Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Kaszub88 08:23, 26 lis 2016

Dołączył: 03 sie 2016
Posty: 10
Witam. Moja trawa pomimo nawozeniania jesiennego dwa razy wrzesien i październik jest strasznie żółta. Pytanie czy mogę jeszcze ja przyciąć i nawozić czy teraz wiosna
Gardenarium 17:23, 26 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może właśnie przedobrzyłeś i jeśli jeszcze chcesz nawozić, to nie rób tego.

Teraz trawnik już nie rośnie i zostaw do wiosny zabiegi. Zagrab liście z trawnika i na tym koniec. Jeśli jest za długi - skoś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kaszub88 19:32, 26 lis 2016

Dołączył: 03 sie 2016
Posty: 10
Po wrześniowym nawozeniu po jakiś 3tyg. Wyszły grzybki wiec myślę ze niedozywiony.
Gardenarium 20:44, 26 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz nie nawozi się trawnika. Pojutrze spadnie śnieg. Trawa rośnie gdy jest temp. powietrza powyżej 12 stopni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 00:06, 27 lis 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Czekaj do wiosny bo teraz to juz nic nie pomoze. Kazda trawa o tej porze zolknie. Wrzesien byl bardzo suchy i pownie nie podlewales i takie sa skutki. Czy nawoziles nawozem jesiennym? W tak krotkich czasie nawoziles dwa razy?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kaszub88 12:57, 27 lis 2016

Dołączył: 03 sie 2016
Posty: 10
Tak dwa razy nawozem jesiennym.nie były to duże dawki minimalne z opakowania vila jesienny do trawnika. Latem slabo nawozilem. Po pierwszym nawozeniu. Powychodzily grzyby czarne. Był według mnie zaglodzony. Wrzesień był suchy? Chyba u Ciebie. Na Pomorzu mokro...
ElzbietaFranka 19:50, 27 lis 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Ze zdjecia nie widac, ze jest zaglodzony, rowny bez tzw plackow. Kolor trawy tez zalezy od gatunku trawy. Nawoz jesienny nie zawiera azotu po ktorym trawa ma kolor ciemnej zieleni. Zawiera potas i inne mikroelementy ktory przygotowuje trawe do zimy, a szczegolnie korzen.
Nie wiem ile masz tego trawnika, ale na wiosne kup "florowit" wiosenny i rozsiej od polowy kwietniw, druga dawke w polowie czerwca i napewno bedzie dobrze. Mozesz jeszcze rozsiac wapno granulowane na snieg bardzo dobrze wplywa na jakosc gleby. Obornik granulowany na wiosne. Mozna roznymi sposobami go dokarmiac byle z umiarem i ciac co tydzien.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gardenarium 17:51, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaBawaria napisał(a)
Czytam watki o pielegnacji trawnika ale na forum jest mowa glownie o nawozeniu mineralnym. Czy stosuje ktos nawozenie organiczno-mineralne?W Niemczech sa one coraz bardziej powszechne.Maja te zalete,ze dostarczaja szybko potrzebnych skladnikow a te organiczne dostarczaja trawie pokarmu pozniej.Przez to trudniej o bledy w pielegnacji trawnika,bo zawsze sa w ziemi jakies zapasy.Dostarczamy trawnikowi humusu i poprawia sie jakos i struktura podloza. Sa gotowe preparaty, ale moze ktos probowal sam nawozic i ma jakies doswiadczenia w tym temacie?U siebie stosuje nawozy naturalne, guano i granulowany obornik,moze da sie jakos poprawic jakos podloza tym sposobem na trawniku?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:52, 12 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mamy Rosahumus i jest po tym głośno, ale w innym wątku, ja też pisałam o nawożeniu kompostem i rozgrabianiu.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/443-nawozy-czyli-co-dobrego-jedza-nasze-roslinki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 17:52, 12 lut 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Danusiu,ale czy ktos stosowal do trawnika? Mi chodzi o to,czy ktos widzi roznice w stosowaniu takich nawozow w porownianiu z mineralnymi?
Tutaj np jest taki nawoz jak oscorna-organiczny-sama zastanawiam sie,czy go jesienia nie zastosowac.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies