Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 07:23, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak poprawić zdrowotność gleby, porady czym i jak.

Spalić trawnika kompostem się nie da, bo to naturalne jest, więc przenawozić się nie da.

Tylko czy ty chcesz sypać na już założony trawnik czy przed jego zasianiem?

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
borowik 12:44, 22 lip 2016

Dołączył: 22 lip 2016
Posty: 1
Witam

Oto zdjecie mojego trawnika
Po zasianiu byl piekny, zielony a teraz jest coraz gorzej

Podlewanie jest automatyczne
Zrobilem badanie gleby i zalecenia jakie otrzymalem: zasilic dwukrotnie w odstepach 2-3 tyg fosforanem amonu 3kg / 100m2

Moze ktos pomoze i cos jeszcze zasugeruje? Bede niezmierne wdzieczny

Pozdrawiam
Gardenarium 19:35, 22 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dostałeś zalecenia zgodne z badaniem i zapotrzebowaniem to zastosuj, co mam doradzić jeszcze? Podlewaj i tyle.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krista 02:47, 23 lip 2016

Dołączył: 26 cze 2016
Posty: 9
Witam
NAwóz Yara Vila do trawników N+P+K 20+6+9,5 (MgO +2)
Producent radzi żeby nawozić co 60 dni
Czy nie uważacie że można by go zaliczyc do długo działających - na forum odradzacie długodziałających
Czy zmniejszyli byście odstępy między nawozeniem ????

Druga sprawa obniżenie ph siarczanem amonu - jak wiadomo jest w nim azot i po jakim czasie po nawożeniu yara wila N+P+K 20+6+9,5 (MgO +2) byscie sypneli siarczan amonu żeby nie spalić trawnika i w jakiej proporcji na 100 m2 aby obnizyć ph u mnie jest 6,9

Pani Danusiu moze Pani poradzi coś ?
ZielonyOgrodnik 07:25, 28 lip 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 6
Witajcie,


na Ogrodowisku jestem nowa. Właśnie założyłam swój pierwszy w życiu trawnik. Wcześniej hodowałam jedynie kwiaty doniczkowe, które też nie zawsze miały się dobrze

Zasialiśmy trawę w czerwcu. Niestety wraz z trawą wzrosły chwasty, które staramy się regularnie wyplewiać (walczymy m.in. z chwastnicą). W lipcu jeszcze dosiewaliśmy trawę w miejscach, gdzie były braki.

Pytanie moje brzmi - czy powinnam zastosować jakiś nawóz jesienny? Czy trawnik jednak jest za młody i dać mu spokój do wiosny?

Czy powinnam jesienią zastosować jakieś inne zabiegi?
Gardenarium 09:15, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie trawnika. Ile razy był koszony? Jak wygląda?

Należy zastosować nawóz jesienny, ale jeszcze za wcześnie. We wrześniu stosujemy jesienny.
Inne zabiegi - podlewanie i koszenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZielonyOgrodnik 15:57, 28 lip 2016

Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 6
Do tej pory byl koszony 2 razy. W niektorych miejscach przydaloby sie skosic, ale boje sie, ze porozwiewa mi nasiona. Trawa jeszsze nie wzrosla (ta z dosiewu).
Mamy automatyczne nawodnienie - 3x dziennie.
Zdjecia ponizej.


Gardenarium 17:11, 28 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krista napisał(a)
Witam
NAwóz Yara Vila do trawników N+P+K 20+6+9,5 (MgO +2)
Producent radzi żeby nawozić co 60 dni
Czy nie uważacie że można by go zaliczyc do długo działających - na forum odradzacie długodziałających
Czy zmniejszyli byście odstępy między nawozeniem ????

Druga sprawa obniżenie ph siarczanem amonu - jak wiadomo jest w nim azot i po jakim czasie po nawożeniu yara wila N+P+K 20+6+9,5 (MgO +2) byscie sypneli siarczan amonu żeby nie spalić trawnika i w jakiej proporcji na 100 m2 aby obnizyć ph u mnie jest 6,9
Pozdrawiam


Sypnij Yara co 30-45 dni, ale żeby nie spalić to trzeba go rozsypac równomiernie i podlewać, bo będzie na mnie, ja nie doradzam w sprawie dawek. Dawki masz na opakowaniu. Niektórzy nie umieją nawozić, czyli nawet rozsypywać i potem klops.
Jeśli nawet będzie padać to pod drzewami nie rozpuści się.

Siarczanem nie syp jednocześnie, siarczanem bym sypnęła na wiosnę, albo ze dwa razy na przemian.

Nie zaliczam tego nawozu Yara do długo działających.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krista 21:27, 28 lip 2016

Dołączył: 26 cze 2016
Posty: 9
Gardenarium napisał(a)


Sypnij Yara co 30-45 dni, ale żeby nie spalić to trzeba go rozsypac równomiernie i podlewać, bo będzie na mnie, ja nie doradzam w sprawie dawek. Dawki masz na opakowaniu. Niektórzy nie umieją nawozić, czyli nawet rozsypywać i potem klops.
Jeśli nawet będzie padać to pod drzewami nie rozpuści się.

Siarczanem nie syp jednocześnie, siarczanem bym sypnęła na wiosnę, albo ze dwa razy na przemian.

Nie zaliczam tego nawozu Yara do długo działających.


Witam
i dziękuje za odpowiedz
Nawóz rozsypany ręcznym siewnikiem dwa tygodnie temu i nie ma miejsc spalenia ani braku nawozu.
Mam juz kupiny siarczan amonu tylko czekałam na odpowiedx Pani czy nim sypnąć.
Mam ph 7,0 niby za wysokie -rozmawiałam z Pania firmy
barenburg odnośnie trawy że ph 7,0 to granica maximum aby trawa pobierała pierwiastki.
Powyżej nie pobiera i nie rośnie - niewiem czy to prawda ale w sumie ph powinno byc 5,5-6,5 więc dlatego mam zamiar sypnąc ten siarczan aby obniżyć ph .
" Nie miała baba co robić to se trawnik załozyła"
Pozdrawiam
Gardenarium 14:56, 29 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ZielonyOgrodnik napisał(a)
Do tej pory byl koszony 2 razy. W niektorych miejscach przydaloby sie skosic, ale boje sie, ze porozwiewa mi nasiona. Trawa jeszsze nie wzrosla (ta z dosiewu).
Mamy automatyczne nawodnienie - 3x dziennie.
Zdjecia ponizej.





Miejscami kiepsko to wygląda. Przy krawężnikach wymyło, albo beton pod spodem.
Ja bym zrezygnowała z 3 podlewań, za dużo.

Skoś, posyp puste miejsca ziemią ogrodową z worków, zrób dosiewki. Woda raz dziennie. Ewentualnie jak łyse placki są suche to dolewaj tylko wschody.

Wyrywaj chwasty ręcznie. Albo koś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies