Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Ewa777 12:39, 16 sie 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Jakiego nawozu użyć teraz do trawy?
Na jesienny jeszcze za wcześnie.
Czy Yara Mil complex będzie dobry?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
dubois 08:53, 21 sie 2014

Dołączył: 04 kwi 2014
Posty: 16
co polecacie jako nawóz jesienny i kiedy go zastosować?
Gardenarium 08:29, 22 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ewa777 napisał(a)
Jakiego nawozu użyć teraz do trawy?
Na jesienny jeszcze za wcześnie.
Czy Yara Mil complex będzie dobry?



Jesiennego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 19:47, 22 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ewa777 napisał(a)
Jakiego nawozu użyć teraz do trawy?
Na jesienny jeszcze za wcześnie.
Czy Yara Mil complex będzie dobry?

Ewa.
Nic nie jest za wcześnie. Wegetacja trawy już na tyle spowolniła, że duże dawki azotu nie są jej potrzebne. Jeżeli nie wprowadziłaś przedsiewnie, doglebowo odpowiedniej dawki fosforu i potasu to możesz te składniki uzupełnić teraz. Za mniej, więcej dwa lata przemieszczą się one w okolice włośników korzeniowych trawy na głębokość 10-15 cm od pow gleby i po przeniknięciu w jej struktury, uszczelnią i wzmocnią tkanki które nie będą wtedy zbyt wrażliwe na mróz.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Manalena 17:53, 27 sie 2014


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Jakiego nawozu uzywacie na jesień i czy sypiecie go raz czy powtarzcie?
____________________
Ogród dla zapracowanych
Gardenarium 12:11, 28 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sypie się raz i koniec, my sypiemy Florovit jesienny do trawników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Loosiuu 18:53, 09 wrz 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
A czy jak wysiałem teraz trawnik i świeżo wschodzi, to mogę tak pod koniec września jeszcze posypać jesiennym, czy poczekać do wiosny i sypnąć coś głównie z azotem. Myślałem o zmniejszonej o połowę dawce, ale żeby nie przedobrzyć wolę zapytać
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
waldek727 19:47, 09 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Rozumiem, że zapomniałeś przed siewem trawy wprowadzić do gleby nawóz przedsiewny i stąd teraz Twoje rozterki z młodym trawnikiem.
Loosiuu napisał:
Myślałem o zmniejszonej o połowę dawce

Nie wiem jak mam to rozumieć. Znaczy się jak brakuje w glebie na której rośnie trawnik odpowiedniej ilości np. magnezu, potasu i siarki to Ty chcesz te składniki uzupełnić ale tylko w połowie? Tak żeby trawa w dalszym ciągu miała niedobór tych składników?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Loosiuu 21:16, 09 wrz 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Pod trawnik została odpowiednio przygotowana i użyźniona gleba. Wszystko wykonane książkowo. Trawnik ładnie wschodzi i za ok. tydzień będę mógł wykonać pierwsze koszenie. Zastanawiałem się tylko czy nie wzmocnić go dodoatkowo nawozem jesiennym na koniec września, ale z racji mojej tendencji do przedabrzania chyba odpuszczę sobie chyba to i poczekam do wiosny, żeby wystartować na normalnym nawozie, głównie z azotem. W sumie odpowiedziałem sobie sam na pytanie...
Dawka zmniejszona o połowę, czyli po prostu mniej sypnąć

Zastanawiam się kiedy najpóźniej można zastosować nawóz jesienny. Nie chodzi o konkretny miesiąc, bo wiadomo jak jest z pogodą. Raczej jakie powinny być warunki? Widać po ostatnich zimach jak różnie przychodzi ochłodzenie. Czy jest jakiś konkretny znak, że w tym momencie jest koniec jakiejkolwiek pracy z trawnikiem w sezonie? Czy trzeba po prostu obserwować pogodę i się dopasować?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Gardenarium 08:53, 10 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Daj sobie spokój z nawożeniem, zrobisz to na wiosnę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies