Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

gemciu83 21:22, 21 lut 2015

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Mech na kostce ma się tyle do trawnika co piernik do wiatraka.
Na kostce masz mech bo kostka trzyma wilgoć i stąd mech.
Jeżeli trawnik ma właściwe pH to mech nie wejdzie.
Jeśli zaczniesz go torpedować azotami to sam sobie mech wprowadzisz. Plus woda i cień i gotowe.
Ale to tylko moje zdanie.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 09:27, 22 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem o Twoim mchu. Zbadaj pH gleby, wtedy zastosuj odpowiedni nawóz, albo nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolina84 11:53, 26 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Czy stosował ktoś nawóz Yara Vila nawóz do trawnika? : Nawóz posypowy, granulowany, azotowy z zawartością magnezu: 27%N; 4% MgO; 7%CaO.
Co myślicie o zastsowaniu tego nawozu na start zamiast saletry amonowej, a po kilku tygodniach dać Yara Mila Complex?

podaję link, nie wiem czy można
http://vila-nawozy.pl/produkt/16/nawoz-do-trawnika-szybki-wzrost-op.-12-kg.html





____________________
gemciu83 11:53, 26 lut 2015

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Niczym spelcjalnym od Salmagu to się nie różny no poza ceną, a dać możesz.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
karolina84 11:53, 26 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

O Salmagu jeszcze nie doczytałam tzn że jest tańszy czy droższy?
____________________
waldek727 11:53, 26 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

karolina84 napisał(a)
Czy stosował ktoś nawóz Yara Vila nawóz do trawnika? : Nawóz posypowy, granulowany, azotowy z zawartością magnezu: 27%N; 4% MgO; 7%CaO.
Co myślicie o zastsowaniu tego nawozu na start?

Zniszczysz sobie trawnik.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
karolina84 11:54, 26 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

waldek727 napisał(a)

Zniszczysz sobie trawnik.

Aż tak źle może być? A może poprostu saletrę wapniową? Czytałam że na początku najlepiej zasilić trawnik nawozem z dużą ilością azotu, a póżniej np. Hydrocomplex. Oczywiście te wszystkie zabiegi jeszcze nie teraz Na ogród warzywny daję Humus Active (taka papka), to może i na trawnik też będzie dobry
____________________
waldek727 11:54, 26 lut 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Karolinko.
Po zimie w początkowej fazie wegetacji trawy na naszych trawnikach w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o regenerację uszkodzonego systemu korzeniowego. O to postara się fosfor i potas, a nie tak duża zawartość azotu w nawozie. Najpierw, jak ja to mówię, trawa musi nabrać wigoru, aby móc z pożytkiem wykorzystywać składniki potrzebne do budowy zielonej masy. Nie wiem jakich składników brakuje w glebie na której rośnie Twój trawnik, dlatego też nie zaproponuję Ci konkretnie żadnego nawozu.
Jeżeli chodzi o makroelementy to powinny one oscylować w pierwszym nawożeniu wiosennym w granicach:
N-10% P-15% K-15%
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
karolina84 11:54, 26 lut 2015


Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 89

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Odnowa, regeneracja (wertykulacja, aeracja) trawnika

Jak to dobrze że jest forum i są ludzie dzięki którym człowiek staje się mądrzejszy Waldku Dziękuję za dobre rady
____________________
nodan 16:47, 18 mar 2015

Dołączył: 19 maj 2013
Posty: 12
waldek727 napisał(a)
Karolinko.
Po zimie w początkowej fazie wegetacji trawy na naszych trawnikach w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o regenerację uszkodzonego systemu korzeniowego. O to postara się fosfor i potas, a nie tak duża zawartość azotu w nawozie. Najpierw, jak ja to mówię, trawa musi nabrać wigoru, aby móc z pożytkiem wykorzystywać składniki potrzebne do budowy zielonej masy. Nie wiem jakich składników brakuje w glebie na której rośnie Twój trawnik, dlatego też nie zaproponuję Ci konkretnie żadnego nawozu.
Jeżeli chodzi o makroelementy to powinny one oscylować w pierwszym nawożeniu wiosennym w granicach:
N-10% P-15% K-15%


Możesz podać przykład jaki w miarę uniwersalny nawóz kupić do trawnika.

Wyczesałem porządnie filc po zimie, a było go z 70% objętości trawnika. Zaniedbałem odżywania mojej gęstej darni jesienią i podeschła. Trawa jest mocno ukorzeniona, ale potrzebuje ją wzmocnć i pobudzić do życia, ale w nawozach jesetm zielony. W sklepie z nawozami nie do końca potrafili mi doradzić
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies