Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla Agusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla Agusi

andziulka 20:52, 14 maj 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 2608
Cudowne widoki Wrzucaj dużo fotek będziemy podziwiać, bo mało kto ma tak naturalistyczny ogród
____________________
Spełnione marzenie - mały domek z ogrodem i pieskami
akanta 22:49, 14 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Witajcie dziewczęta!Dziękuję za tak miłe słowa.Ogród jest nieco skromny ,już sie zestarzał i muszę zadbać o nową szatę.Co by Wam tu wrzucić ?Mam ponad 600 zdjęć .W bardziej nasłonecznionych miejscach posadziłam 60 róż ale zdjęcia mam z ubiegłego roku bo jak wiecie jeszcze na nie nie czas.Może jeszcze kilka zdjęć z ostatniego spaceru w trakcie odpoczynku od koszenia.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
eliza3 23:13, 14 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Bardzo piękny ogród, naturalny, spaceruje się po nim jak po parku. Mogłabym spacerować, spacerować...
Wyobrażam sobie jak cudnie śpiewają ptaki o tej porze roku, można się zaszyć w kąciku i całkiem się zapomnieć. Pięknie.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
AgnieszkaBK 23:32, 14 maj 2012


Dołączył: 24 lis 2011
Posty: 2476
Piękny...dojrzały...nastrojowy... tajemniczy ogród. Bardzo mi się podoba Wspaniała kolekcja host
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka ;) Miało być inaczej
akanta 18:34, 15 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
[/img]
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
akanta 19:03, 15 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Gabriela 20:05, 15 maj 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Podziwiam ten cudowny ogród i myślę sobie, że byliny, kwiaty w nim wyglądają tak, jak gdyby nikt ich nigdy nie sadził, tylko po prostu sobie wyrosły spod drzew. To jest własnie moje marzenie - duże i wysokie drzewa, których jeszcze nie mam.
Widzę piękną kolekcję hortensji, na pewno świetnie rosną w świetlistym cieniu. Okrywasz na zimę te ogrodowe?
Znasz może taki ogród w Normandii - Le Vasterival, Twój z nim mi się od razu skojarzył.
Pokaż i róże, to nic że teraz nie kwitną, w czerwu wkleisz nowe zdjęcia.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
akanta 21:29, 15 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Elizo i Agnieszko,umnie też miało być inaczej./strumyk,bagienko ,więcej elegancji przy wjeżdzie / Projekt w głowie a życie pisze swoje scenariusze.Na ogrodzie nie bywam codziennie a przy takiej pow.pracy zawsze się nagromadzi.Wszystko posadziłam samodzielnie i przez te 20 lat obsługuję także bez niczyjej pomocy ,przyznam z wielkim zapałem.Z Agusią bywam tam w wolne dni więc nigdy nie mogę sie nasycić pobytem.Kocham naturę bez granic a ograniczony czas pozwala mi tylko ją korygować aby z dzikości nie przerodziła się w dzicz.Stąd taki styl ogrodu.Wykorzystuję wszystko z ogrodu-dla ogrodu.Z plewienia kompost,skoszoną trawą ściółkuje,kwaśnolubne podsypuję zgrabionymi igłami sosnowymi .Drzewa wyrastają więc podcięte podsadzam cieniolubnymi roślinami.Czasem coś wypadne po zimie na coś sie zachoruje i tak już minęło 20 -cia lat a końca nie widać.To jest nieuleczalna choroba zwana p a s j ą !

____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
popcorn 21:31, 15 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przepiekny, stary ogrod! Mam nadzieje u mnie za pare (nascie??) lat tez bedzie taki gąszcz roślin...
chcialabym wiekszosc Twoich host

pozdrawiam!!
____________________
Mój nowy ogródek
akanta 22:20, 15 maj 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Gabriela napisał(a)
Podziwiam ten cudowny ogród i myślę sobie, że byliny, kwiaty w nim wyglądają tak, jak gdyby nikt ich nigdy nie sadził, tylko po prostu sobie wyrosły spod drzew. To jest własnie moje marzenie - duże i wysokie drzewa, których jeszcze nie mam.
Widzę piękną kolekcję hortensji, na pewno świetnie rosną w świetlistym cieniu. Okrywasz na zimę te ogrodowe?
Znasz może taki ogród w Normandii - Le Vasterival, Twój z nim mi się od razu skojarzył.
Pokaż i róże, to nic że teraz nie kwitną, w czerwu wkleisz nowe zdjęcia.


Witaj Gabrielo! Kiedy sadzę coś w ogrodzie to mam kompletny odlot nie ustawiam nie przestawiam,poprostu robię to istynktownie i nawet nie myśle czy się będzie podobało.Myśle tylko o roślinkach aby to im się podobało -nie mnie i pewnie za to się odwdzięczają.Zycze Ci aby Twoje marzenie się spełniło.Ja zaczynalam od sadzenia drzew,to już organizuje przestrzeń i potem łatwo dobierać do nich /kolorystycznie,pokrojem, warunkami kw.,wilgotnością/ krzewy a następnie wypełniać można bylinami.Taki sposób ułatwia zagospodarowanie przestrzeni.Hortensje rosną świetnie kwiatostany mają wielkość dużych głów kapusty choć zdjęcie tego nie oddaje.Nic w ogrodzie nie okrywam.Tylko kopczykuję róże.Hortensje ogrodowe częściowo przemarzają ale zawsze coś zakwitnie.W/w ogrodu nie znam ale dziękuję ,chętnie obejżę.Skoro prosisz o różę ,niech będą królowe kwiatów na powitanie głównie dla Ciebie.Niestety mam jakieś problemy z wysyłaniem zdjęć.Może za chwilę się uda.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies