Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Kindzia 08:51, 16 kwi 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Marzenka nawozami kusi...też posłuchałam i podsypałam moja magnolkę, za rok zobaczymy czy się odwdzięczy większą ilością kwiecia.

Macham Tessiu
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Milka 13:21, 16 kwi 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wszystko obejrzałąm i z niecierpliwością czekam na niezapominajki i tulipany w nich
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kindzia 09:10, 18 kwi 2014


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"
życzy Kasia.

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
kitek81 10:28, 18 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Tess 12:23, 18 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kochani, jesteście cudowni, że do mnie zaglądacie, choć ja tak mało ostatnio na O.
Jakieś spiętrzenie spraw zawodowych i niezawodowych mam, obrobić się nie mogę

Odpowiem wszystkim, choć nie każdemu z osobna

Dół był i minął, choć chciałabym mieć więcej czasu na ogród.

Pierwsza bitwa z opuchlakami chyba wygrana. Żurawki ruszyły bardzo ładnie, może nawet citronelki w przedogródku żyć będą.
Znalazłam przedwczoraj przy kulce cisowej dwie krewetki, ale były nieżywe! Yupi! To oznacza, że nicienie nadal działają. Miałam lać wrotycz, nawet wybrałam się na pobliskie ugory (a jakże, mamy w Warszawie i ugory) w tym celu i go dobyłam. Ale skoro nicienie jeszcze działają, to się wstrzymuję. A z wrotyczu będzie gnojówka, nie wywar

Beta, na pędraki gnojówkę w wrotyczu zastosuj.

Tulipki, co zamieszkały w niezabudkach i nie okazywały ochoty do kwitnienia, jednak pokazują pączki! Nie wszystkie, ale jednak coś kwitnąć będzie. Wprawdzie bardzo różnią się od innych egzemplarzy tej samej odmiany, które posadziłam na bardzo słonecznej rabacie, ale może jednak to też angieliki…

A Madżen ma rację – cebulki kupować trzeba z głową. Jeśli się kupuje – jak ja – cebulki tulipanów w rozmiarze 9/10, to trudno oczekiwać cudów. Nie wiem, czy w tym roku będę kupować cebulki, bo mam ich mnóstwo, ale tak małych już nie kupię. Na stronie któregoś sklepu z cebulkami widziałam hasło reklamowe: „Wielkość ma znaczenie”. I to jest fakt.
Choć moje żółtki, co się podzieliły na mnóstwo maleńkich cebulek, i kwitnąc nie będą, to były duże cebule…

Żurawki zostaną w moim ogrodzie tylko pod warunkiem, że uda mi się opanować plagę krewetek. Czyli po zastosowaniu nicieni kolejnym etapem będzie walka z dorosłymi osobnikami. Nie zawaham się i przed chemią, jeśli jest skuteczna. Na razie dorosłych nie widziałam. Wżery na liściach bergeni i rodków są zeszłoroczne.

Czy w waszych ogrodach widzieliście już dorosłe osobniki?

Z powojnikami dalej latam, tzn. z częścią, bo dla połowy (czyli sześciu) już miejsce znalazłam.

Dostałam w gratisie zimozielony wiciokrzew. Na co mi wiciokrzew? Chyba oddam siostrze. Choć może on naprawdę ładny jakiś jest.
Może ktoś go zna? Jego imię jest: Wiciokrzew japoński Purpurea zimozielony, pachnący.


Wieczorem dam nowe zdjęcia.

Pozdrawiam ciepło wszystkich Miłych Gości
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Madzenka 12:33, 18 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tesiu oddaj wicokrzew siostrze.... Bo owszem ładny ale uubieniec mszyc... Pozbyłam się ich z ogrodu...

Ucieszyłaś mnie informacją o tym, że nicienie zadziałały na opuchlaki, jupijaj!

Tulipanki muszą mieć slońce, nie wiedzialam, że to miejsce , w ktorym nie mialy pąków nie jest słoneczną rabatą. Bez słońca i nawożenia będa marne. Zatem nawoź je teraz florowitem a po kwitnięciu wykop i przesadż jesienią na słoneczną rabatę.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mirka 00:22, 20 kwi 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Tess zdrowych spokojnych świąt Wielkanocnych i mokrego dyngusa
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Joaska 10:25, 21 kwi 2014


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Zdrowych i spokojnych Świąt.... mokrego dyngusa w pięknym słoneczku Joaśka
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
baraga1904 21:42, 22 kwi 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...trzymam za udaną walkę z krewetami...dobra wiadomośc z tym działaniem larvana...
Tess 22:15, 22 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Marzenko, wiciokrzew oddałam. Siostra się ucieszyła
Wiem, że wiciokrzew i mszyce to zgrany duet Miałam je kiedyś w ogrodzie i zupełnie nie dawałam rady ogarnąć tego mszycowego szaleństwa.
Na marginesie - moje stokrotki w doniczkach mają mszyce! Tzn. już nie mają, bo już dostały po oczach
Angeliki rosną w półcieniu, to fakt. Ale słońca jest naprawdę dużo - rano jest cień do 9.00, potem do 12.00 słońce, a od 14 już pełna patelnia.
Zobaczymy, co będzie. Na razie pączków jest sporo, obecnie martwi mnie jeszcze coś innego - że mają spiczasty kształt. Te w pełnym śłońcu mają kulkowate pączki.
E, co ma być, to będzie.


Mirko, Joasko - dziękuję za życzenia

Agnieszko Bar - u mnie działa jeszcze nemasys, larwanemu nie planuję teraz stosować.

Z pomyłek cebulowych zaliczyłam już jedno rozczarowanie...
Kupiłam 40 szt. Freemana. W Janinie albo Lidlu. No i połowa to bardzo wysokie, ładne, ale... czerwone
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies