Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

bimcio 21:40, 21 cze 2017

Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 21
Gardenarium napisał(a)


Posyp nawozem, bo może gleba jest tak jałowa, że nawet siewki nie mają co jeść..

W sprawie wody:
Odkop gdzieś dołek, żeby zobaczyć czy ziemia w strefie korzeni jest sucha czy mokra. To wiele wyjaśni. Ja nie widzę ani gleby ani trawnika więc trudno mi określić co jest źle. Inaczej gdybym to zobaczyła naocznie że tak powiem, wtedy łatwiej zdiagnozować problem.


Dziękuję za radę. Posypałem Hydrocomplexem (dość asekuracyjnie, ok 1-1.5kg/100m2) i rzeczywiście po kilku dniach widać zdecydowaną poprawę. Co prawda pozostały miejscami żółte placki (nierówno posypany nawóz) ale w miejscach gdzie nawóz zadziałał widać już soczystą zieleń i zdecydowany wzrost.
Pozostał tylko problem chwastnicy, ale o to zapytam w odpowiednim wątku.


pozdrawiam
Bartek
Gardenarium 22:46, 21 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Żółte placki uzupełnij w nawóz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 08:25, 22 cze 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137

Słuchajcie, muszę nawieźć trawnik. Ostatnie nawożenie było podlane z systemu nawodnienia, ale nawóz średnio się rozpuścił. Jutro od 4 rano cały dzień u mnie ma padać. Czy jeśli dziś wieczorem wysypię nawóz (Yara) to może sobie przeleżeć do porannego deszczu?
Moja dawka Yary to 1,5kg na 100m jest ok?

@anitan
Ja mam i polecem: Substral Siewnik Ręczny Do Nawozów Scotts Handy Green II
Gardenarium 19:43, 22 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kiedy było ostatnie nawożenie? Czy aby nie przesadzasz z tym nawożeniem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anitan 08:22, 23 cze 2017


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860


@anitan
Ja mam i polecem: Substral Siewnik Ręczny Do Nawozów Scotts Handy Green II


wlasnie taki miałam, ukręciła się rączka plastikowa, zacinał się
użyty może z 5 razy.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Cwieku 12:06, 23 cze 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Gardenarium napisał(a)
Kiedy było ostatnie nawożenie? Czy aby nie przesadzasz z tym nawożeniem?


Ostatnio prawie 4 tygodnie temu. Koszona początkowo 2 razy w tygodniu. Po trawie widać, że brakowało jej już minerałów. Sypię co 4 tygodnie po 1,5kg na 100m2.


anitan napisał(a)


wlasnie taki miałam, ukręciła się rączka plastikowa, zacinał się
użyty może z 5 razy.


Ja go mam i polecam. Zacina się tylko jeśli w nawozie są grudki. Tak działa bez zarzutów. Sprawdź przed sypaniem nawozu czy nie ma w nim posklejanych granulek i nie będzie się zacinał.
bimcio 19:57, 24 cze 2017

Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 21
anitan napisał(a)


wlasnie taki miałam, ukręciła się rączka plastikowa, zacinał się
użyty może z 5 razy.


Miałem dokładnie to samo - siewnik nowy, kupiony specjalnie do siewu trawy i zaciął się przy pierwszym użyciu (rączka kręciła się z oporami a w końcu ukręciła). Rozebrałem go, popsikałem smarem do plastiku i zaczął chodzić idealnie, bez żadnych oporów. Niestety już bez rączki. Poratowałem się wkręceniem wkręta w kółko zębate i jakoś używam


Bartek
anitan 08:09, 25 cze 2017


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
dzięki Bartku za podpowiedź. Mam nadzieję, że mąż zaradzi w takim razie.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
zaba1978 15:27, 26 cze 2017

Dołączył: 26 cze 2017
Posty: 3
Witam

Chcę Waszej porady o nawóz, więc tak trawnik wysiany w październiku ubiegłego roku, w kwietniu tego roku posypany był nawozem target zagęszczajacym, na początku czerwca florovitem szybki efekt, ale po przeczytaniu tego tematu widzę że inne nawozy polecacie. Teraz z początkiem lipca sypnąć Yara Mila Complex czy może polifoska? Dawka w obu przypadkach 2kg na 100m2 jest odpowiednia?



Gardenarium 18:28, 26 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Możesz stosować dowolny nawóz do trawników, aby nie 100 dniowe. i nie za bardzo wczytuj się w te "szybki efekt", "zagęszczający" itd. To jedynie chwyty reklamowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies