Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Znowu na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Znowu na wsi

monteverde 20:14, 17 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jolu ja mam też kalinę angielską (Viburnum ×carlcephalum), która rośnie do 3m no a jak pieknie pachnie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joku 20:16, 17 kwi 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Śliczna jest. Niedawno oglądałam ją w jednym ze sklepów ogrodniczych. Drzewko w sam raz do naszych "pryszczy" . To o wiśni. Doczytałam jeszcze o kalinie angielskiej. Chyba w tym samym czasie pisałyśmy .
Zapach kaliny angielskiej bardzo intensywny. Moja zawiązuje pąki tylko od strony ocienionej, tzn. północnej. Twoja też tak ma? Robi mi już drugi rok ten sam numer.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
monteverde 20:38, 17 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Jolu moja jest posadzona od wschodu i pąki ma i na wschodzie i na zachodzie, ale ja głupotę zrobiłam na jesieni bo jej niektóre gałązki przycięłam i będzie miała w tym roku mniej baldachów, bo zawiązuje pąki na jesieni i przycina się po kwitnieniu ot durna ze mnie baba a w ogóle muszę ja przesadzić tylko wszędzie u mnie przewiew a ona tego nie lubi jedynie od wschodu dechy sąsiada ją chronią

wiśnia faktycznie wolniutko rośnie i do nas się nadaje
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joku 19:51, 18 kwi 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Moja też ma przewiew z niemal każdej strony, ale nie zauważyłam żeby jej to szkodziło. Twoja kalina nadrobi w przyszłym roku.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Joku 21:10, 18 kwi 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Trochę wiosny z mojego ogrodu









cdn.....
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Dzidka 22:06, 18 kwi 2015


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Joku napisał(a)
Moja też ma przewiew z niemal każdej strony, ale nie zauważyłam żeby jej to szkodziło. Twoja kalina nadrobi w przyszłym roku.


Jolu, moja też rośnie w przewiewie i daje radę.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
rozajerycha 18:56, 26 kwi 2015

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 1489
Wiosna w Twoim wydaniu bardzo wiosnista ))
Joku dzięki za życzenia.Tobie dużo zdrówka i udanego sezonu.
Pozdrawiam i ściskam mocno.
Martek
____________________
Kolorowe Rabaty Martek
monteverde 23:04, 27 kwi 2015


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No to jak Twoja i Dzidki wytrzymuje to przesadzę swoja bliżej domu ale kiedy to zrobić? pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Pszczelarnia 10:07, 28 kwi 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Joku napisał(a)
Śliczna jest. Niedawno oglądałam ją w jednym ze sklepów ogrodniczych. Drzewko w sam raz do naszych "pryszczy" . To o wiśni. Doczytałam jeszcze o kalinie angielskiej. Chyba w tym samym czasie pisałyśmy .
Zapach kaliny angielskiej bardzo intensywny. Moja zawiązuje pąki tylko od strony ocienionej, tzn. północnej. Twoja też tak ma? Robi mi już drugi rok ten sam numer.


A jak wieją wiatry u Ciebie, w jakich kierunkach? U mnie też ma pąki/kwiaty od północy, bo od południa smagana jest wiatrem zimowym.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 12:12, 28 kwi 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
Dziękuję wszystkim za odwiedziny. Miło was czytać.
Z przesadzaniem krzewów/ drzew kwitnących wiosną też mam problem. Wiosna chyba odpada, zwłaszcza jak wcześnie kwitną. Z tego wynika że lepszy byłby termin jesienny, tak myślę. Może ktoś bardziej zorientowany się wypowie?

Ewa, coś chyba jest na rzeczy z tym wiatrem. Bo u mnie najczęściej wiatr zachodni lub południowo - zachodni. I od tej strony nie ma kwiatów.

Dzisiaj , a właściwie od wczoraj pada. W ogrodzie nie za bardzo da się robić, ale deszcz jest bardzo potrzebny. Więc nie narzekam, pomimo wolnego tygodnia od pracy. Kilka zdjęć zrobiłam ostatnio, zaraz co nieco pokażę. Wczoraj skosiłam trawnik, przed deszczem posiałam nawóz. Potrzebna wertykulacja, na razie czekam na zamówiony sprzęt.

Wiosenna łączka







____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies