Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Ana 11:16, 08 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
No jesteś już nareszcie Witaj i tutaj blogowa siostro Ja już wiem, że to będzie magiczy ogród
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Konstancja30 16:08, 08 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Linka napisał(a)
Witaj Konstancjo! Oglądam sobie co pokazujesz tak po cichu ale dziś już oniemiałam zupelnie na widok białych kwiatów. Bajeczna kaskada. Oj, widzę, że ogród będzie tez z bajki
Zdradź ile trzeba sadzonek do jednej donicy żeby uzyskać taki efekt? i jeszcze powiedz o tych donicach - widzę coś bielonego, co to?


Linka fajnie, że się ujawniłaś ... witam ... donice oczywiście pomalowane na biało bo mam od jakiegoś czasu okres biały w życiu ... ta na pierwszym planie to makro donica gliniana ...



wyższe to pomalowane na biało i postarzone tepowaniem? jeżeli nie przekręciłam słowa ... hmm postarzone ciapkaniem gąbką kuchenną maczaną w kilku odcieniach szarego najprościej rzecz ujmując ... tzw "plastik"



i terakotowe ... z ukochanymi niecierpkami ... uwielbiam je



____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 16:31, 08 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
skoro o niecierpkach wspomniałam ... uwielbiam je ... ale taras mam od południa czego moje ulubieńce jak wiemy "nie cierpią" ... troszkę pokombinować musiałam aby mieć je w zasięgu wzroku na tarasie ... znów okazało się, że nie ma tego złego co by na dobre ... itd ... okna starego garażu okazały się być miłym schronieniem na prawie wszystkie nie cierpię kapryśnego kwiatuszka







ścianę tarasu też postarzałam myjką kuchenną ... choć wydawałoby się, że wg metryki nie należało się
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Ana 16:33, 08 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Konstancja, no że też nie wpadłam na to, żeby postarzyć plastikowe donice - niektore mają genialne kształty przecież A generalnie to brakuje mi donic terakotowych ze względu na ich...cenę...
Postanowiłam, że na jednoroczne kwiaty zrobię sobie takie plastikowe dzięki

Edit: GENIALNA ściana tarasowa, piękny klimat wyczarowuje! jak na starych przedwojennych tarasach w podupadających dworkach, tajemniczych ogrodach...no rozmarzyłam się
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Konstancja30 17:53, 08 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Ana ... do dworku to lata świetlne ów garaż ma ale w znaczeniu "podupadający" mieści się idealnie

może to moment na wyjaśnienie czemu z tą ścianą żyjemy w symbiozie ... budując domek wiedzieliśmy, że garaż musi być zburzony ... no ale gdzieś trzeba było trzymać budowlane zabawki ... dlatego garaż został ... jak już postanowiliśmy go wyburzyć okazało się, że sami nie damy rady ... bo to bunkier jest nie garaż ... pewien pomysł na rozwiązanie tego problemu zaiskrzył w czasie oglądania filmu "Vinici" ... zaiskrzył i zgasł ... bunkier czeka na młot z prawdziwego zdarzenia i ekipę na swoją miarę ... i jakoś ciągle ministrowi finansów domku przy bunkrze coś wypada ...

i tak był rok kamuflażu ... maty słomiane stworzyły nastrój egzotyki ...



potem miało go nie być ... i znów był więc załamanie ... złość i atak ...



a po ataku okazało się, że choć starą cegłę oczy moje wielbią to tej twórczości nie da się udźwignąć



noż murarz musiał mieć pomroczność jasną ... ba może i ciemną nawet ... małż oderwany od biurka ... maltretowany zbijaniem tynku z garażu, który ma być zburzony ... zdegustowany brakiem logiki w całej tej morderczej działalności wzioł był i wybuchł ... grubo przed finiszem zbuntował się i wrócił do biurka ... ściana była jak z horroru ... a ja chciałam mieć taras na którym odpocznę ... w jako takim otoczeniu dobrze pojętej estetyki ... z fochem na małża i w poczucie osamotnienia na planecie zwariowanych przedsięwzięć pomalowałam na szaro ... rzut oka i nie to nie to ... ten szary taki grzeczny i nowy jakby ... myjka i ciapanie punktowo żeby nowe starym się stało ... rzut oka i no lepiej ... dużo lepiej ... i zza pleców małż zbuntowany z opinią:

" ... pierwszy deszcz to zmyje ..." ...

oooo ... nawet gdybym w między czasie dezerterowi i zdrajcy zdążyła wybaczyć to tym stwierdzeniem niczym pierwsza biała twarz na kontynencie wykopał topór wojenny ... ... powiedział coś czego usłyszeć nie chciałam ... niestety ... co trudno było przyznać ... miał rację ...
z godnością na jaką w tej sytuacji mogłam sobie pozwolić ruszyłam do budowlanego składziku i wynorałam coś to miało temu zapobiec ... werniks jakiś tyle, że z brokatem ...





____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 18:12, 08 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
... przyznam, że sama miałam wątpliwości ... nic bardziej mylnego ... pierwsza kawka w słoneczku i skrzące punkciki udowodniły, że nic nie jest do końca tylko głupie ... ...





trochę trzeba wytężyć wzrok ale ten błysk widać ... na żywo efekt zdecydowanie intensywniejszy ...
aniołka pociapałam tak przy okazji ... to był znicz tylko mu co nieco odtrąciłam młoteczkiem





____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 18:17, 08 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Gabriela napisał(a)
...

Moim zdaniem te 12 krzaczków w ceglanym gazonie jest "zwykłą" lawendą. Francuska ma zdecydowanie zielone listki, nie ma tego szarego nalotu. Jest jeszcze jedna odmiana lawendy niezimującej u nas, ma szaro-seledynowe liście, ale grube, dużo szersze i wycinane w ząbki, zakwita bardzo długim spiczastym kłosem. Ją też hoduję w szklarence.

Robisz bardzo konsekwentny w stylu ogród. Też zwróciłam uwagę na białe surfinie, czym podlewasz?


Gabrysiu napisałam już wcześniej ... zwykła odżywka do kwiatów balkonowych ... woda ze studni (dzięki poprzednim właścicielom działki za tę studnię przy cenie wody ) ... woda stoi od rana i się grzeje ... myślę, że nie w odżywce tkwi sukces ... zrywam każdy przekwitły kwiatuszek ... yhm każdy ... holuje pod balkon w czasie deszczu i nic więcej ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
nika 21:05, 08 maj 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Przyznam, że trochę się uśmiałam, czytając historię Waszych zmagań z garażem i ścianą Wiem, że nie było Wam do śmiechu, ale tak zabawnie to opisałaś... No i gratuluję pomysłowości Ten werniks z brokatem musi fajnie wyglądać w promieniach słońca
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
Ana 22:40, 08 maj 2012


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Kochani przyzwyczajcie się, bo wpisy Konstancji czyta się jak dobrą książkę, ma dziewczyna dar pisania! Oj jak mi brakowała Twojego poczucia humoru ostatnio
Historia garażowa przednia - najwazniejsze, że efekt końcowy bardziej niż zadowalający
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Linka 23:07, 08 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Ana napisał(a)
Konstancja, no że też nie wpadłam na to, żeby postarzyć plastikowe donice - niektore mają genialne kształty przecież A generalnie to brakuje mi donic terakotowych ze względu na ich...cenę...
Postanowiłam, że na jednoroczne kwiaty zrobię sobie takie plastikowe dzięki

Edit: GENIALNA ściana tarasowa, piękny klimat wyczarowuje! jak na starych przedwojennych tarasach w podupadających dworkach, tajemniczych ogrodach...no rozmarzyłam się


No to teraz powiedzcie mi dziewczyny dokładnie czym mam postarzać swoje donice, posiadam dokładnie takie same plastikowe jak Konstancja 4 sztuki, ktore już poza obiegiem są i może 2 na próbę spróbuję pociapać . Zamiaruję u siebie na tarasie taki kącik kawowy w bieli zrobić tylko doradźcie mi w jakie kolory kwiatów pojśc przy tym moim nieszczęsnym pomarańczu. Niby do niego ostre barwy pasują a jak te biele będą wyglądać?
Pliiiissss
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies