Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod starym modrzewiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod starym modrzewiem

Mille 12:27, 16 maj 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Witamy w naszym ogrodzie

Onieśmielona cudownymi, zadbanymi ogrodami Forowiczów, długo wzbraniałam się przed pokazaniem swojego zakątka. Mój ogród... nie do końca jest mój, bo znajduje się przy moim rodzinnym domu, ale mam to niewątpliwe szczęście, że mogę w nim swobodnie realizować swoje zapędy ogrodnicze, marząc o własnym ogrodzie.

Ogród ma swoje lata i swoją historię - jest w nim kilka wiekowych drzew. Mam do nich sentyment, ponieważ sadzili je Bliscy, których już z nami nie ma, a nawet ci, których znam tylko z opowieści i starych fotografii (modrzew przyniesiony z lasu przez moją prababcię ma więcej lat niż ja... razy 2). Niemniej jednak, gdy trzeba coś usunąć, podejmujemy"męskie" decyzje, choć nie bez żalu. Wiek ogrodu i obecność starszych okazów roślin nieco zawęża pole popisu, tak więc nie znajdziecie tu rabat zgodnych z zasadami projektowania, z feng shui, a często - nawet ze zdrowym rozsądkiem!

Nasz ogród nie jest i nigdy nie będzie profesjonalnie zaprojektowanym miejscem, ale też nie dążymy do tego. Traktujemy go jako okazjonalną pasję, podchodząc dość swobodonie do tematu - nawet zachwaszczony trawnik nie przeszkadza nam, by w pełni cieszyć się ogrodem i przyjmować - zawsze z dumą - ogrodowe komplementy. Ogród nas cieszy, relaksuje, rozładowuje stres, a także uczy cierpliwości i radosnego oczekiwania.

Będzie dużo fotek (jak tylko przestanie padać), a na powitanie fotografie z roku 2011:




Wiosenni mieszkańcy (żeby było jasne, nikt ich nie niepokoił


____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
justi 12:35, 16 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj! Bardzo ładny ogród , nie wiem czemu się wzbraniałaś. Mam podobnie ze swoim ogrodem, też przy domu rodzinnym, jest jaki jest i mnie cieszy, że mogę w nim trochę podziałać po swojemu.
Może nam się uda i doczekamy swoich własnych wypasionych ogrodów
Pozdrawiam cieplutko w ten pochmurny dzień!
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 12:35, 16 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ach zapomniałam....ptaszyny urocze, fajna fotka
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
hanka_andrus 12:41, 16 maj 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj,śliczny zakątek,a twoje podejście do tematu....praktyczne i takie jak lubię......Ptaki w ogrodzie muszą być,a w takim wiekowym,wręcz konieczne ,żeby były.
Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Przetacznik 12:49, 16 maj 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
ta latarenka doskonale podkreśla urok rabaty...
____________________
Pszczelarnia 12:57, 16 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
O, mamy ogród z historią...., witaj!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ania_wesola 13:16, 16 maj 2012


Dołączył: 11 sie 2011
Posty: 229
Ślicznie się zapowiada! Witaj
____________________
Od planów do... spełnienia marzeń
Sebek 13:36, 16 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękny masz ogród - bardzo mi się podoba to pierwsze zdjęcie z pięknie prowadzonymi iglakami
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 14:12, 16 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te iglaki takie śmieszne - futerkowe. Od razu mi się skojarzyły z moimi trawkami Holcus mollis
Witaj wśród nas i zdjęcia mile widziane a nawet pożądane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 14:59, 16 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Milena cieszę się, że zdecydowałaś się pokazać nam swój ogród z historią i duszą , bo jest co pokazywać i podziwiać czekam na więcej
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies