Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

malgol 10:53, 21 wrz 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A ja chciałam spytać czy raz nawozić jesiennie czy można dwa razy... zostało mi nawozu na druga dawkę...zostawić do przyszłej jesieni czy sypnąć np. w połowie października?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
bochyn 09:28, 22 wrz 2016

Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 16
Witam,
u mnie to wyglada tak:


siane pod koniec lipca jednakze po tygodniu nastapila ulewa stulecia i wyplukala polowe trawnika, nastapilo dosiewanie tam gdzie splukalo plus nawozenie. zolte plamy na zdjeciach to prawdopodobnie dosiane co za tym idzie raz nawozone, lepsza wizualnie trawa ktora przezyla ulewe i zostala nawieziona dwukrotnie.
chcialbym w przyszlym tyogdniu nawiezc trawnik jeszcze raz przed zima,
Florovit nawóz do trawników z żelazem bedzie chyba odpowiedni?
mam nawiezc caly trawnik rownomiernie i nie przejmowac sie niczym,
czy trzeba kombinowac i tam gdzie bardziej zolto sypac wiecej.
dzieki za podpowiedz

pozdrawiam
Gardenarium 19:15, 22 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie Florovit z żelazem, a Florovit jesienny. Za późno na "normalne" letnie nawozy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 07:47, 23 wrz 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
A ponawiam pytanie bo chyba gdzies zaginęło w tłoku...czy mogę dwa razy jesienią nawieżć trawnik? W połowie września nawiozłam pierwszy raz i czy mogę reszta nawozu nawieżć w połowie października?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
bochyn 07:58, 23 wrz 2016

Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 16
Gardenarium napisał(a)
Nie Florovit z żelazem, a Florovit jesienny. Za późno na "normalne" letnie nawozy.


jak najbardziej Florovit jesienny, na opakowaniu pisze duza zawartosc zelaza stad male zamieszanie

pytanko tylko ponawiam czy przejmowac sie miejscami gdzie trawa jest lekko zółtawa i dosypac wiecej czy nawiezc rownomiernie caly trawnik i od wiowsny starac sie nawozic rownomiernie?

pozdr
bochyn 08:00, 23 wrz 2016

Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 16
malgol napisał(a)
A ponawiam pytanie bo chyba gdzies zaginęło w tłoku...czy mogę dwa razy jesienią nawieżć trawnik? W połowie września nawiozłam pierwszy raz i czy mogę reszta nawozu nawieżć w połowie października?


wedle instrukcji powinno sie dwukrotnie nawozic na jesien, ja ze wzgledu ze mi braknie czasu moge sobie pozwolic tylko na jedno zasilenie jesienne
malgol 08:14, 23 wrz 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No to trochę mi głupio za takie pytanie jakoś nigdy instrukcji nie czytałam dokładnie a zazwyczaj "wyrabiałam" się z tylko jednym nawożeniem stąd moje wątpliwości.
Dzieki za odpowiedź
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 12:36, 23 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nawożę jesiennie tylko raz. Producent być może chce więcej sprzedać. To i zalecenie dwukrotne jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 22:50, 23 wrz 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Bohyn nie przejmuj sie miejscami zoltymi w jesieni. Wysiejnrowno nawoz jesienny. Na wiosne zrob wertykulacje, trawnik sie zmieni albo nie i wtedy bedziesz sie martwil.
Ja nawiozlam naw jesiennym tydzien temu i tylko raz. Jeszcze w listopadzie rozsiewamy wapno granulowane warto ten zabieg robic trawa nie źółknie.
Poniewaz mam dzialke miedzy łakami wiec wiatr przynosi wszelkie nasiona i aby byl ladny na wiosne opryskiwalam chwastoksem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
bochyn 11:10, 27 wrz 2016

Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 16
dzieki, jutro nawozę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies