Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Tess 09:43, 01 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Gardenarium napisał(a)
Nadaje się też do nawożenia innych roślin nie tylko trawnika.


Dubelek mi się przytrafił
To może zapytam - a pod iglaki też? i pod bukszpany?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Gardenarium 23:04, 01 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Szkólkarze sypią pod iglaki też, ja nie sypałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adka 12:51, 07 maj 2013


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Witam serdecznie,za radą Danusi zrobiłam kultywację trawnika,dosiałam trawy,posypałam saletrą wapniową ,podlałam.Kiedy mogę uzyć następny nawóz i jaki .Czy saletra wapniowa to tylko wiosną na start?
____________________
Adrianna
Sebek 13:21, 07 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Na początku wymieniliśmy różne nawozy - saletrę głównie stosujemy na start, ale dwa lata temu sypałem ją do lipca i trawnik wyglądał pięknie - latem po prostu potrzebuje już innych składników. Jak Ci zostało to zużyj ten nawóz, bo saletra łatwo zlepia się i potem trudno te grudy rozbić.

Nawozimy co trzy tygodnie lub rzadziej.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
psulek 22:57, 07 maj 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
Może i ja coś napiszę - nie wiem czy to norma dla każdej trawy, ale u mnie na opakowaniu była instrukcja:

1. Na wiosnę po pierwszym koszeniu Saletrzak (N + Mg + Ca) i Polimag/Yara Complex (NPK + mikro) w ilości 1-1,5kg na 100m.
2. Co czwarte koszenie 1-1,5kg Saletrzaku na 100m
3. Na przełomie sierpień-wrzesień 1-1,5kg Polimagu/Yara Complex na 100m

Koniec nawożenia.

Na razie staram się stosować i efekt jest świetny. Z tym że p-kt 1 zrealizowałem w dwóch etapach - Saletrzak po wygrabieniu "aeratorem", Complex dopiero dzisiaj - bo nie padało albo padało jak mnie nie było. Bałem sie tyle nawozu dać na raz. Górne dawki na gleby cięższe, dolne - na lekkie. Mieszanka składa się w większości z kostrzewy czerwonej.
Gardenarium 23:07, 07 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie październik to już za późno na nawożenie. trawa źle zimuje pędzona taka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
psulek 23:26, 07 maj 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
Szefowa czujna jak ważka - mój błąd - na instrukcji jest sierpień-wrzesień. Już poprawiłem.
Gardenarium 23:28, 07 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak ważka spodobało mię się
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adka 00:08, 08 maj 2013


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Bardzo dziekuję wszystkim za szczegółowe podpowiastki.
W takim razie poczekam kilka tygodni i użyję saletry znowu.Kupiłam 25kg, rzeczywiście przypomniałam sobie ,jak szybko się zbryla .
____________________
Adrianna
zakol13 16:07, 08 lip 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Saletrę amonową do kiedy sypać? Kupiłem 30kg i mam tego w pierony jeszcze

Potem pasuje ograniczyć azot, a zacząć sypać inne składniki dobrze myślę? fosfor, potas? Możecie polecić coś oprócz sklepowych gotowych nawozów? Jakąś inną saletrę może?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies