Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 17:05, 16 mar 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzena2007 napisał(a)
Iza sypnij azofoskę cebulowym aby się wzmocniły przed kwitnieniem. Ale będzie bosko.
Ja się pierwszy raz od chyba 7 lat skusiłam na hiacynty w gruncie ale wyłażą, aż miło


... Madżen i co ja bym bez Was zrobiła ... azofoska zapisana ... buziak
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
noemi 19:56, 16 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Ale dużo fotek , szaleństwo ups swoje hiacyntowe cebulki wyrzuciłam na bio ... a tu tak dobrze radzą Dziewczyny .

Z Wieloszką próbowałyśmy ostatnio zerwac taki listek z graba , niby suchy a trzyma się że hej ... lepiej nie ruszać , bo ranka się robi ....
p.s.
Iza skopiowałam sobie od Ciebie linki od Moni , nie gniewasz się ?

____________________
ogród magdalenka
Madzenka 20:27, 16 mar 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Konstancja30 napisał(a)
lawenda wąskolistna dla Madżen ... stoi ...



nawet Kila ją podziwiała



u mnie pokładała się viva ... ... tylko jej prawie nie ciachałam wiosną ... no bo taka fliczna była ... to po co ... teraz wiem po co





Ja sie jeszcze kilka lat muszę poedukować w tych lawendach, poobserowac ilosc dni slonecznych, poziom opadów, etc..... Pewnie to wszystko ma wpływ. twoja posadzona jest na podwyższeniu, oewnie jej w nkgach woda nie zalega. Moja się dusi w tej wodzie i pewnie dlatego leży. Moja viva rośnie na rabacie z ziemią lekką, nie gliniasta..... I dlatego pewnie sie inaczej zachowuje. Będe prowadzić szczególowe obserwacje w tym roku
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Margarete 00:15, 17 mar 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Moja viva jak u Mandżen ładna, kulista ale mierną ocenę dostała za kwitnienie w porownaniu z ta drugą - waskolistną. Za to kompletnie nie spełniła moich oczekiwań biała Alba - ta to sie dopiero wykłada.........poza tym wydaje mi sie że moja Alba lekko podmarzła ( w taka zimę ??) to co ona biedna zrobi jak bedzie prawdziwa zima....nie wiem czy ją zostawie, daje jej ostatnią szansę, a generalnie nie polecam.

A ziemi ładna kupa, za przeproszeniem, ale tak myśle sobie że fitnes masz juz zapewniony ...łopata, taczka i tak dlej....powodzenia
Miłego tygodnia Kostancjo !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
paniprzyroda 00:33, 17 mar 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Zaglądam, pozdrawiam
Albę ścinam bardzo nisko, jak do tej pory nie pokładała się, ale faktem jest, że nieciekawie po tej zimie wygląda. Ziemi sporo, będzie się działo
____________________
Dwa ogrody
Joaska 11:26, 17 mar 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Iza ja na moment, bo fisiek chory , pamiętaj o mnie przy zamawianiu róż bo ja chcem....
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Mala_Mi 18:22, 17 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nawet ważka sie załapała na foto, a Kilak... jak pani. estetka

Biała lawenda po każdej zimie wygląda jak półtora nieszczęścia, długo sie zbiera do życia, ostatnia kwitnie.. ale jak już jest to niech będzie aż padnie, ale to odmiana najgorsza z możłiwych. poza tym lawenda ma być lawendowa.. i już..

Ta kupa wielkiego szczęścia jest piękna.... i fitnes za darmo.

I też bym nie poszła robić foto pąkom, w taka pogodę, a szczególnie w kieleckim jak gwizda.. oj Adaś Cię słucha.. mój by mi w czółko palnął...

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
admete 07:02, 23 mar 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Iza witam się wiosennie

Pocieszę Cię że u mnie pod cieniem z lasu też wszystko ledwo wygląda z ziemi ...........ale na wszystko przyjdzie pora i będzie cieszyć oko .

Uwielbiam Cię czytać

Pozdrawiam
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Evchen 12:55, 23 mar 2014


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Izabello Konstancjo. Niedzielnie pozdrawiam i czekam na łany cebulowych
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Konstancja30 15:08, 23 mar 2014


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
plątam się po ogrodach i spijam hektolitry energii !!! ... ta wiosna wybuchła tak niespodziewanie szybko a ta moc z jaką ogrodniczki zareagowały na jej pojawienie jest wprost proporcjonalnie niewiarygodna

dzieje się od kilku tygodni ... micha się śmieje do monitora ... ale nie żebym tylko przed monitorkiem siedziała ... zrobiło się ciepło i też wylazłam na areał ...

odkrycie tego roku to:

wsadzone jesienią cebule rosną !!! czad ... wychodzą z ziemi w takim porządku od lenijki jak je w nią powtykaliśmy (dobrze dobrze fiem wszyscy widzieli, ze wtykał Adamo ... ale ja mu wskazałam gdzie i jak więc uważam, ze użycie liczby mnogiej usprawiedliwione ) ...







własne sadzonki lawendy rosną i niebawem mam wyobrażenie stworzą szpaler ... a jak czytałam u Petera Mayle'a o wtykaniu źdźbła lawendy w glebę i tylko czekaniu to nie wierzyłam ... mam całe jedenaście dowodów na to, ze to prawda ... mój osobisty sukces sadowniczy bez ukorzeniacza ... nad lawendą ma być łam werbeny ... jak będzie uprzejma wzejść ...



róże !!! dziefczyny i chłopaki (bo ciągle tutaj panów się pomija ) róże gdy po zimie wypuszczają te cudne zdrowe listki na starych gałązkach i nowych potrafią odgonić każdą ponurą rzeczywistość ... spędzam na podziwianiu rodzących się listków nieprzyzwoicie wiele czasu ... boski Leo jest liderem ... 'Scepter'd Isle' goni go tuż tuż ... Eden Rose - o nią najbardziej się obawiałam - daje radę ... po tym malutkim sukcesie zamierzam swą różaną przygodę kontynuować








własny ogród w geometrii cieszy tak bardzo, że nawet ja nie wiem do czego tę wielką radochę porównać ...

____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies