Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród marzeń ... cegła ... róża ... lawenda i mila do tego co mam w głowie ...

Eve 17:13, 09 maj 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Znam Twój ból związany z tworzeniem ogrodu, u mnie był placek, brakowało wszystkiego, stąd podziały, choćby murkami, stąd głupio wsadzone brzozy, bo przecież musi coś dawać cień..
Siatkę zastąpiliśmy murkami i ogrodzeniem z paneli, jest lepiej, ale ciągle myślę i drzewach, dosadzam jakieś mniejsze, żeby były jakieś poziomy w ogrodzie. Powolutku ogarniesz wszystko

Co do Joaśki to czytałam większość jej książek, kilka lub kilkanaście razy Za każdym razem chichram się głośno, czytam rodzinie co śmieszniejsze kawałki, mimo tego, że słuchali tego wiele razy.
Jak łapię za Chmielewską, rodzinka wie, że leczę się z chandry i wychodzę z dołów
____________________
ogród Ewy
Konstancja30 17:49, 09 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
muszę dziś lekturę poczytać bo u mnie to jak natenczas nawet placka nie ma ... ale damy radę
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Borbetka 19:17, 09 maj 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Od dziś na mojego M. będę wołać małż. Ekstra.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
Konstancja30 21:02, 09 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
straciłam godzinę wypocin ... jak? ... zwyczajne czarodziejski przycisk "backspace" ... to od początku ...

zapominamy o pięknych białych kulach skromnych petunii ... dziś będzie okrutnie i brzydko ... mam nadzieję, na razie brzydko ...

to ogrodzenie ... strona południowa ... vis a vis tarasu



garaż do wyburzenia


pomijamy niekonwencjonalny design betonowej cegiełki ... to akurat najmniejszy problem bo to w większości ma zostać "za" ... za zieloną ścianą stworzoną z drzewek w liściu ... igle ... oba rodzaje przewiduje ... makro wielkości i pięknie hortensji ... miskanta ... ogrodowisko zobowiązuje wszak ... i podjęta decyzja ... zielone tło nasadzamy z dużych już roślinek bo perspektywa jak po Czernobylu mnie przekonała ... tło ma powstać w tym roku nawet kosztem czekania na kolejne warstwy do przyszłej wiosny ...

ogrodzenie ciągnie się od ściany kamienicy do studni ... to ok 12 metrów z czego koniec drugiej płyty przypada na środek 4 metrowego okna tarasowego ... to najważniejsze miejsce i nazacniej sknocone ... odwracalnie bo kształt rabat wynikł tylko z radosnej twórczości pozostawionego samemu sobie małża ... nikt nie wie czemu w punkcie zero czyli dokładnie na środku okna tarasowego usypał ten kamień ... jałowce też wsadzone ale to do zmiany ...

kolejno jałowce - żurawka - trawka - bodziszki - czewonobordowa tawułka



na etapie tworzenia koszmarnego nieporozumienia nasadzeń (może i nie zły układ ale bez tła!!!! ) ... trafiłam na wątek Ogrodu nie tylko bukszpanowego ... potem jeszcze kilka dni lektury ... i wiem, że zaczynamy od początku ...

inspiracja numer 1 to mur Danusi ... za jałowcami widzę 3 dorodne tujki .. albo jeden dorodny świerk ... jakieś liściaste tylko tu totalnie błądzę dalej ... i potem może powtórka z zimozielonych drzewek ... tuj chyba ... dopełnić ma miskant lub miskanty ... makro hortensje w pięknie i wielkości ... to niby południe ale płot daje cień ... sąsiadka kamienica i nasz domek również od czasu do czasu ...

i jak ... pomożecie
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Konstancja30 21:09, 09 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
to co jest ... bo muszę pokazać, że jakieś życie tam jest




za bodziszkiem clematis willy ... był ogromny ale na poprzednim płocie ... szybciutko odrasta


nie najlepsze zdjęcie ... i nie wiem co to ...

clemati w moich planach ma się mieszać z bluszczem zimozielonym i jakąś odmianą pnącej róży ... jaką nie wiem ...

edit: zapomniałabym ... włókniny nie będzie ... musimy tam też dosypać dobrej ziemi ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
marzena 22:16, 09 maj 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witaj Konstancjo - interesujący niekonwecjonalny i oryginalny ogród - bardzo lubię takie miejsca
pozdrawiam
____________________
marzena O....!
Konstancja30 23:09, 09 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Marzenko witaj ... niekonwencjonalny ... yhm ...oryginalny ... jestem na jakiejś 10 stronie u Ciebie i ... rany jakim prawem ja się tu w ogóle zalogowałam ... ... chyba tylko tytułem awansu tego co zamierzam stworzyć ... dobrze Marzenko, że masz tam ławeczki bo musiałam przysiąść i pozbierać to z siebie co mi poopadało ... bardzo dziękuję za dodanie otuchy ... choć wiem, że nie zasługuję na takie słowa to jakoś bardziej wierzę w to, że się uda
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
iwonaz 07:37, 10 maj 2012


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 561
Konstancja30 napisał(a)
cieszysz się ? ... ja się przyznaję, że absolutnie zwariowałam ze szczęścia ... intuicja podpowiadała mi, że tu będziesz ... miałam szukać ogród po ogrodzie ... a tu taaka niespodzianka przy kawusi ... no Iwona ... buziaki wielkie ...

wiem, że późno ale wsadziłam w czasie weekendu ziarenka od Ciebie ... po takim czasie je znalazłam ... nadal nie wiem co to jest ... gapię się każdego dnia czy już są ... ale nie ma ... a najlepsze, że jak się w tę ziemię patrzę to myślę o Tobie ...

Iwona super, że tu jesteś ... rewolucja jakaś się zapowiada w tajemniczym ogrodzie ... czekam ... bardzo czekam


A już myślałam, że nie zgadniesz Podaj mi jeszcze raz adresik na priv, a spróbuję wysłać Ci roślinki. Teraz są tak małe, że to jest jedyny moment kiedy nie bałabym się o tę podróż. A jak wzejdą z nasionek to jeszcze lepiej. Najważniejsze żeby przeżyła i zakwitła choć jedna roślina. Acha... to wilczomlecz białobrzegi, lubi słońce i wodę (tylko bez przesady-woda).
Z rewolucją w ogrodzie w postaci rabat narazie przystopowałam, zrobiłam dwie całkiem spore i narazie stop. Obsadzę na gęsto i później stopniowo resztę. Rabata trawiasta czeka w doniczkach. Kupiłam dwie świetne rośliny w zieleni miejskiej - rącznik. Jednoroczna, ale olbrzymia i może dodać ogrodowi fajnego klimatu.
U Ciebie jak zawsze ... pięknie. Wystarczy mały akcent a już zmieniasz cały nastrój w ogrodzie. A ja latam, latam, sadzę, przesadzam...i czekam na ten klimat...ale to dobiero wtedy jak na głucho zarosnę. Jestem już taka niecierpliwa, że w tym roku sadzę jednoroczne pnącza Cobea. Są świetne wysiałam w marcu i wzeszło mi 18 sadzonek...11 rozdałam koleżankom a 7 czeka na posadzenie. To fioletowa i połączę ją z białymi różami "pnącymi" przy pergolkach, ponieważ w moim syberyjskim klimacie te róże nigdy nie trafią na szczyt, a Cobea pięknie się z nimi skomponuje i wyciągnie całą roślinną "kompozycję" do góry. Generalna zasada - wszystko ma zarosnąć.

Jakże miło będzie Cię znowu poczytać Uściski
____________________
Iwona - Zielona.....i ogród
Linka 07:51, 10 maj 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Witam rankiem
Konstancjo gdybyś mogła mi dokładnie napisać jaką farbą mam pomalować te plastikowe donice bo zielona jestem w tym temacie,..... zapisana jestem na kursik do Any ale dziś będę w markecie to może coś kupie i popróbuję ( póki zapał mam duży )

Obsadzałaś juz taras w tym sezonie?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Konstancja30 14:21, 10 maj 2012


Dołączył: 06 maj 2012
Posty: 6260
Linka napisał(a)
Witam rankiem
Konstancjo gdybyś mogła mi dokładnie napisać jaką farbą mam pomalować te plastikowe donice bo zielona jestem w tym temacie,..... zapisana jestem na kursik do Any ale dziś będę w markecie to może coś kupie i popróbuję ( póki zapał mam duży )

Obsadzałaś juz taras w tym sezonie?


taras w planach weekendowych ... pelargonia wygryzie chyba petunie na dachu garażu (w doniczkach to nie jest zielony dach) ... te małe tworzące wielkie białe kule zostaną (jak będą ) ... lawenda ... widziałam drzewko oliwne ale to wielka niewiadoma bo jak stałam tak przy cenie usiadłam ... więc w drodze kompromisu być może oleander ... eksperyment floksiany w nietypowym wykorzystaniu też mi przyszedł do głowy ... magazynuję i układam ... szwendam się po szklarenkach i potem burza ... ma się skrystalizować do weekendu ... bo wtedy działamy ...

farba zwykła wodna farba akrylowa do drewna i metalu ... na każdej półce w markecie znajdziesz bez problemu ... nad firmą na eksperyment się nie zastanawiaj ... bierz promocję ...
____________________
Iza - Ogród marzeń... cegła...róża... lawenda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies