Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

marbrz 20:11, 30 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Lotka- przypadek klasyczny opisywany setki razy na tym forum. Nie ma papu, nie ma trawy.
Gardenarium 21:28, 04 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lotka napisał(a)
Witam ,
potrzebuje porady w sprawie mojej nowo posianej trawyzalozylam trawnik pod koniec kwietnia,(nasiona + nawóz Polifoska)trawa pieknie zeszla ,pilnowalam z podlewaniem a teraz od tygodnia pojawiaja sie zółto brazowe place ,czy to oznaka żeby podsypac nawozem,czy bylo go zbyt wiele stracila swój piękny zielony kolor .
Prosze o porade


Żółte place? susza jest przeecież, skwar, podlewasz obficie?? że jak klękniesz to masz mokre kolana rano?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Seal 21:44, 08 lip 2015

Dołączył: 11 cze 2013
Posty: 20
Jako że przymierzam się do kupna nawozu jesiennego do trawy to mam pytanie czy mogę kupić nawóz YARA:

Folicare 7-27-24


czy aby nie za duże są wartości potasu i fosforu??

Kiedy pierwszy raz rozsypać jesienny nawóz??
marcin544 20:46, 15 lip 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131


W związku z otrzymaniem drugiej rozpiski nawozowej (z nawozów tradycyjnych) potrzebuję do kupienia:
60 kg - kredy granulowanej,
20-25 kg saletrzaku,
5 kg superfosfatu potrójnego,
10 kg soli potasowej.


Witam
Marbrz możesz napisać co i wjakich dawkach stosujesz i co jaki czas
Co na wiosne co w sezonie i co na jesień i w jakich dawkach ?
Pozdrawiam
kostekols 12:31, 20 lip 2015

Dołączył: 20 lip 2015
Posty: 2
Hej, chcę zamienić plac budowy w piękny trawniczek, znalazłem w sklepie internetowym BIOPON MIKORYZA DO TRAWNIKA 1,25kg TRAWY GRZYBNIA w promocji. Jak myślicie, będzie to dobre rozwiązanie czy polecicie coś innego?
Honzik 12:37, 21 lip 2015

Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 30
Posłuchałem rad Pani Danuty - od dwóch miesięcy koszę trawnik co 4 dni, nawożę polecanym siewnikiem ręcznym Scott - nawóz NPK, podlewanie co 2 dni, do tego mikoryza do trawników i zniknęły żółte place na trawniku, piękna soczyście ciemnozielona murawa-dywan
Dziękuję
właśnie kupiłem nóż do darni
____________________
Gosniak 16:39, 27 lip 2015

Dołączył: 06 sie 2014
Posty: 5
Witam
Wczytuję się w informacje jakie zamieszczane są na forum.
Dużo informacji rozjaśniło mi problemy w moim ogrodzie.
Znalazłam kila postów z lat poprzednich, jednak prosiłbym o pomoc w kwestii trawnika.
Mam działkę nad jeziorem.
Trawnik wieloletni (około 19 lat), nie wymieniany, dosiewany w miarę potrzeb, nawodnienie automatyczne, wiosną wertykulacja i aeracja, koszenie co tydzień, nawożenie 4 razy w roku.
Wiosną saletra amonowa, w tym roku wapniowa (trochę mchu, obok las), następnie Hydrocomplex, później dwukrotne nawożenie jesienne.
W lipcu pokazują się plamy i na nich różowaty budyń, czyli różowa nitkowatość. Tak to odczytuję.
Znalazłam informację, że jest to brak potasu.
Pytanie moje brzmi czy mogę zastosować sól potasową, czy sam potas.
Jestem cała głupia, ponieważ nie jest to brak pielęgnacji, a choroba wskazuje, że popełniam jakiś błąd.
Wygrabiam jeszcze w środku sezonu zalegającą suchą trawę. Trawnik koszony jest wysoko, jest imponujący do lipca.
Może jakaś podpowiedź co do nawożenia jesiennego, czym najlepiej. Trawnik ma 1300 mkw.
Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź.
Małgorzata Z Łodzi
marbrz 18:42, 27 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Nitkowatość czerwona jest objawem niedoboru azotu w glebie a nie potasu i występuje glownie na trwnikach składających się z kostrzewy. Nawożenie trawników zaś stosuje się jak mówią jedni co 3-4 koszenie, lub co miesiąc jak mówią inni, lub co 2 tygodnie jak robię to np ja. Zasilanie trawy 4 razy w dostosuje się na pastwiskach albo łąkach.
Nawozy jesienne trzeba stosować takie co mają więcej potasu a mniej azotu, czyli odwrotnie do zasilania wiosenno letniego.
Gosniak 19:39, 27 lip 2015

Dołączył: 06 sie 2014
Posty: 5
Dziękuje za informacje.
Postaram się znależ tę informację o potasie.
Wiem, że może by mało azotu, jednak boję się dawać więcej, żeby nie przenawozić.
Na 1300 mkw daję 5o kg nawozu.
Konsultowałam to powiedziano mi, że prawidłowo.
marbrz 20:40, 27 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Podaj jaki nawóz w jakich dawkach i terminach podajesz.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies