Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

jolanta_miko... 10:16, 04 kwi 2016

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 3
Dzień dobry wszystkim.
Proszę powiedzcie mi, czy jeśli w weekend zrobiłam wertykulację i wysypałam saletrę wapniową to mogę już zrobić dosiewkę trawy, czy muszę trochę odczekać? I kiedy wysypać następny nawóz Yara Mila Complex?
Roman_73 13:11, 04 kwi 2016


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65
Hej Osom.
Tez kiedyś robiłem analizę trawnika i wrzuciłem na forum z prośbą o konsultację.
Poszukaj wpisów kolegi o nicku marbrz - udzielił mi naprawdę wiele ciekawych i cennych porad, dzieki którym trawnik w zeszłym toku punktuję na 10/10

Pozdrawiam
Roman.


Chciałbym Was prosić o weryfikację zaleceń nawożenia - dałem do analizy 2 próbki gleby z przydomowego ogródka.
Pierwsza próbka jest z trawnika - trawnik założony z siewu w zeszłym roku. Obecnie jest zielono-żółty.
Druga próbka jest z rabaty z tujami szmaragd.
Wyniki analizy są następujące:



A zalecenia takie:



Jak na razie wczoraj zasiliłem trawnik saletrą amonową a tuje siarczanem amonu zgodnie zaleceniami.
Jeśli uważacie, że zalecenia są dobre to super i będę postępował zgodnie z nimi, natomiast jeśli macie jakieś rady lub inne zdanie to z góry dziękuję za podzielenie się nim!
____________________
Roman_73 13:47, 04 kwi 2016


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 65

Pozdrowionka wiosenne
Roman.
____________________
parodia1 17:59, 10 kwi 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
witam Wszystkich posiadaczy trawników.
tydzień temu posiałem nawóz na mój trawnik ( saletrę amonową) i tu mam pytanie bo są różne szkoły. czy po dwóch tygodniach sypnąć jeszcze dawkę np. saletry wapniowej czy już wchodzić na nawóz wieloskładnikowy?
Gardenarium 21:43, 10 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawóz azotowy jedynie na start, jednak dwa tygodnie to za mały odstęp w nawożeniu. To niewłaściwe postępowanie. Za miesiąc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
parodia1 20:18, 11 kwi 2016


Dołączył: 13 mar 2016
Posty: 19
i tak uczynię, sypne już wieloskładnik mam hydrokompleks i fructus.
a dziękuę.
Lalaith 10:09, 13 kwi 2016

Dołączył: 18 mar 2016
Posty: 9
A ja mam pytanie odnośnie nawożenia trawnika (czy też roślin kwasolubnych) rosnącego na glebie o pH > 7. Czy siarczan amonu, nawóz fizjologicznie kwaśny? Bo podobno przy takim pH nie działa już zakwaszająco a zasalająco. I poproszę o wyjaśnienie tego zjawiska, na jakiej zasadzie tak się dzieje?
Mazan 14:26, 13 kwi 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lalaith

Skrót pH to pondus hydrogenii co oznacza stężenie wodoru. Siarczan amonu zawiera resztę kwasową, która wiąże wolny wodór dając kawasy siarkawy i siarkowy, natomiast amonowa forma azotu jest pobierana przez rośliny, a częściowo przekształcana przez Azotobacter i Nitrobacter do formy saletrzanej oraz zużyta do budowy białek tych mikroorganizmów i udostępniana roślinom po ich obumarciu. Proces trwa ok. dwóch tygodni do miesiąca. Najdłuższy przebieg ma przekształcanie formy amidowej /mocznik/.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
libra 06:45, 14 kwi 2016


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 57
Dzień Dobry wszystkim!

Jesienią planuję wertykulację trawnika. Wiem, że przydałoby się również zastosowanie dolomitu gdyż gleba w tym miejscu ma kwaśny odczyn. Czy mogę sypnąć dolomitem bezpośrednio po zabiegu, czy należy odczekać jakiś czas? I jeszcze nie wiem jak pogodzić te dwa zabiegi z dosiewka, którą również powinnam przeprowadzić w tym miejscu. Myślałam, by przeprowadzić ją już wiosną (przyszego roku )

Joanna___ 20:24, 14 kwi 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Ja mam pytania dotyczące saletry amonowej: jak szybko ona działa i czy efekt można porównać do np.nawozu sypkiego florovitu ? Nie wiem kiedy i czego się spodziewać.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies