Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kompletny brak pomysłu

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompletny brak pomysłu

dorota_davussum 20:46, 04 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Witam
Niedawno kupiłam działkę i zaczynam ją obsadzać roślinnością bo póki co świeci pustkami. Najwiecej problemu okazało się z największą rabatą bo nie mam kompletnie pomysłu jak ją zagospodarować. Chciałabym posadzić coś co osłoni mnie troszkę od alejki która jest za siatką. Niestety jest najbardziej uczęszczaną alejką na działkach i wszyscy zawsze się gapią co robimy. Myślałam żeby może to miejsce obsadzić jakimiś krzewami. Chciałabym całą działkę utrzymać w jednolitej kolorystyce zieleń i biel. Rabaty są odgrodzone wiklinowymi palisadkami, wiklina też pojawia się w innych miejscach w postaci wysokich mat odgradzających od wścibskich sąsiadów i zasłaniających ich kompostowniki.

Bardzo, bardzo proszę o jakieś rady.
Sebek 21:05, 04 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj. Możesz pod płotem posadzić ekran z cisów albo tuje szmaragd - będzie osłona na stałe. A jaka to jest strona świata i skąd świeci słońce ? Będzie łatwiej planować
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
dorota_davussum 21:15, 04 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Witam i dziękuję za odwiedziny.
Za siatką posadziłam żywopłot (ligustry) i mam nadzieję że on nas też troszkę osłoni jak juz urośnie Jeśli chodzi o ekran z tui czy cisów to chciałabym tego uniknąć
W tej części cały dzień świeci słońce.

Drugi róg działki jest cały zacieniony, rosną świerki i posadziłam rząd hortensji Annabell


Gardenarium 21:17, 04 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Idealnie pod jabłonkę by pasowały hortensje Limelight. Zrób z nich gęsty szpaler, będzie cudnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madlen 21:17, 04 maj 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
ale musisz napisać jaką masz glebę , strony świata i może trochę innych ujęć działki - jaki styl preferujesz - uporządkowany, naturalistyczny , geometryczny itp.... czy planujesz system nawadniania ,?.
dorota_davussum 21:21, 04 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Gardenarium w drugim rogu działki też jest jabłonka i tam posadziłam hortensje wkleiłam do poprzedniego postu zdjęcia
madlen nie planuje systemu nawadniania, dziś zamówiłam 6 ton czarnoziemu i to co zostało poszło na ta właśnie rabatę.
dorota_davussum 09:15, 06 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Sebek napisał(a)
Witaj. Możesz pod płotem posadzić ekran z cisów albo tuje szmaragd

Pisałam wcześniej że nie chciałabym takiego ekranu ale mąż mnie nie posłuchał i wczoraj zakupił CYPRYSIK LAWSONA COLUMNARIS 11 sztuk
tak więc wzdłuż siatki będą posadzone te cyprysiki i teraz co dalej?? Ratujcie

Za siatką działki posadziłam żywopłot. Cyprysy posadzić w rzędzie pod siatką, na obrzeże hosty/żurawki a co pomiędzy cyprysy, co z pozostałym pustym miejscem (zaznaczone na żółto).
dorota_davussum 11:57, 07 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
porzeczkowy kącik mojego 4 letniego synka który kocha porzeczki

a tu przed działką posadzona trawka i żywopłocik





może jeszcze pokażę jak kiedyś wyglądała działka jak ją kupowaliśmy i na wczesnym etapie ogarniania bałaganu






dorota_davussum 21:01, 08 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Cyprysiki już posadzone i wygląda teraz to tak


ten rozryty pas ziemi powstał po skuciu wylewki betonowej, w to miejsce powstanie nowa ścieżka Obejżałam wczoraj watek na forum o ścieżkach ogrodowych i postanowiłam zmienić swoje
dorota_davussum 17:14, 11 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Witam
dziś i jutro przerwa w "działkowaniu" bo synek troszke sie przegrzał. Mały sobie odpocznie w domku a ja na spokojnie mogę poczytać i popatrzeć na piękne ogrody na forum. Pogłówkuję i moze wpadnę na jakiś pomysł co posadzić u siebie.
Bardzo podobają mi sie żurawki, miskanty, hosty, liliowce, hortensje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies