Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides

malgol 13:38, 17 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mirka napisał(a)
Mogło tak właśnie być tylko że ja swoje rozplenice na początku maja przycinałam.


No to jest nadzieja,że wszędzie opóźniają się z wybudzaniem
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Karol99 15:44, 17 maj 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
malgol napisał(a)
Zastanawiam się,że mogły im zaszkodzić póżne kwietniowe przymrozki w nocy ok -2 stopni? Były już przycięte...


Na pewno to nie zaszkodziło. Taki to szkodzi na młode listki. Ja ciąłem z początkiem kwietnia i wiele razy były przymrozki i wszystkie pięknie się już zazieleniły.

Twoja albo zmarzła zimą albo zgniła.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Anabell 20:36, 17 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Obserwowałam też swoje miskanty i rozplenice, w tym tygodniu nagle widać ruszają. nie jestem pewna co do turzyc brązowych czy żyją.

Zima była łagodna a dużo mam niespodzianek.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
pawel_snopek 20:51, 17 maj 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Moje wszystkie trawy mocno dostały od nadmiaru wilgoci, wszystkie rozplenice zgniły to jest około 12 sztuk, morning light zmarzły z 8 żyje tylko 1 co do innych traw też wyglądają strasznie
____________________
Paweł - Ogród pod górą
malgol 08:07, 18 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Karol99 napisał(a)


Na pewno to nie zaszkodziło. Taki to szkodzi na młode listki. Ja ciąłem z początkiem kwietnia i wiele razy były przymrozki i wszystkie pięknie się już zazieleniły.

Twoja albo zmarzła zimą albo zgniła.


Zawiązane były w chochoł czyli i od mrozu i od nadmiaru wilgoci powinien je uchronić Przeżyły 5 lat a zimy były różne i czasem nawet nie związane i raptem w tym roku zmarniały kiedy właściwie zimy nie było?
Nie rozumiem tego Zapłaczę się za nimi! 10 sz- tworzyły taka piękną rabatkę
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Karol99 09:25, 19 maj 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dziwne.. Przecież parę lat temu było gorsze zimy niż ta i poprzednia.
Może jeszcze poczekaj.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
malgol 09:45, 19 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No właśnie bardzo dziwne. Poczekam, choć nadzieje już prawie straciłam. Ruszyły wszystkie miskanty i rozplenica innej odmiany ,ale nie znam nazwy( dostałam ja ) kwitnąca ciemnymi kłosami i dużo większa od Hamelm.
Te pewnie odeszły na wieczny spoczynek
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mania0 10:58, 20 maj 2016

Dołączył: 22 lip 2014
Posty: 56
Witam
Chciałam zadać pytanie ale widzę, że juz temat poruszony.. więc się przyłączam. Żadna trawa u mnie nie ruszyła (rozplenice, miskanty), czekać jeszcze czy już spisać na straty? Macie jakieś informacje czy w szkółkach też mają ten problem?
malgol 12:30, 20 maj 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No ja czekam jeszcze bo wyszłam z założenia ,że i tak w szkółce teraz żadnej wyrośniętej rozplenicy nie dostanę to chociaż te "jeże" słomiane niech na rabacie będą . Moje miskanty ruszyły, ale rozplenice ani rusz
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Jadwiszka 22:08, 20 maj 2016

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
u mnie tez wiele traw nie rusza jednak, tak samo frosted curles i bronze form wychodzą suche źdzbła garściami, niektóre miskanty nie ruszyły wcale, jednak ta zima dała się widać we znaki - choc ja nadmiaru wilgoci nie zaobserwowałam u nas, mrozów też nie było. Szkoda.Bo to dla mnie oznaka - że trzeba przystopować z trawami i ukierunkować się na pewniejsze rośliny. Planowałam mnożenie i podziały wiosną i wychodzi na to, że nie ma czego dzielić, a wręcz trzeba kupować co innego w te miejsca , które były juz zarośnięte, co przy nowo zakładanym ogrodzie mocno trzepie po kieszeni.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies