Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Zakupy w centrach handlowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakupy w centrach handlowych

Sharlee 21:44, 15 maj 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Chciałam Was zapytać czy kupujecie rośliny w centrach handlowych tylu LM, Auchan itd... Jakie jest Wasze doświadczenie? Ceny są znacznie niższe niż w centrach ogrodniczych, ale czy jakość tych roślin jest taka sama? Ostatnio w Auchan skusilam sie na Perukowca Golden Spirit, miał tak cudowne zielono-cytrynowe listki, ze nie mogłam mu sie oprzeć Kupiłam, choć z nutka obawy, ze za chwile padnie, a może sie mylę i niepotrzebnie obawiam?
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
Gardenarium 22:11, 15 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wystrzegajcie się iglaków jesienią, Sebkowi padły chyba wszystkie, a na pewno wie jak się sadzi i pielęgnuje.

Nie kupuję iglastych, często kupowałam różne byliny np. żurawki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 23:04, 15 maj 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
ja jakoś nie zauważyłam że jest tanio , wręcz odwrotnie . byliny bardzo drogie . do tego te woreczkach często przesuszone lub podgnite . kupiłam kiedyś winobluszcz trójklapowy i padł po miesiącu jeszcze w lecie .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 08:59, 16 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rzeczywiście - iglaki z LM i Obi wszystkie mi padły, a tanie to nie były. W ogóle w Obi i LM są ceny tak wyjachane do góry, że można dostać ciężkiego szoku. Kupiłem raz rh cunnigham's'white w Castoramie, wypuścił mi masę liści w tym roku, ale kwiatka nie ma żadnego.... Za to Auchan - mogę polecić - czasem na prawdę opłaca się coś kupić. Mają też bardzo tanie cebulowe, dwa razy tańsze niż w LM.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
motylla 09:27, 16 maj 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Barwinek w Obi doniczka 9 cm 14,99
____________________
Małgosia - Na okrągło
kaisog1 11:30, 16 maj 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Bardzo często, jak jeszcze szkółki pozamykane, kupuję w Auchanie. Kupiłam sporo i z zakupów jedyna strata to jabłonka (ale to moja wina bo złą wybrałam). Generalnie warto tam kupić ale tylko przed sezonem.... potem już koniec. O rośliny nie dbają niestety także przesuszone biedaki tam siedzą

W Obi nie kupuję nic, bo drożyzna straszna. Czasem znajdą się fajne sztuki w Praktikerze (kupiła cyprysika szczepionego za 45 zeta )
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gabriela 12:07, 16 maj 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
W OBI kupuję cebule narcyzów w dużych workach, po 50, 100 sztuk, są tanie i bez zarzutu. Dobrej jakości są storczyki i rośliny domowe, więc warto.
Z początkiem sezonu zdarzało mi się nabywać oleandry, zioła, fuksje, w tym roku złocień na kiju w bardzo dobrym gatunku. Balkonowe kupuję na targowisku w Wieliczce, albo w slepach ogrodniczych.
W OBI kupuję też ceramiczne donice, mimo że drogie, to zakup na lata, a zimą zdarzają się wyprzedaże i wtedy ceny są b. korzystne, więc warto na nie polować.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Martek 13:20, 16 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
motylla napisał(a)
Barwinek w Obi doniczka 9 cm 14,99

Hahahahahaaa............
Ale śmiech się kończy kiedy wszystkie centra ogrodnicze małpują ceny od OBI Nigdy nie było takich cen w starych,sprawdzonych miejscach jak od kilku lat kiedy markety urosły w moim mieście
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 13:22, 16 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Dziewczyny,a co myślicie o kupowaniu właśnie wspomnianych ziół?
Oni je pędzą ?A ja chcę raczej zdrowe zioła.Jak to jest?Wiele roślin jest importowanych to może nie są ,aż tak przenawożone???
Mam ochotę na jakieś bo sama nawet pietruszki nie wysiałam,ale nadrobię .Natomiast rozmaryn mnie kręci bardzo
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 13:29, 16 maj 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Kupiłam jakieś drobiazgi w OBI i jestem zadowolona,ale chyba dlatego,że wiem co jest nie łatwe do zdarcia
W LM była wyprzedaż cebulowych wtedy nie wiedziałam co brać bo zostało sporo towaru ...
Wzięłam się w garść i zakupiłam tylko to co wiedziałam,ze z pewnością mi się przyda ))))))))
Natomiast ceny normalne w OBI powalają często.
Bywają wyprzedaże i tu można skorzystać.
Żaden ogrodniczy nie schodzi tak z cen jak markety
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies