Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

waldek727 17:35, 18 mar 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
nodan napisał:.
Możesz podać przykład jaki w miarę uniwersalny nawóz kupić do trawnika.

nodan.
Ja jestem pasjonatem ogrodnictwa a nie wróżką. Zrób najpierw analizę gleby, pokaż wyniki i dopiero na tej podstawie będę mógł Ci określić jakie masz zastosować nawozy i w jakiej dawce. Nie ma czegoś takiego jak ,,nawozy uniwersalne". Glebę uzupełnia się tymi składnikami których zaczyna brakować. Zarówno nadmiar jak i niedobór jakiegoś składnika ma istotny wpływ na wygląd trawnika. Ja stosuję tylko nawozy organiczne o czym piszę na forum.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
lorak 16:01, 19 mar 2015

Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 11
Witam,

Dziś po raz pierwszy zajrzałem na to forum i pewnie nie ostatni

W zeszłym roku spaliłem trawę, Obecnie wygląda bardzo marnie tzn, nie jest gęsta.

Chciałem w następnym tygodniu zrobić areacje (wertykulacji nie zrobię bo trawa ma rok).
Ziemie mam bardzo gliniastą z tego co mierzyłem wyszła że jest na granicy Kwaśnej/bardzo kwaśnej

po areacji chciałem dać saletrę wapniową po 4 tygodniach yara mila complex.

proszę o podpowiedz czy to dobre rozwiązanie?

Myślałem też o dosianiu trawy ale jest bardzo dobrze zakorzeniona więc chyba nie trzeba ?
dubois 21:36, 23 mar 2015

Dołączył: 04 kwi 2014
Posty: 16
czy na wiosnę lepiej zastosować 'Vila Yara Szybki Wzrost 27%N; 4% MgO; 7%CaO' czy 'Vila Yara PRO-COMPLEX NPK 20+6+9,5 (MgO)'?
Dodam ze trawnik był zakładany w kwietniu tamtego roku
lorak 10:00, 24 mar 2015

Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 11
Witam

Czy nie będzie żle jeżeli będzie padało przez dwa dni po posypaniu siarczanu amonowego nie wypłuczego go deszcz?
Gardenarium 12:08, 24 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej będzie lepiej, bo nawóz nie jest po to, żeby leżał na wierzchu, a po to żeby go rozpuścić i niech dociera do korzeni. Co najpóźniej dzień po sianiu nawozu powinien byc ropuszczony, nawet najlepiej w tym samym dniu. Nie czekaj na deszcz a podlej trawnik.

Tylko, czy chcesz zakwasić glebę?

http://www.ppr.pl/artykul-siarczan-amonowy-83141-dzial-2203.php
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marbrz 15:13, 24 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
dubois napisał(a)
czy na wiosnę lepiej zastosować 'Vila Yara Szybki Wzrost 27%N; 4% MgO; 7%CaO' czy 'Vila Yara PRO-COMPLEX NPK 20+6+9,5 (MgO)'?
Dodam ze trawnik był zakładany w kwietniu tamtego roku

A ja proponuję YaraMila Complex. Na zmianę z saletrą wapniową Tropicote także Yary. Zaoszczędzisz sporo kasy a efekt ten sam lub lepszy.
marbrz 15:17, 24 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
lorak napisał(a)
Witam,

Dziś po raz pierwszy zajrzałem na to forum i pewnie nie ostatni

W zeszłym roku spaliłem trawę, Obecnie wygląda bardzo marnie tzn, nie jest gęsta.

Chciałem w następnym tygodniu zrobić areacje (wertykulacji nie zrobię bo trawa ma rok).
Ziemie mam bardzo gliniastą z tego co mierzyłem wyszła że jest na granicy Kwaśnej/bardzo kwaśnej

po areacji chciałem dać saletrę wapniową po 4 tygodniach yara mila complex.

proszę o podpowiedz czy to dobre rozwiązanie?

Myślałem też o dosianiu trawy ale jest bardzo dobrze zakorzeniona więc chyba nie trzeba ?

Rozmawiałem i pisałem ostatnio ze specjalistami Yary. Propozycja była taka, że najpierw YaraMila Complex i potem Tropicote, choć można ją podać jednocześnie z complexem.
lorak 11:32, 25 mar 2015

Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 11
Danusiu pomyliłem się kupiłem tak jak ty radziłeś "saletrę" amonową wapniowej nie mogłem dostać, trzech tygodniach kupie Yara mila complex.

wczoraj wykonałem aerację zostały tylko małe kępki dziś będą rozrzucał saletrę i podlewał.
Po dwóch dniach chcę trochę dosiać trawy.

Pozdrawiam
karol
dubois 13:55, 25 mar 2015

Dołączył: 04 kwi 2014
Posty: 16
marbrz napisał(a)

A ja proponuję YaraMila Complex. Na zmianę z saletrą wapniową Tropicote także Yary. Zaoszczędzisz sporo kasy a efekt ten sam lub lepszy.


YaraMila Complex i Procomplex jest chyba w tej samej cenie, tylko pytanie jak i co i kiedy najlepiej zastosować, kiedy pierwsze nawożenie i kiedy nastepne?
marbrz 17:02, 25 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Na bazie własnych obserwacji stosowałem dotychczas nawożenie równo co 30 dni. Kilka dni opóźnienia powodowało blednęcie trawy. Pierwsze nawożenie complexem zrobione po wertykulacji 15 marca. I tu jedo ale. Posłuchałem rad Waldka727 i postanowiłem zrobić badanie gleby. Koszt w sumie niewielki bo 51 zł + dodatkowo za 19 zł ośrodek przygotowuje do konkretnych nawozów kompleksowy system nawożenia, czyli dawki i terminy. Przygotowałem w excelu tabelę najważniejszych nawoaów yara, z której będzie to zrobione. Mogę udostępnić. Badanie zrobię dopiero pod koniec kwietnia jak to co posiałem wsiąknie w glebę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies