Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Konstancja30 22:26, 18 maj 2015


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Pszczółko niezapominajki rozsiały się frywolnie wokół zeszłorocznego kwadratu ... jest ich mnóstwo i cieszą ... ale w tym roku nie z aniołkami ... aniołki indywidualnie ... niezapominajki na dziko ...

Pamajo ... spoufalę się Jola sobie pozwolę napisać ... dzielna jesteś z tym czytaniem mojej radosnej twórczości ... katalogowanie opowieści ? rozpłakałam się normalnie ... prześlesz mi na maila ? ... człowiek już ma swoje lata (znaczy ja ) i sam nie pamięta co w przeszłości był uprzejmy nabredzić ...
i tak zupełnie serio dziękuję za każdy uśmiech ... miło wiedzieć
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Margarete 23:02, 18 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Madzenka napisał(a)
Jednak byłas na biezaco bo wiosną zaeitały do ciebie purpury w postaci bratków i stokrotek
Ale ja wciaż czekam na Grabiszcze i kolejne tulipany !


Maragaret czasownik nieprzechodni... przecież jam umysł ścisły ... Ja tego nie ogarniam a maturę zdawałam 26 lat temu!!!

Mandżen.....ja tez mam ścisły, a maturę pisałam jeszcze wcześniej niż ty ( z obecną też bym chyba miała trudności )ale akurat to pojęcie z gramatyki mi się zapamiętało.....i już.
Tak czy owak z przechodnim czy nieprzechodnim czasownikiem, lubimy nasza Izę Konstancje i lubimy czytać to co pisze i oglądać to co pokazuje, chwała ci za to żeś walnęła pięścią w stół i był odzew......
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Pamajo 00:08, 19 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2014
Posty: 174
Konstancjo Izabelo!
Dobrze, że wróciłaś. Zostań z nami, w mniejszym wymiarze godzin, na ćwierć etatu ale zostań.
Ogrodowisko jest wspaniałe ale inne bez Ciebie.
Nikt tak jak Ty nie potrafi opisać tego ogrodowiskowego piękna.
Dla mnie ogród Madżen to artystyczny nieład (z naciskiem na artystyczny) zamnknięty w geometrii a dla Ciebie to "piękno perfekcyjne i fantazja ujarzmiona".

Co do Twoich opowieści to proszę bardzo (wklejam tu bo dobrego nigdy za dużo):

"nigdy ale to nigdy nie posłucham jak mnie ciekawość wierci ... to nie mogłam jak biały człowiek 10 pierwszych i 30 ostatnich ... odrobiłam lekcje do 190 !!! ha ... z jakim skutkiem pomroczności to wiemy ... no ale jak doczytałam o sukcesie podróżniczym kożelanki to oddaję palmę pierwszeństwa ...

w trakcie nadrabiania ustaliłam co następuje ...

analiza wieku pokrętnie tutaj liczona pokoleniami bardzo sprytna i choć matematyka ma dla mnie więcej tajemnic niż IPN to po godzinie alpejskich kombinacji ustaliłam sama z sobą bez ściągania, że mam 24 latka uprzejmie 16 - oma uszczęśliwiam Juniorkę ... wynik lokuje w grupie trzymającej władzę

gdybym takim kurduplem nie była to pomogłabym chętnie te szyby myć w zamian za szczepkę bambusa bo sąsiad na wysadzenie dawno zasłużył (np dywan zarzucił na płot !!! musze dodać - mieszkam w mieście !!!) - ale cóż z ziemi do poziomu opanowanego przez panią Zosię ledwo dostanę (i to na pacach i z gazety) ... a drabina ! - o nie - na 10 cm szpilkach mam lęk wysokości dlatego idę przez z życie z wytrzeszczem za okularami skrywanym ...

gotujący małż to więcej niż zielona karta i wygrana w totka razem wzięte ... wiem bo sama posiadam ... ale mój nie miał wyjścia po tym jak podsłuchał konsultacje kulinarną te 16 lat temu "... mamo to co dalej z tą zupa wiśniową bo wywar z kości już mam" ... tak trzymać

przez święta i trudne sprawy z telenowelą w tle dotarłam w tempie TGV do OBI i na wypoczynku zakończyłam ...

skręca mnie w kwestii : wodnej ściany na jakim jest etapie ...? ... grabowy żywopłot ... chyba kcem taki ... nie mam pojęcia jak to na p... wygląda co majstry zadeptały ale wygooglam ... i mam pomysła aby szefowa wprowadziła limit stron na dobę bo mi czasu na literaturę braknie"

I proszę:

"zmieniłaś rabatę z różą NN dodając jej - za radą szefowej - kolor i to była bomba ... a może być i Earl grey jak by co ... albowiem georgia peach została wzmocniona pysznogłówką ... a nie wiadomo czy tawułka w biskupim odcieniu nie dołączy ...

podobny zabieg frywolnej zabawy kolorem spotkał mdłe (ale to tylko Twoje określenie ) liliowce ... tylko przetacznik i aż przetacznik sprawił, że wszystko samo się przenika ...

potem hebe trafia na wygnanko ... zostaje tylko miniaturka ale ona to nie ma co narzekać

bo nakazem eksmisji ze skutkiem natychmiastowym na wniosek inwestora ... żona Madżen osobistego "to brzydkie coś" musi odejść ... choć Bociek walczył i wielu ... kosaciec odszedł ...
i cóż się dziwić, że powalający na kolana kwieciem rododendron wziął był i z rozpaczy podupadł na zdrowiu ... ja nie mówię, że to dlatego ... o tak mi siem skojarzyło ...

rabata trawkowa przeszła tyle, że ja bez analizy dokumentacji słowa nie rzeknę ... choć razem z Asc na zmianę się podsadzając wisim na płocie ... w połowie lipca wisim ... mentalnie ... łeb mi się chce urwać bo raz do ogródeczka zerkam a raz spódniczkę poprawiając vipa na rowerku wypatruję ...

Anna musiała spaść bo kilka dni potem śpiewała ni stąd ni zowąd bananowy song ... szkoda tylko, ze eksces ten był jednorazowy"

"ja nie śpiewam ... bo nas z miejsca zaaresztują"

Potem starałaś się "nie ukatrupić neurona" uczyłaś się jeździć na nartach i dalej robiłaś teleekspresowe skróty z życia ogrodowiska:

"Joaska milczy bo buduje ... ale na targach z fotela mnie wypchnęła

a Kasia z 1 ... robi rodkową rabatę pod sosnami ...

ja robię taras ... niezmiennie ... od kiedy już sama nie pamiętam ...

w "kwadratowym " dech zapiera ... u Any dech zapiera ...

Syla ma plazmę w ogrodzeniu ... i zagajnik brzózkowy (jak się donoram to Ci wkleję ... no widziałam ... zachłysnełam się tak ślicznie ale nie mogę przebrnąć ))) ) ...

Enya i Margarett usilnie sparwdzają czy bagażnik jest z gumy ... i powiem Anuś, że chyba ogrodowiskowe bagażniki mają szanse na Nobla w tej dziedzinie ...

a to tylko strzępek ... tyci ... tyci ...

o wszystkich napisać się nie da
..."

"Madżen przejęła łopatę ... i stabilność w rabatach pozostała wspomnieniem ... Anuś trafffki nosi za czupryny z prawej flanki na lewą flankę ... ale żeby tylko ... z lewej flanki za parę dni bidulki wylatują bo koncepcja ewoluowała ... i jak pięknie ewoluuje ... napaczeć siem nie można ... ...

ja się załamę jak Anek (Asc) dla kontrastu zupełnie sformalizuje najpiękniejszy na świecie misz masz ... ..."



Mam nadzieję, że przeżyję (podobnie jak neuron) i będziemy mogli dalej cieszyć się Twoim ogrodem i Twoimi opowieściami

















____________________
Jola
Gabisia 09:38, 23 maj 2015


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Konstancyjko kochana, jesteś jeszcze bardziej
I zdjęcia som!
I to jakie. Te wianki takie subtelne, pastelowe - cudne!
Dopiero co odkryłam, jakie piękne są różowe stokroty, a tu się okazuje, że burgundowe jeszcze bardziej energetyczne!
Oj, bądź już….
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Madzenka 10:09, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Pamajo dzieki Ci za tę cudowna retrospekcje Izusiowych pamiętników ogrodowych
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
frezja 10:25, 23 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313

i zaczyna się moja przygoda z koktajlami





smakowicie u Ciebie...więc zostaję..na zawsze
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 10:34, 23 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313








ale się cieszę,że tu trafiłam..do poetki-ogrodniczki)zamiast do ogrodu to siedzę i zanurzam się w Twoich rozważaniach

powiedz proszę,jaka nazwa tego bluszczu..
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 10:36, 23 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313

ja juz w napięciu...cco dalej???)
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Madzenka 19:03, 23 maj 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Frazja my cały czas w napięciu a zdjęć nowych u Izy niet. Najgorsze, ze słowa pisanego nie ma!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Adamo 22:17, 23 maj 2015


Dołączył: 18 sty 2013
Posty: 8
Pisanego ani obrazkowego.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies