Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

Joku 13:52, 24 sie 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Kirengeschoma przetrwała zimę i odbiła po wiosennych przymrozkach. Kwiaty niezbyt okazałe i w niewielkich ilościach, ale mają swój urok



Natomiast żółta kokorycz rosnąca w lekkich zacienieniu ma się znakomicie. Kolejny krzaczek na bardziej nasłonecznionym miejscu pozostaje daleko w tyle.



Dostany od Ani Monte ostrogowiec kwitnie niestrudzenie. Od czasu do czasu przycinam przekwitnięte pędy.



Nowy detal w ogrodzie (bardzo lubię takie różne "smaczki")


____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 14:01, 24 sie 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Fragment rabaty po lewej stronie, widać że powoli robi się "busz". Bardzo mnie to cieszy, bo pielenia mniej.



W ubiegłym roku bardzo kolorowa i słoneczna, w gorących kolorach rabata po stronie prawej obecnie w zdecydowanie spokojniejszej tonacji (nie zakwitły jeszcze żarówiaste dalie "Bishop of Llandaff"). Wczoraj kupiłam różowo - fioletowe rozchodniki do wypełnienia pustych miejsc (zdjęć nie ma)



____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Gabriela 14:13, 24 sie 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Joku napisał(a)



Przy okazji dowód że nie próżnuję: podręczny sprzęt we wiaderku, donica na chwasty i haczka . A na pierwszym planie werbena z własnych sadzonek (ukorzeniają się bardzo łatwo).


A na drugim pierwszym planie - terakotowe żaby, które bym wpuściła do swojego ogrodu, bo ostatnio mnie biżuteria ogrodowa pociąga.
Ślicznie zarósł Ci ogród, a co do werben - masz rację, że najlepiej rosną te co się same wysiały. Chwastów nie widać.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Joku 14:15, 24 sie 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Agnieszko,zaglądam do ciebie bardzo często, pięknie masz. Tym bardziej mnie cieszy że moje mikre werbenki chcą u ciebie rosnąć.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 14:18, 24 sie 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Witaj Gabrysiu! Też lubię te żaby, pamiątka z czasów mojej emigracji.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hanka_andrus 14:50, 24 sie 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jolu,cudownie masz zaaranżowane w ogródku. Niby nie ma pod sznurek nic, ale jak porządnie to wygląda, nie tak jak w moim chaosie.
Detale śliczne, przez zimę i ja muszę co wymyślić dla rozweselenia wiosennych pustek po jednorocznych.
Gratuluję.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joku 16:24, 24 sie 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Haniu, twój chaos ma urok, lubię do niego zaglądać.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
23:59, 30 sie 2014
Witaj Jolu,
Fajnie, że nie tylko ogród Cię lubi, ale i sąsiedzi, dodam, że jakoś to mnie nie dziwi, mnie też tu się podoba... i kwiaty co raz to inne, ciekawe, stada motyli na lawendzie i agastasche, paproć, ogrodowe detale i nawet artystycznie ułożona zieleń w kompostowniku ... a szczególnie zaintrygowało mnie, co posadziłaś w duecie z niebieską lobelią, w donicach na tarasie? Już dawno miałam zapytać o te żółte kwiaty, a teraz jeszcze widzę, że kwitną nieprzerwanie i ładnie załamuje się w nich światło (to tak przy okazji Jolu),
Miłej, pogodnej niedzieli!




Joku 21:06, 02 wrz 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Odpisuję po dość długim czasie, oj, ten chroniczny niedoczas.
Iwonko tak pięknie napisałaś... Specjalnie dla ciebie zbliżenie owych żółtych kwiatów w donicach. To jakaś odmiana uczepu (bidens), podbarwiona na pomarańczowo. Bałam się że zdominuje lobelię, ale jak widać obie rośliny mają podobną siłę wzrostu.






____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
an_tre 21:13, 02 wrz 2014


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Jolu podziwiam piekne widoczki u ciebie, roślinki pięknie sie rozrosły i tworzą wspaniale kompozycje, możesz byc dumna, i fajnie że sąsiedzi są przyjaźni
pozdrowionka
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies