcja bo mam ich szt.60 / po kilka szt.moich ulubionych /.Różnią się jak widać czasem i siłą wzrostu.Wkleję kilka najciekawszych.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 18:39, 12 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 18:40, 12 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 18:42, 12 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 18:43, 12 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 18:45, 12 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Sebek 18:46, 12 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale piękne hosty
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
akanta 18:47, 12 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies