Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Elinka 08:26, 26 kwi 2017

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Danusiu, dziekuje.
Od wiosny koszenie chyba dosc niskie, kosiarka na drugim stopniu
wertykulacja rowno miesiac temu( jak kwitly forsycje) od razu posypanie florovitem nie do mchu tylko zwyklym podlanie i tyle. Wczoraj skosilam pierwszy raz po nawozeniu. Przed skoszeniem w tych zielonych plackach trawa byla wyzsza niz w tych brazowych miejscach
Dodam ze poprzednie dwa sezony trawnik "robila" firma ktora go siala ( barenbruck exlusor ) i trawnik nie mial brozowych plam na wiosne pewnie dlatego ze oni umieli rowno dac nawoz.
Byly problemy z grzybami kapeluszowymi i kilka miejsc zdiagnozowanych jako czerwona nitkowatosc.opryskane i ok
A teraz wzielam sie sama i klops.
Ja mysle ze to nierowne nawozenie ale boje sie przegapic powaznej choroby dlatego pytam.
Mowisz ze z druga dawka nawozu odczekac na cieplo?
____________________
elinkowy-ogrod
asiamikolaj1 09:44, 26 kwi 2017


Dołączył: 26 kwi 2017
Posty: 2
Witam, już jakiś czas czytam forum ,ale teraz zarejestrowałam się bo szukam pomocy. Trawnik roczny, wiosną cały wygrabiony, trzy tyg. temu nawożony ręcznie hydrocomplexem, wszystko rozpuszczone, bo wiosna deszczowa, koszony dwukrotnie. Na początku wszystko ładnie wyglądało, ale teraz zaczęły wychodzić żółte place, nie wiem czy nie dosiałam, czy może przesadziłąm z nawozem, dodam, że trawnik dwuletni po drugiej stronie jest w lepszym stanie. Trawnik robiony profesjonalnie, nawadnianie, siatka na krety, gęsty ipuszysty jak perski dywan ale te plamy mnie przerażają. Nie mam pojęcia czy siać np. wapno magnezowe, czy czekać, proszę o radę.
Gardenarium 12:49, 26 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Elinka napisał(a)
Danusiu, dziekuje.
Od wiosny koszenie chyba dosc niskie, kosiarka na drugim stopniu
wertykulacja rowno miesiac temu( jak kwitly forsycje) od razu posypanie florovitem nie do mchu tylko zwyklym podlanie i tyle. Wczoraj skosilam pierwszy raz po nawozeniu. Przed skoszeniem w tych zielonych plackach trawa byla wyzsza niz w tych brazowych miejscach
Dodam ze poprzednie dwa sezony trawnik "robila" firma ktora go siala ( barenbruck exlusor ) i trawnik nie mial brozowych plam na wiosne pewnie dlatego ze oni umieli rowno dac nawoz.
Byly problemy z grzybami kapeluszowymi i kilka miejsc zdiagnozowanych jako czerwona nitkowatosc.opryskane i ok
A teraz wzielam sie sama i klops.
Ja mysle ze to nierowne nawozenie ale boje sie przegapic powaznej choroby dlatego pytam.
Mowisz ze z druga dawka nawozu odczekac na cieplo?


Ja nie wiem, czy te brązowe przenawoziłaś, czy niedonawoziłaś więc nic nie doradzę bo można zaszkodzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:51, 26 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
asiamikolaj1 napisał(a)
Witam, już jakiś czas czytam forum ,ale teraz zarejestrowałam się bo szukam pomocy. Trawnik roczny, wiosną cały wygrabiony, trzy tyg. temu nawożony ręcznie hydrocomplexem, wszystko rozpuszczone, bo wiosna deszczowa, koszony dwukrotnie. Na początku wszystko ładnie wyglądało, ale teraz zaczęły wychodzić żółte place, nie wiem czy nie dosiałam, czy może przesadziłąm z nawozem, dodam, że trawnik dwuletni po drugiej stronie jest w lepszym stanie. Trawnik robiony profesjonalnie, nawadnianie, siatka na krety, gęsty ipuszysty jak perski dywan ale te plamy mnie przerażają. Nie mam pojęcia czy siać np. wapno magnezowe, czy czekać, proszę o radę.



Tutaj nie "zaczęły wychodzić żółte place" tylko trawa gdzie spadła dostateczna ilość nawozu się zazieleniła, natomiast tam, gdzie nawozu spadło za mało - jest żółta, bo zagłodzona. Wyraźnie widać jak ktoś nawoził z ręki jakby siał zboże. Widac zamaszyste "ruchy" - takie koła w trawniku.Albo jakimś siewnikiem ręcznym, ale nieumiejętnie.

Musisz ćwiczyć sianie nawozów. To jest nierównomierne, nieprawidłowe i nie zapewniło trawnikowi soczystości bo nawozu zabrakło w niektórych miejscach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiamikolaj1 22:46, 26 kwi 2017


Dołączył: 26 kwi 2017
Posty: 2
Dziekuje za odpowiedź, dosieje nawozu, moze kiedys nabiore wprawy
Gardenarium 19:14, 27 kwi 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tego można się nauczyć, trzeba to robić z głową i patrzeć jak spadają granulki. To gołym okiem widać. Kup siewnik ręczny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekM 10:14, 02 maj 2017

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Witam


Mam pytanie co powinienem zrobić żeby poprawić wygląd trawnika.

Ziemię mam ph 8 w związku z tym 2 kwietnia areowałem trawnik z filcu i nawiozłem siarczanem amonu i podlałem. Po miesiącu ukazuje mi się taki oto obraz...

Gdzie popełniłem błąd?,

czy to wina pogody że tak nierównomiernie się zazielenił ?
bo zały miałem o takim wyglądzie jak te pasy

Czy mam w tych miejscach jeszcze raz areować czy nawieźć nawozem pro complex. ???. Jakie lekarstwo ?

Proszę o pomoc i z góry dziekuję
mamtu 13:30, 02 maj 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
RadekM, a czym nawoziłeś? Chodzi mi o 'narzędzie'? Siewnikiem może? Bo trawnik wygląda na nawieziony w pasy - tam gdzie trawa jest ładna - spadła dostateczna ilość nawozu, a tam gdzie gorsza - nawozu za mało (?). To tak na pierwszy rzut oka, ale poczekaj na opinię Danusi, Ona na pewno będzie wiedziała.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Gardenarium 10:28, 03 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
RadekM napisał(a)
Witam


Mam pytanie co powinienem zrobić żeby poprawić wygląd trawnika.

Ziemię mam ph 8 w związku z tym 2 kwietnia areowałem trawnik z filcu i nawiozłem siarczanem amonu i podlałem. Po miesiącu ukazuje mi się taki oto obraz...

Gdzie popełniłem błąd?,

czy to wina pogody że tak nierównomiernie się zazielenił ?
bo zały miałem o takim wyglądzie jak te pasy

Czy mam w tych miejscach jeszcze raz areować czy nawieźć nawozem pro complex. ???. Jakie lekarstwo ?



1. Przejechać siewnikiem bo bladych pasach, tu trawnik jest zagłodzony, a tam gdzie zielony - spadł nawóz
2. Błąd popełniłeś podczas nawożenia, naucz się nawozić tak, aby nawóz spadł równomiernie a nie w pasy.
3. Nie to nie wina pogody, to wyłącznie twoja wina
4. Nie robić aeracji, zrobić nawożenie wyłącznie w bladych miejscach.
5. Lekarstwo - nauka nawożenia.

Przykład zdjęciowy powyżej -nawożenie w "koła" - u ciebie "w pasy".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekM 16:40, 03 maj 2017

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Dziękuję za odpowiedź.

Rozumiem że nawieźć już nawozem a nie jak wcześniej siarczanem amonu?

Bo nawoziłem po zimie tylko siarczanem amonu a teraz chciałem cały trawnik nawieźć yara mila

Mam zakupiony Yara mila Pro Complex.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies