Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

marbrz 10:39, 12 maj 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Teraz jest najwieksza fala wzrostu nie tylko trawnika ale i pozostałej roślinności. Możesz spokojnie sypać nawóz wg zaleceń z opakowania tj. 25 kg na 1250 m. I potem na zmianę raz saletra raz hydro. W mniejszych dawkach można też stosować hydro na rabaty i iglaki.
blackstork 11:37, 12 maj 2015


Dołączył: 11 kwi 2013
Posty: 216
Zastanawiam się czy sypać nawóz czy robić oprysk na chwasty. Nie zrobiłem pierwszego nawiezienia na start, ale mlecze się rozrosły dość mocno i nie wiem czy dodawać im nawozu, czy też najpierw zrobić oprysk. Boję się pryskać, nigdy tego nie robiłem i nie chciałbym, ale ta ilość mleczy zwiększa się każdego dnia, mimo, że koszę trawnik co kilka dni.
Jak myślicie?
____________________
Wojtek - Ogród etapami
marbrz 07:49, 13 maj 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
W najblizszych dniach ma padać więc syp nawóz. Jak pokaże się słoneczko po nawiezieniu opryskuj. W międzyczasie zaopatrz się w urządonko do wyrywania chwastów i pospaceruj z wiaderkiem po ogrodzie oczywiście pracując.
MarcinCz 10:01, 13 maj 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
Witam jestem na etapie siania trawnika po jakim czasie posiać nawóz i jaki? Wiem że jeszcze nie mam trawy na "wierzchu" ale już powoli trzeba myśleć.Dodam tylko że mam założone nawadnianie, trawa WIMBLEDON Kalnas.Wcześniej jesienią posiałem wapno. Przed sianiem jakoś około tygodnia wcześniej wysiałem nawóz Tarnogran.
____________________
marbrz 20:54, 18 maj 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Znalazłem dziś w necie ciekawe 2 artykuły z 2011r. Na temat nawożenia boisk sportowych. Sadzę że warto poczytać jak dbać o zieloną murawę na większych powierzchniach, choć można to przekładać także na mniejsze kawałki. Widać w artykule trapiące wielu, kolory trawy i odpowiedź z czego on wynika. Polecam
Część 1 http://esportplus.pl/index.php?act=article&sub=view&id=6929
Część 2 http://esportplus.pl/index.php?act=article&sub=view&id=7235
I co ciekawe jestem w kontakcie z autorem tego tekstu. Pomaga w analizie doboru składników pokarmowych na bazie otrzymanych z OSCHR wyników badania gleby.

Seal 22:12, 25 maj 2015

Dołączył: 11 cze 2013
Posty: 20
marbrz napisał(a)

Rozmawiałem i pisałem ostatnio ze specjalistami Yary. Propozycja była taka, że najpierw YaraMila Complex i potem Tropicote, choć można ją podać jednocześnie z complexem.


Marbz mam pytanie odnośnie ilości jaką stosujesz na swój trawnik. Czytałem chyba wszystko już ale niestety gdzieś mi umknęło. Mam nawóz Yara Mila Complex dokupię jeszcze Tropicote i pytanie jakie dawki stosować na 100m2 trawnika???


Piszesz również żeby stosować zamiennie i moje pytanie brzmi jak często kosisz trawe i co ile stosujesz

Np. 5 koszeń
nawóz Yara mila complex
5 koszeń
Tropicote
??

Czy wygląda to jakoś inaczej
marbrz 10:36, 26 maj 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
@seal
Po analizie gleby już nie stosuję nawożenia na oko (choć i w niej znalazłem błedy i je eliminuję powoli) tylko dozuję je do potrzeb i jakości ziemi. Z tego co pisał mi na początku roku przedstawiciel yary zamiennie raz tą i raz tą. Ja koszę co 4 dni a to wymaga znacznego zwiekszenia nawożenia azotowego i potasowego sięgającego 3-4 kg azotu na 100m2, a stosuję nawozy tradycyjne. Jeśli kosisz tak często a glebę masz przepuszczalną możesz stosować nawóz co 3 tygodnie. Worek Complexu 25 kg wystarcza na 1250m2,czyli 1 kg na 50m2.
Maciek76 08:42, 02 cze 2015

Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4
A znacie jakiś dobry sklep w internecie, w którym można kupić nawozy do trawy? Nie chcę kupować na allegro.
marbrz 09:13, 02 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Szukaj sklepów z nawozami rolniczymi w okolicach. Najczęściej są one w składach węgla, budowlanych. Opłaca się bardziej podjechać kawałek samochodem niż płacić za przesyłkę kupując kilka worków.
MarcinCz 20:10, 02 cze 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
Witam trawnik zasiany trzy tygodnie temu nie kosiłem jeszcze.Pytanie czy mogę już sypnąć nawozem czy czekać.Załączam fotki trawnika.
W niektórych miejscach są delikatne place.Czy dosiać trawę czy też czekać?
Myślę że marbrz pomożesz i liczę na twoje sugestie.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies